Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAVO-chef: Canada en Europa doen meer voor Oekraïne dan VS

NAVO-chef: Canada en Europa doen meer voor Oekraïne dan VS

BRUSSEL (ANP) - Canada en Europese NAVO-bondgenoten leveren alles bij elkaar meer hulp aan Oekraïne dan de Verenigde Staten. Militair gezien is de VS "cruciaal", aldus NAVO-chef Jens Stoltenberg, maar Europa levert ook veel economische steun, die het Oekraïne mogelijk maakt om stand te houden.

Stoltenberg deed de verklaring vlak voor het begin van een vergadering van ongeveer vijftig landen op het NAVO-hoofdkwartier over militaire steun voor Oekraïne.

Afgelopen weekend zei de Amerikaanse presidentskandidaat Donald Trump dat Rusland gerust NAVO-landen mag aanvallen die onvoldoende aan defensie uitgeven. Stoltenberg benadrukt dat alle hulp voor Oekraïne belangrijk is en dat de landen zich niet uit elkaar moeten laten spelen. De kritiek in de Verenigde Staten gaat, volgens Stoltenberg, dan ook helemaal niet over de NAVO zelf, maar over een eerlijke verdeling van de kosten. "Dat is een begrijpelijk standpunt, dat opeenvolgende Amerikaanse regeringen steeds hebben uitgedragen. Het feit dat de NAVO-landen hun defensie-uitgaven nu opkrikken "benadrukt dat die boodschap is aangekomen".

De EU-landen, waarvan een heel aantal ook in de NAVO zit, hebben op de laatste Europese top van 1 februari besloten tot een ophoging van de begroting met 50 miljard euro voor economische steun aan Oekraïne. Het geld is niet bedoeld voor defensie, maar voor herstelkosten, pensioenen en andere civiele taken. Ook bilateraal is er nog Europese steun voor Oekraïne.

Meer uit Buitenland

VS: China verhoogt onnodig spanningen rond Taiwan met oefeningen

WASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.

35 minuten geleden
Venezuela wil met VS praten over oorlog tegen drugs en olie

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.

2 uur geleden
New Yorkse burgemeester Mamdani: 'We zullen stoutmoedig besturen'

NEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."

3 uur geleden
Honderden mensen bij herdenking slachtoffers Zwitserse brand

CRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.

8 uur geleden
Rusland vraagt VS achtervolging olietanker te staken

WASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.

8 uur geleden
Ongeveer 40 doden bij brand in Zwitserse bar

CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.

11 uur geleden
Veel jongeren onder slachtoffers brand Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.

12 uur geleden