Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAVO-chef: Hongarije houdt toetreding Zweden nog zeker maand op

NAVO-chef: Hongarije houdt toetreding Zweden nog zeker maand op

BRUSSEL (ANP) - Het duurt nog zeker tot eind februari voordat Hongarije instemt met de toetreding van Zweden tot de NAVO. Zolang zullen de westerse militaire alliantie en Zweden moeten wachten, zegt NAVO-chef Jens Stoltenberg.

Hongarije is het laatste NAVO-land dat het nieuwe lid nog zijn zegen moet geven. Turkije, dat gold als het belangrijkste obstakel voor Zweden, rondde de goedkeuring eerder deze week af. Hongarije hield tot dusver steeds vol dat het nog vóór Turkije zou instemmen.

De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft Stoltenberg verzekerd dat hij het lidmaatschap voor Zweden steunt, maar het parlement moet dat nog bekrachtigen. "De boodschap die ik gekregen heb uit Boedapest is dat het parlement eind februari weer bijeenkomt, dus daar zullen we op moeten wachten", zei Stoltenberg vrijdag op een persconferentie. "Er is duidelijk gemaakt dat het parlement dit oppakt zodra het bijeenkomt en de boodschap is dat het de ratificatie zal steunen."

Zweden wacht inmiddels ruim anderhalf jaar op toelating tot het bondgenootschap. Het vroeg samen met Finland, dat zich eveneens sinds mensenheugenis buiten allianties hield, drie maanden na de Russische inval het lidmaatschap aan. De Finnen werden vorig voorjaar als 31e lidstaat toegelaten.

Meer uit Buitenland

President Guinee-Bissau in Senegal aangekomen na coup

DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.

1 uur geleden
Zelensky: delegaties spreken deze week verder over vredesplan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

4 uur geleden
VS onderzoeken asielaanvragen die zijn goedgekeurd onder Biden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.

4 uur geleden
Louvre verhoogt toegangsprijs voor niet-Europeanen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.

5 uur geleden
EU-buitenlandministers roepen Israël op Palestijnen te beschermen

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.

6 uur geleden
Poetin verdedigt Amerikaanse gezant Witkoff

BISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.

6 uur geleden
Verdachte schietpartij Washington reed door hele VS

WASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.

7 uur geleden