NAVO-chef: Bachmoet kan komende dagen vallen
ARLANDA-STAD (ANP) - Het al maanden door Rusland belegerde Oost-Oekraïense Bachmoet zou "de komende dagen" kunnen worden ingenomen, denkt NAVO-chef Jens Stoltenberg. Russische troepen weten de vrijwel ontvolkte stad steeds verder van de buitenwereld af te snijden, al houdt Oekraïne er vooralsnog stand.
"We kunnen niet uitsluiten dat Bachmoet in de komende dagen uiteindelijk zal vallen", zei Stoltenberg bij aankomst voor overleg met de defensieministers van de EU-landen in Zweden. "Daarom is het belangrijk te onderstrepen dat dit niet per se een keerpunt in de oorlog vormt."
Rusland zet al maanden alles op alles om Bachmoet te veroveren, met zware verliezen aan beide kanten tot gevolg. Westerse bondgenoten van Oekraïne en militair deskundigen relativeren het belang van de stad, maar de regering in Kyiv steekt toch ook veel in de verdediging. De inmiddels haast met de grond gelijk gemaakte plaats heeft een grote symbolische waarde gekregen.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Genève zijn afgelopen. Dat meldt de bemiddelaar namens Oman, minister van Buitenlandse Zaken Badr bin Hamad al-Busaidi, op X. Volgens al-Busaidi is er "significante vooruitgang" gemaakt en worden de gesprekken komende week voortgezet in Wenen.
4 minuten geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Afghanistan zegt vergeldingsaanvallen te hebben uitgevoerd tegen Pakistan. Daarbij zouden meerdere uitvalsbases in het grensgebied in dat land zijn ingenomen, aldus Afghaanse overheidsfunctionarissen. Pakistan zegt op zijn beurt "zonder aanleiding" te zijn aangevallen en stelt dat zijn leger "onmiddellijk" heeft teruggeslagen.
51 minuten geledenPRAAG (ANP/RTR) - De nieuwe Tsjechische regering neemt afstand van de verhoging van de defensie-uitgaven die de NAVO-landen hebben afgesproken. Tsjechië bezuinigt juist op defensie en is "zeker niet" op weg om de NAVO-norm te halen, zegt premier Andrej Babis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag van de rechter doorgaan met de bouw van een balzaal aan het Witte Huis. Een erfgoedorganisatie had een rechtszaak aangespannen, maar de rechter ziet geen reden om de bouw te blokkeren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft aan het Europees Bureau voor fraudebestrijding OLAF gevraagd onderzoek te doen naar voormalig Eurocommissaris Peter Mandelson. "Gezien de omstandigheden en de aanzienlijke hoeveelheid openbaar gemaakte documenten heeft de Europese Commissie OLAF verzocht de zaak te onderzoeken", laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten.
1 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - Hillary Clinton zegt geen informatie te hebben over de misdaden van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De voormalige first lady van de Verenigde Staten getuigt donderdag achter gesloten deuren voor een parlementaire onderzoekscommissie en plaatste vlak voor het begin haar openingsverklaring op X.
2 uur geledenMALMÖ (ANP/AFP) - Zweden heeft een "verdachte" drone neergehaald in de buurt van het Franse vliegdekschip dat Zweden bezoekt. De besturing van de onbekende drone is verstoord, zegt de Zweedse krijgsmacht. Defensieminister Pål Jonson verdenkt volgens Zweedse media Rusland.
2 uur geleden