Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAVO-chef doet nieuw dreigement Rusland af als intimidatie

NAVO-chef doet nieuw dreigement Rusland af als intimidatie

PRAAG (ANP) - De NAVO moet zich niet te veel aantrekken van de dreigende taal uit Rusland over de inzet van westerse wapens in Rusland, vindt NAVO-topman Jens Stoltenberg. Dat Oekraïne dat van steeds meer bondgenoten mag, "is niets nieuws". De Russische dreigementen dat dit de NAVO duur kan komen te staan, zijn volgens Stoltenberg slechts een poging ze af te schrikken.

Na Nederland en steeds meer andere NAVO-landen willen ook de Verenigde Staten Oekraïne toestemming geven om van hen gekregen wapens over de grens te gebruiken. Het Westen dreigt daarmee een Derde Wereldoorlog te ontketenen, protesteert het Kremlin.

Stoltenberg relativeert die dreigementen bij aankomst voor overleg met de buitenlandministers van de westerse militaire alliantie in Praag. "Dit maakt deel uit van de inspanningen van president Poetin en Moskou om NAVO-landen te weerhouden van steun aan Oekraïne om zich te verdedigen." Rusland doet dat "iedere keer" als Oekraïnes bondgenoten tot nieuwe hulp besluiten, memoreert hij.

De regering in Kyiv smeekt al weken om toestemming ook doelwitten in Rusland te beschieten. Rusland kan nu ongehinderd vanachter de grens de belangrijke Oekraïense stad Charkiv bestoken en zich opmaken voor een aanval, klaagt Kyiv.

Meer uit Buitenland

Kyiv: lichamen van 1200 omgekomen soldaten en burgers ontvangen

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft vrijdag de lichamen van 1200 in de oorlog omgekomen Oekraïners teruggegeven aan Oekraïne. Volgens de Oekraïense autoriteiten gaat het om zowel militairen als burgers.

24 minuten geleden
Veiligheidsraad vrijdag bijeen over Israëlische aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties overlegt deze vrijdag over de Israëlische aanvallen op Iran. De raad komt bijeen op verzoek van Iran.

1 uur geleden
Iraanse media melden tientallen doden en honderden gewonden

TEHERAN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Door de Israëlische aanvallen op Iran zijn tientallen doden en honderden gewonden gevallen, melden Iraanse staatsmedia. Staatspersbureau Fars meldt meer dan zeventig doden en 320 gewonden. Nournews heeft het over 78 doden en 329 gewonden, alleen al in de regio rond Teheran. En persbureau ISNA meldt op basis van de gouverneur dat in de stad Tabriz en omgeving zeker acht doden en twaalf gewonden zijn gevallen.

2 uur geleden
Hezbollah neemt geen wraak op Israël voor aanval Iran, zegt bron

BEIROET (ANP/RTR) - Hezbollah zal Israël niet aanvallen om de grootscheepse aanvallen op Iran te vergelden, zegt een ingewijde. Ook de Houthi-rebellen en Hamas, andere nauwe bondgenoten van Iran, hebben geen wraak aangekondigd.

2 uur geleden
Macron roept Israël en Iran op tot terughoudendheid

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept Israël en Iran in een bericht op X op tot "maximale terughoudendheid" om de stabiliteit in het Midden-Oosten niet verder in gevaar te brengen. Hij benadrukt ook dat Israël het recht heeft "zichzelf te verdedigen en zijn veiligheid te garanderen".

2 uur geleden
Zwarte doos gevonden na vliegtuigongeluk in India

AHMEDABAD (ANP/AFP) - In de Indiase stad Ahmedabad is de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat donderdag neerstortte op een woonwijk. De autoriteiten doen nog onderzoek naar de oorzaak van de crash en het totale dodental.

2 uur geleden
Duterte vraagt ICC om tijdelijke vrijlating vanwege hoge leeftijd

DEN HAAG (ANP/RTR) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte heeft het Internationaal Strafhof (ICC) verzocht om tijdelijke vrijlating in een ander land. Hij zit nu in een detentiecentrum in Scheveningen, maar stelt dat hij vanwege zijn hoge leeftijd (80 jaar) voorwaardelijk vrij zou moeten komen. Duterte belooft niet te vluchten.

3 uur geleden