Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Navalni voor het eerst op video na wekenlange vermissing

Navalni voor het eerst op video na wekenlange vermissing

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni is woensdag voor het eerst in een video verschenen sinds zijn vermissing. Zijn team maakte op 25 december bekend Navalni te hebben gevonden in een strafkamp ten noorden van de poolcirkel, nadat ze enkele weken niet wisten waar hij was en niet met hem in contact konden komen.

Navalni liet na de overplaatsing al van zich horen op sociale media, via zijn medewerkers, maar er waren nog geen nieuwe beelden van hem opgedoken. Hij verscheen dinsdag via video voor een rechter, in een zaak die hij had aangespannen over de manier waarop hij in gevangenschap wordt behandeld.

Volgens Navalni was hij in oktober onterecht een isolatiecel in gestuurd na het beledigen van een medewerker die zijn pen had afgenomen. Hij erkende te ver te zijn gegaan toen hij de medewerker een duivel, idioot en vogelverschrikker noemde. De rechter wees de klacht van Navalni af.

Zwaarste strafkolonies

De Kremlincriticus maakte tijdens de zitting grapjes, wat hij wel vaker doet. Hij liet de rechter lachen toen hij vroeg of zijn vorige strafkolonie een feest had gevierd om zijn vertrek en of er karaoke was. Ook maakte hij grapjes in gesprek met journalisten die de zitting op afstand volgden.

Navalni zit nu in een van de zwaarste strafkolonies van het land, op zo'n 1900 kilometer van Moskou. De 47-jarige Rus zit vast sinds januari 2021 en is sindsdien veroordeeld tot meer dan dertig jaar celstraf voor onder meer fraude en extremisme.

Meer uit Buitenland

Doden in Kenia bij protesten tegen verhoging brandstofprijzen

NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.

57 minuten geleden
Plunderingen en gewelddadige confrontaties bij protesten Bolivia

LA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.

1 uur geleden
Trump kondigt uitbreiding kortingsregeling voor medicijnen aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.

1 uur geleden
Vijf doden bij schietpartij en 'haatmisdrijf' in moskee San Diego

SAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".

3 uur geleden
Justitie Minnesota vervolgt ICE-agent om onder meer mishandeling

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.

4 uur geleden
Grote politiemacht in San Diego naar moskee om melding schutter

SAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.

4 uur geleden
Trump zegt af te zien van geplande aanval dinsdag op Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld. Trump waarschuwde dat de VS klaarstaan voor nieuwe aanvallen op Iran indien er geen deal gesloten kan worden.

5 uur geleden