Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAVO belooft Oekraïne hulp om warm te blijven en te vechten

NAVO belooft Oekraïne hulp om warm te blijven en te vechten

BOEKAREST/BRUSSEL (ANP) - De NAVO zal Oekraïne helpen zijn verwoeste stroomnet, verwarming en waterleiding te repareren en luchtaanvallen af te slaan. De westerse militaire alliantie voert de hulp op en houdt die vol, zolang als het nodig is, beloven de buitenlandministers van de dertig NAVO-landen.

Oekraïne heeft de Russische invasie tot een halt gebracht en dringt het Russische leger al maanden stapje voor stapje terug. Maar met de eerste sneeuw vallen al weken ook honderden raketten en richten kamikazedrones grote verwoestingen aan. Vooral de infrastructuur heeft het te verduren, zodat Oekraïners om de haverklap zonder elektriciteit, verwarming en water zitten.

De Oekraïense buitenlandminister Dmitro Koeleba vroeg de dertig NAVO-ministers die in Boekarest bijeenzijn daarom dringend om luchtafweergeschut, transformators en generatoren. Hij noemde bijvoorbeeld Patriot-raketten, die ook Nederland heeft, en IRIS-raketten. De ministers zegden die niet met zoveel woorden toe, maar verzekerden wel "Oekraïne te assisteren bij het herstellen van zijn energie-infrastructuur en het beschermen van zijn bevolking tegen raketaanvallen".

Minister Wopke Hoekstra en zijn 29 collega's bevestigden nog eens dat Oekraïne ooit NAVO-lid mag worden, zoals het land in 2008 is beloofd. Oekraïne dringt daar sinds het uitbreken van de oorlog des te meer op aan, maar is daar volgens het merendeel van de lidstaten nog lang niet klaar voor. De regering in Kiev moet eerder denken aan garanties dat zij genoeg hulp krijgt om zich Rusland van het lijf te houden, zeggen NAVO-bronnen.

Meer uit Buitenland

Stembussen geopend in Hongarije voor langverwachte verkiezingen

BOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.

19 minuten geleden
Tientallen doden door verdrukking bij toeristische site in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.

2 uur geleden
Astronauten na maanmissie: 'Aarde is reddingsboot in heelal'

N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea

5 uur geleden
Persbureau Iran: gesprekken VS en Iran hervat

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

8 uur geleden
Netanyahu: Iraanse atoom- en raketprogramma's zijn vernietigd

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.

9 uur geleden
Kyiv: Rusland heeft paasbestand al honderden keren geschonden

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.

10 uur geleden
Media Iran: zaterdagavond of zondag nieuwe gespreksronde met VS

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.

10 uur geleden