Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Navalny wordt vrijdag begraven in Moskou

Navalny wordt vrijdag begraven in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny wordt vrijdag begraven in Moskou. Zijn woordvoerster maakte bekend dat dan een afscheidsplechtigheid wordt gehouden in een kerk. Daarna wordt de politicus begraven in de hoofdstad.

De kerkdienst begint 12.00 uur onze tijd in een zuidoostelijk stadsdeel in een grote Russisch-orthodoxe kerk. Daarna wordt de op 16 februari in gevangenschap overleden oppositieleider begraven op de Borisovskoje begraafplaats, ook in de zuidoostelijke buitenwijken van de stad.

De 47-jarige Navalny overleed in een gevangenis bij de poolcirkel, circa 1900 kilometer van Moskou. Zijn lichaam werd volgens de autoriteiten uitvoerig onderzocht en de nabestaanden moesten lang op vrijgave wachten. Hij zou volgens de autoriteiten een natuurlijke dood zijn gestorven. Zijn gezondheid was volgens medestanders al tijden zwak en hij zou "langzaam vermoord" zijn. Maar zijn moeder beschreef hem kort voor zijn overlijden als "levend, gezond en vrolijk". Volgens zijn naaste medewerkers werd er al geruime tijd met Washington en Berlijn onderhandeld over de vrijlating van onder anderen Navalny in ruil voor de vrijlating van een Rus die in Duitsland gevangen zit.

Navalny werd na zijn terugkeer begin 2021 uit Duitsland vastgezet en in omstreden processen tot lange celstraffen veroordeeld. Hij was in 2020 op campagne in het oosten van Rusland aangevallen met een levensgevaarlijk gif en de Russische regering liet hem voor behandeling naar Duitsland gaan. Hij is meerdere malen fysiek aangevallen in zijn loopbaan als politicus en als bestrijder van corruptie en machtsmisbruik waar hij prominenten op sociale media van beschuldigde. Politiek was hij sinds het begin van de eeuw actief, eerst in de gemeentelijke en regionale politiek van Moskou. Later werd hij in de nationale politiek het boegbeeld van de oppositie tegen president Vladimir Poetin.

Meer uit Buitenland

Kosovaars parlement kiest premier, einde aan jaar durende impasse

PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.

1 uur geleden
Trump na gesprek Netanyahu over Iran: niks concreets afgesproken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israƫlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."

3 uur geleden
Dodental schietpartij Canada naar beneden bijgesteld

TUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.

3 uur geleden
Amerikaanse acteur James Van Der Beek (48) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.

3 uur geleden
Le Pen hoort op 7 juli uitspraak in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.

5 uur geleden
Rutte: nieuwe Noordpoolmissie is nog niet alles wat Trump wilde

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.

6 uur geleden
Vlaggen halfstok in Canada na schietpartij op school

OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geƫmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.

7 uur geleden