Navalni wil af van extra zware bewaking in gevangenschap
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni stapt naar de rechtbank omdat hij af wil van de extra bewaking waarmee hij tijdens zijn gevangenschap te maken heeft. De politicus heeft wordt een verhoogd vluchtrisico toegedicht en wordt om die reden extra in de gaten gehouden.
De prominente Kremlincriticus, die 2,5 jaar cel uitzit vanwege een omstreden fraudezaak, zegt dat de extra maatregelen gelijkstaan aan marteling. Navalni zegt dat hij wordt gefilmd en in de nacht meermaals wordt gewekt door beveiligers. Zijn zaak wordt op 22 juni behandeld door een rechtbank in Moskou.
De stap van Navalni volgt op een moment waarop zijn aanhangers steeds verder in het nauw worden gedreven. Zijn team claimt dat tegenstanders van president Vladimir Poetin worden geëlimineerd in de aanloop naar de parlementsverkiezingen in september.
Zo wordt Navalni's anticorruptiebeweging ervan beschuldigd extremistisch te zijn. De rechtbank oordeelt in juni of die op de lijst van extremistische en terroristische organisaties mag worden gezet, wat neerkomt op een verbod. Daarnaast is de politiek bezig met een wetsvoorstel dat leden van extremistische organisaties verbiedt zich verkiesbaar te stellen als volksvertegenwoordiger.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Een Italiaanse scholier heeft op een school in Rome een lerares aangevallen en geprobeerd dat te livestreamen. De 13-jarige jongen spoot pepperspray in het gezicht van het slachtoffer en stak vervolgens met een mes, schrijft persbureau ANSA.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Op een top van de EU en Canada eind oktober worden de eerste inhoudelijke politieke besprekingen gevoerd over het geassocieerde EU-lidmaatschap voor Canada. Dat zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag. Dan gaan de EU en Canada "de kaders verkennen om onze relatie te versterken en concreet invulling te geven aan dit grote, gedurfde en mooie idee", voegde de woordvoerder daaraan toe.
20 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Britse zaakgelastigde in Moskou ontboden. Rusland is boos over nieuwe Britse wapenleveringen aan Oekraïne.
31 minuten geledenSANAA (ANP/RTR) - In de afgelopen twee weken zijn door de aanhoudende gevechten langs de westkust zeker 112.000 mensen ontheemd geraakt binnen Jemen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM) vrijdag. Bijna 3000 mensen zijn over zee naar het Oost-Afrikaanse Djibouti gevlucht.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De parlementsverkiezingen in Rusland zijn "neppe verkiezingen die tot een nepparlement leiden", zegt de Raad van Europa in een verklaring op de eerste dag waarop de Russen kunnen stemmen voor de Doema, het Russische lagerhuis.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU keert 3,3 miljard euro uit aan Oekraïne, meldt de Europese Commissie vrijdag. Het geld is bedoeld voor drones en raketten en de bescherming van het luchtruim tegen Russische luchtaanvallen.
2 uur geledenPERTH (ANP/AFP) - Voor de westkust van Australië is vrijdag een man om het leven gekomen door een haaienbeet, meldt de politie. De man werd aangevallen terwijl hij bij een populair strand in de buurt van de stad Perth zwom.
2 uur geleden