Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Navalni voor het eerst op video na wekenlange vermissing

Navalni voor het eerst op video na wekenlange vermissing

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni is woensdag voor het eerst in een video verschenen sinds zijn vermissing. Zijn team maakte op 25 december bekend Navalni te hebben gevonden in een strafkamp ten noorden van de poolcirkel, nadat ze enkele weken niet wisten waar hij was en niet met hem in contact konden komen.

Navalni liet na de overplaatsing al van zich horen op sociale media, via zijn medewerkers, maar er waren nog geen nieuwe beelden van hem opgedoken. Hij verscheen dinsdag via video voor een rechter, in een zaak die hij had aangespannen over de manier waarop hij in gevangenschap wordt behandeld.

Volgens Navalni was hij in oktober onterecht een isolatiecel in gestuurd na het beledigen van een medewerker die zijn pen had afgenomen. Hij erkende te ver te zijn gegaan toen hij de medewerker een duivel, idioot en vogelverschrikker noemde. De rechter wees de klacht van Navalni af.

Zwaarste strafkolonies

De Kremlincriticus maakte tijdens de zitting grapjes, wat hij wel vaker doet. Hij liet de rechter lachen toen hij vroeg of zijn vorige strafkolonie een feest had gevierd om zijn vertrek en of er karaoke was. Ook maakte hij grapjes in gesprek met journalisten die de zitting op afstand volgden.

Navalni zit nu in een van de zwaarste strafkolonies van het land, op zo'n 1900 kilometer van Moskou. De 47-jarige Rus zit vast sinds januari 2021 en is sindsdien veroordeeld tot meer dan dertig jaar celstraf voor onder meer fraude en extremisme.

Meer uit Buitenland

Nieuwe verkiezingen Kosovo omdat parlement geen president kiest

PRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.

50 minuten geleden
Charles dringt aan op westerse eenheid in toespraak Congres VS

WASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.

2 uur geleden
Oud-FBI-directeur Comey aangeklaagd voor bedreigen president

WASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.

3 uur geleden
Trump haalt uit naar Duitse bondskanselier Merz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.

4 uur geleden
Bultrug Timmy onderweg naar de Noordzee

WISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.

4 uur geleden
Magyar ontmoet woensdag ook EU-kopstuk Costa in Brussel

BRUSSEL (ANP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft woensdag in Brussel ook een ontmoeting met António Costa, de voorzitter van de EU-leiders. Eerder meldde Magyar al dat hij met Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zou spreken over de bevroren Europese subsidies voor zijn land.

4 uur geleden
Geen parlementair onderzoek naar Starmer om aanstelling Mandelson

LONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.

6 uur geleden