Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAVO-chef: Canada en Europa doen meer voor Oekraïne dan VS

NAVO-chef: Canada en Europa doen meer voor Oekraïne dan VS

BRUSSEL (ANP) - Canada en Europese NAVO-bondgenoten leveren alles bij elkaar meer hulp aan Oekraïne dan de Verenigde Staten. Militair gezien is de VS "cruciaal", aldus NAVO-chef Jens Stoltenberg, maar Europa levert ook veel economische steun, die het Oekraïne mogelijk maakt om stand te houden.

Stoltenberg deed de verklaring vlak voor het begin van een vergadering van ongeveer vijftig landen op het NAVO-hoofdkwartier over militaire steun voor Oekraïne.

Afgelopen weekend zei de Amerikaanse presidentskandidaat Donald Trump dat Rusland gerust NAVO-landen mag aanvallen die onvoldoende aan defensie uitgeven. Stoltenberg benadrukt dat alle hulp voor Oekraïne belangrijk is en dat de landen zich niet uit elkaar moeten laten spelen. De kritiek in de Verenigde Staten gaat, volgens Stoltenberg, dan ook helemaal niet over de NAVO zelf, maar over een eerlijke verdeling van de kosten. "Dat is een begrijpelijk standpunt, dat opeenvolgende Amerikaanse regeringen steeds hebben uitgedragen. Het feit dat de NAVO-landen hun defensie-uitgaven nu opkrikken "benadrukt dat die boodschap is aangekomen".

De EU-landen, waarvan een heel aantal ook in de NAVO zit, hebben op de laatste Europese top van 1 februari besloten tot een ophoging van de begroting met 50 miljard euro voor economische steun aan Oekraïne. Het geld is niet bedoeld voor defensie, maar voor herstelkosten, pensioenen en andere civiele taken. Ook bilateraal is er nog Europese steun voor Oekraïne.

Meer uit Buitenland

VN-rapporteur Palestijnse gebieden opnieuw op sanctielijst VS

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.

1 uur geleden
Israël verklaart zuiden van Libanon tot 'gevechtszone'

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.

5 uur geleden
Oeganda sluit grens met Congo vanwege ebola-uitbraak

KAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.

9 uur geleden
Hamas bevestigt dood militaire leider door aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.

9 uur geleden
Israël beveelt evacuatie van Zuid-Libanese stad Tyrus

TYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.

9 uur geleden
Twee kinderen na treinongeluk België mogelijk snel uit ziekenhuis

BUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."

12 uur geleden
Eerste Laotianen in overstroomde grot na week gevonden

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.

13 uur geleden