Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Navalni wil af van extra zware bewaking in gevangenschap

Navalni wil af van extra zware bewaking in gevangenschap

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni stapt naar de rechtbank omdat hij af wil van de extra bewaking waarmee hij tijdens zijn gevangenschap te maken heeft. De politicus heeft wordt een verhoogd vluchtrisico toegedicht en wordt om die reden extra in de gaten gehouden.

De prominente Kremlincriticus, die 2,5 jaar cel uitzit vanwege een omstreden fraudezaak, zegt dat de extra maatregelen gelijkstaan aan marteling. Navalni zegt dat hij wordt gefilmd en in de nacht meermaals wordt gewekt door beveiligers. Zijn zaak wordt op 22 juni behandeld door een rechtbank in Moskou.

De stap van Navalni volgt op een moment waarop zijn aanhangers steeds verder in het nauw worden gedreven. Zijn team claimt dat tegenstanders van president Vladimir Poetin worden geëlimineerd in de aanloop naar de parlementsverkiezingen in september.

Zo wordt Navalni's anticorruptiebeweging ervan beschuldigd extremistisch te zijn. De rechtbank oordeelt in juni of die op de lijst van extremistische en terroristische organisaties mag worden gezet, wat neerkomt op een verbod. Daarnaast is de politiek bezig met een wetsvoorstel dat leden van extremistische organisaties verbiedt zich verkiesbaar te stellen als volksvertegenwoordiger.

Meer uit Buitenland

WSJ: nieuwe Witte Huis-woordvoerder gezakt voor advocaat-examen

WASHINGTON (ANP) - De nieuwe persvoorlichter van het Witte Huis, Katie Zacharia, is volgens The Wall Street Journal nooit geslaagd voor het zogenoemde bar-examen in de VS. Toen president Donald Trump Zacharia aankondigde, noemde hij haar een advocaat. Sindsdien is twijfel ontstaan over of ze wel de juiste diploma's heeft.

6 minuten geleden
Trump: executie in VS wordt toch niet live uitgezonden

WASHINGTON (ANP) - De omstreden executie van Nidal Malik Hasan op 3 december wordt niet live uitgezonden. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De publieke executie werd vorige week door defensieminister Pete Hegseth aangekondigd. Dat leidde tot veel internationale kritiek. Trump zegt dat hij denkt dat het livestreamen een sterk afschrikmiddel zou zijn, maar "veel goede mensen zouden hem liever niet zien sterven".

54 minuten geleden
Zweeds parlement stemt tegen Andersson als nieuwe premier

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Het Zweedse parlement heeft niet ingestemd met de benoeming van de partijleider van de sociaaldemocraten, Magdalena Andersson, tot premier. Haar linkse blok won de verkiezingen vorige maand, maar het is nog niet gelukt om een coalitie te vormen.

1 uur geleden
Dodental door overstromingen Istanbul loopt op

ISTANBUL (ANP/DPA) - Het dodental door de overstromingen in Istanbul is opgelopen tot drie. Reddingswerkers zijn nog op zoek naar vier vermisten.

1 uur geleden
Tientallen kinderen omgekomen bij instorting Pakistan

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Tientallen scholieren zijn in Pakistan om het leven gekomen door het instorten van een schooldak. De autoriteiten maken melding van 35 doden en meer dan 50 gewonden.

3 uur geleden
Novaja Gazeta meldt arrestatie van hoofdredacteur

MOSKOU (ANP/AFP) - De hoofdredacteur van de onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta is aangehouden. Het dagblad meldt dat Sergej Sokolov is meegenomen voor verhoor nadat zijn huis was doorzocht.

3 uur geleden
15 jaar cel voor Noord-Ierse oud-partijleider om zedenmisdrijven

BELFAST (ANP) - De voormalige leider van de pro-Britse DUP-partij in Noord-Ierland, Jeffrey Donaldson, is veroordeeld tot vijftien jaar cel voor meerdere seksuele misdrijven tegen jonge kinderen. Hij werd afgelopen juni al schuldig bevonden aan de achttien misdrijven, waaronder verkrachting.

3 uur geleden