Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAVO-baas Rutte noemt leiderschap van Duitser Merz cruciaal

NAVO-baas Rutte noemt leiderschap van Duitser Merz cruciaal

BRUSSEL (ANP) - NAVO-baas Mark Rutte heeft in Brussel gesproken met de Duitse verkiezingswinnaar Friedrich Merz over de defensie-uitgaven binnen het bondgenootschap. "Uw leiderschap zal cruciaal zijn", schrijft Rutte op X aan de waarschijnlijk nieuwe bondskanselier.

In veel Europese hoofdsteden hopen ze, net als Rutte, dat Merz een leidende rol kan vervullen als zijn regering is aangetreden. Duitsland is de grootste economie van Europa en na de Verenigde Staten de belangrijkste leverancier van militaire steun aan Oekraïne. Toch neemt het land nu niet het initiatief bij de vele politieke overleggen die de afgelopen weken worden gevoerd over de oorlog in Oekraïne en de veranderende rol van de VS. Merz is momenteel nog bezig met het vormen van een regeringscoalitie en scheidend bondskanselier Olaf Scholz kan na zijn verkiezingsnederlaag weinig toezeggingen doen.

Merz schrijft zelf op X na het gesprek met Rutte dat hij naar Brussel is gekomen om de samenwerking met internationale partners "te verdiepen". "Een sterke NAVO is het fundament voor onze veiligheid."

Meer uit Buitenland

Trump tekent grote uitgavenwet

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdagavond tijdens een viering van Onafhankelijkheidsdag zijn omvangrijke uitgavenwet bekrachtigd, heeft het Witte Huis bekendgemaakt. De wet, bekend als One Big Beautiful Bill, was eerder al door de Senaat en het Huis van Afgevaardigden aangenomen.

3 uur geleden
Doden en vermisten bij overstromingen in Texas

AUSTIN (ANP/RTR) - Bij overstromingen in de Amerikaanse staat Texas zijn zeker dertien mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. Er zijn ook mensen vermist, onder wie kinderen die op kamp waren.

5 uur geleden
Hamas zegt 'onmiddellijk' te willen onderhandelen over bestand

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas zegt klaar te zijn om "onmiddellijk" onderhandelingen te starten over een voorstel voor een staakt-het-vuren met Israël in Gaza. Eerder vrijdag had de beweging overleg gevoerd met andere Palestijnse facties over het door Qatarese en Egyptische bemiddelaars opgestelde voorstel.

6 uur geleden
Tientallen arrestaties bij protesten in Servië

BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische politie is begonnen harder op te treden bij de al ruim acht maanden aanhoudende protesten tegen de Servische president Aleksandar Vucic. Demonstranten die bijvoorbeeld wegen blokkeren, worden opgepakt.

7 uur geleden
Atoominspecteurs weg uit Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - De atoominspecteurs van het internationale agentschap IAEA hebben Iran verlaten, ondanks een eerdere oproep van het agentschap om "het onmisbare toezicht te hervatten". Dat is een gevolg van het besluit van Teheran van woensdag om de samenwerking met het agentschap op te zeggen.

14 uur geleden
Rusland en Oekraïne wisselen opnieuw gevangenen uit

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw gevangenen uitgewisseld. De uitruil maakt deel uit van de afspraken die de landen met elkaar maakten tijdens onderhandelingen in Istanbul, begin vorige maand.

14 uur geleden
Tientallen gewonden bij ontploft tankstation in Rome

ROME (ANP) - Het aantal gewonden bij het geëxplodeerde tankstation in Rome is opgelopen naar 45. Twee van hen verkeren in kritieke toestand. Volgens de president van de regio Lazio waar Rome onder valt, is de situatie nu onder controle.

15 uur geleden