Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Navalni voor de rechter in smaadzaak over beledigen veteraan

Navalni voor de rechter in smaadzaak over beledigen veteraan

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De rechtszaak over het beledigen van een 95-jarige oorlogsveteraan door de Russische Kremlincriticus Aleksej Navalni is vrijdag begonnen. De 44-jarige oppositieleider is aanwezig in de rechtbank om zichzelf te verdedigen in de smaadzaak.

Navalni wordt ervan beschuldigd een aantal Russen in een reclamevideo van de regering, onder wie de veteraan uit de Tweede Wereldoorlog, te hebben beledigd. De Russen spraken zich uit voor het wijzigen van de grondwet waardoor president Poetin langer aan de macht kan blijven. Navalni omschreef hen op sociale media als een "schande voor ons land" en "verraders".

De politicus hoeft volgens zijn advocaat niet te vrezen voor een nieuwe gevangenisstraf. Het vergrijp kan momenteel worden bestraft met twee jaar cel, maar dat zou nog niet zo zijn geweest toen Navalni het twitterbericht verstuurde waarin hij kritiek uitte op zijn landgenoten. De wet zou pas later zijn aangepast om het mogelijk te maken verdachten op te sluiten.

De rechtbank doet vrijdag waarschijnlijk nog geen uitspraak in de zaak. Navalni werd dinsdag nog veroordeeld tot 3,5 jaar celstraf vanwege het schenden van de voorwaarden van zijn voorwaardelijke vrijlating. Hij moet nog twee jaar en acht maanden van die straf uitzitten, omdat hij al tien maanden in voorarrest heeft gezeten.

Meer uit Buitenland

HRW: Israël beging oorlogsmisdaden bij uitzettingen op Westoever

NEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische uitzetting van tienduizenden Palestijnen uit drie vluchtelingenkampen op de Westelijke Jordaanoever begin 2025 komt neer op oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid, aldus Human Rights Watch. De organisatie roept op tot dringende internationale maatregelen om Israëlische functionarissen ter verantwoording te roepen en verdere misstanden te stoppen.

16 minuten geleden
Witte Huis verdedigt Trumps harde uithalen tegen verslaggeefsters

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft in een verklaring president Donald Trump verdedigd, nadat deze in twee incidenten verbaal hard had uitgehaald naar vrouwelijke verslaggevers van ABC News en Bloomberg.

19 minuten geleden
UNICEF: wereldwijd leven 417 miljoen kinderen in armoede

NEW YORK (ANP) - Meer dan een op de vijf kinderen in lage- en middeninkomenslanden, oftewel 417 miljoen kinderen, leeft ernstig onder de armoedegrens op gebieden die cruciaal zijn voor hun gezondheid, ontwikkeling en welzijn. Dat staat in een rapport dat VN-kinderorganisatie UNICEF naar aanleiding van Wereldkinderdag heeft gepubliceerd.

3 uur geleden
Trump zegt zich in te spannen voor einde gruwelen in Soedan

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij iets gaat doen om een einde te maken aan de gruwelen die in Soedan worden gepleegd. Hij zei dat niet lang na de ontvangst van de Saudische machthebber Mohammed bin Salman al-Saud in het Witte Huis. Hij wil met Arabische partners aan het werk. Trump noemde de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), Saudi-Arabië en Egypte.

9 uur geleden
Zelensky pleit voor Amerikaans leiderschap om oorlog te stoppen

ANKARA (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Ankara gepleit voor "een sterk en doelmatig leiderschap van de Verenigde Staten" om de oorlog te beëindigen. Hij zei dat na gesprekken met zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan over een eventuele hervatting van onderhandelingen met Rusland. Volgens Zelensky is het belangrijkste dat het bloedvergieten wordt gestopt en een duurzame vrede wordt bereikt "in samenspraak met onze partners" en een sterk en effectief Amerikaans leiderschap.

9 uur geleden
Kremlin ziet nog geen basis voor succesvolle top Poetin - Trump

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin ziet nog steeds geen goede voorbereiding voor een eventuele vruchtbare topontmoeting van de presidenten Donald Trump (VS) en Vladimir Poetin (Rusland) over het einde van de oorlog in Oekraïne. Het is een reactie op berichten over een 28-puntenplan van Trump voor de beëindiging van de vijandelijkheden aan het front.

11 uur geleden
EU-landen willen invoering wet tegen ontbossing verder uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De lidstaten willen de invoering van de Europese wet tegen ontbossing uitstellen tot 30 december 2026. Voor kleine handelaren gaat de wet vanaf medio 2027 in. Dat hebben de lidstaten woensdag afgesproken. De Europese Commissie wil de wet op 1 juli 2026 invoeren voor grote bedrijven en op 30 december 2026 voor kleine bedrijven.

11 uur geleden