Navalni wil af van extra zware bewaking in gevangenschap
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni stapt naar de rechtbank omdat hij af wil van de extra bewaking waarmee hij tijdens zijn gevangenschap te maken heeft. De politicus heeft wordt een verhoogd vluchtrisico toegedicht en wordt om die reden extra in de gaten gehouden.
De prominente Kremlincriticus, die 2,5 jaar cel uitzit vanwege een omstreden fraudezaak, zegt dat de extra maatregelen gelijkstaan aan marteling. Navalni zegt dat hij wordt gefilmd en in de nacht meermaals wordt gewekt door beveiligers. Zijn zaak wordt op 22 juni behandeld door een rechtbank in Moskou.
De stap van Navalni volgt op een moment waarop zijn aanhangers steeds verder in het nauw worden gedreven. Zijn team claimt dat tegenstanders van president Vladimir Poetin worden geëlimineerd in de aanloop naar de parlementsverkiezingen in september.
Zo wordt Navalni's anticorruptiebeweging ervan beschuldigd extremistisch te zijn. De rechtbank oordeelt in juni of die op de lijst van extremistische en terroristische organisaties mag worden gezet, wat neerkomt op een verbod. Daarnaast is de politiek bezig met een wetsvoorstel dat leden van extremistische organisaties verbiedt zich verkiesbaar te stellen als volksvertegenwoordiger.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Tijdens een herdenkingsdienst voor de overleden Noorse koning Harald in de kathedraal van Oslo is zondag stilgestaan bij het verdriet van de koninklijke familie. "Een familie heeft haar echtgenoot, vader, grootvader en schoonvader verloren. Onze gedachten zijn bij hen in hun rouw", zei predikant Pål Kristian Balstad aan het begin van de dienst.
1 uur geledenREYKJAVIK (ANP/DPA/AFP) - IJslanders hebben in een referendum gestemd tegen het hervatten van toetredingsgesprekken met de Europese Unie. In de eilandstaat met ongeveer 400.000 inwoners stemde 52,8 procent van de kiezers tegen en 47,2 procent voor.
1 uur geledenASKER (ANP) - Ongeveer vijfhonderd mensen konden niet naar binnen bij de herdenkingsdienst voor de Noorse koning Harald in Asker. In heel Noorwegen zijn zondag gelijktijdig om 11.00 uur herdenkingen voor de overleden koning. "De politie moest een grote groep mensen wegsturen bij de kerk", schrijft de Noorse krant VG.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland maakt zich op om massale aanvallen uit te voeren op de Oekraïense energievoorziening. Dat meldt het Russische ministerie van Defensie, dat zegt daarmee Oekraïense aanvallen op doelen in Rusland te vergelden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei heeft moslimlanden opgeroepen zich te verenigen tegen hun "echte vijand", doelend op de Verenigde Staten en Israël. Van verdeeldheid tussen moslims profiteren alleen de vijanden van de islam, betoogde hij.
3 uur geledenREYKJAVIK (ANP) - Het nee-kamp stevent in IJsland af op de overwinning bij het referendum over het hervatten van toetredingsgesprekken met de Europese Unie, schrijft omroep RÚV. Hoewel nog niet alle stemmen binnen zijn, is het niet de verwachting dat de voorsprong van de tegenstanders nog kan worden ingelopen.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de overstromingsramp in Nepal en Tibet is gestegen naar 750. De Nepalese autoriteiten maken melding van 734 overleden slachtoffers; in China kwamen volgens staatsmedia zeker 16 personen om het leven.
4 uur geleden