NAVO-baas: Rusland maakt zich op voor aanval op Oekraïne
BRUSSEL (ANP) - Alles wijst erop dat Rusland zich nog steeds opmaakt voor een volledige aanval op Oekraïne, stelt NAVO-baas Jens Stoltenberg. Moskou laat het volgens hem niet bij de erkenning van twee afvallige Oekraïense regio's. De veiligheid in Europa is tientallen jaren, "een generatie lang", niet in zulk groot gevaar geweest als nu, zegt de secretaris-generaal van de westerse alliantie.
"Rusland is van heimelijke pogingen om Oekraïne te destabiliseren overgegaan op openlijke militaire actie", zegt Stoltenberg. Dat het Kremlin parlementaire toestemming heeft gevraagd en gekregen om buiten zijn grenzen gewapenderhand op te treden, maakt het volgens de Noorse NAVO-chef nog gevaarlijker. Hij blijft het Kremlin oproepen op zijn schreden terug te keren. "Het is nooit te laat om niet aan te vallen."
Rusland heeft meer dan 150.000 militairen aan de grenzen van Oekraïne samengetrokken, memoreert Stoltenberg. Veel eenheden hebben volgens hem gevechtsposities ingenomen. "We zien dat meer en meer troepen hun kampen hebben verlaten, te velde en gevechtsklaar zijn."
Er is volgens hem "een echt gevaar" dat het van een oorlog tussen Rusland en Oekraïne komt. "We hebben dit maanden geleden voorspeld en Rusland heeft gedaan wat we verwachtten."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.
7 uur geleden