Navalni verliest hoger beroep en blijft nog acht jaar vastzitten
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni moet nog acht jaar in de gevangenis blijven. De Russische rechtbank heeft dinsdag zijn hoger beroep verworpen en houdt vast aan de eerder gegeven straf. Navalni was in maart al veroordeeld voor het verduisteren van donaties.
De belangrijkste tegenstander van president Vladimir Poetin ging in beroep omdat hij vond dat het een politiek proces was en hij niets verkeerd heeft gedaan. Navalni was via een videoverbinding aanwezig in de rechtszaal in Moskou.
Los van zijn eigen rechtszaak sprak hij zich uit over de Russische inval in Oekraïne. Hij noemde het een "stompzinnige oorlog", en begrijpt niet wat Poetin er wil bereiken. Volgens Navalni is de Russische president een gek die de oorlog "op leugens heeft gebouwd".
Momenteel zit de Kremlincriticus een celstraf uit van 2,5 jaar. Die straf wordt vervangen door een nieuwe straf van negen jaar, verminderd met de tijd die hij al vastgezeten heeft. Navalni moet nu ook naar een strengere strafkolonie, waar hij minder contact met de buitenwereld mag hebben. Daar kan hij zich bijvoorbeeld minder uitspreken over de situatie in Oekraïne. Navalni keerde zich al op de eerste dag tegen de oorlog en riep meerdere malen op tot protest.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.
7 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.
7 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Door bendegeweld zijn afgelopen weekend zeker zeventig doden gevallen in Haïti, bevestigt een VN-functionaris. De aanvallen vonden plaats op verschillende plaatsen in de regio Petite-Rivière-de-l'Artibonite in de nacht van zaterdag op zondag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.
8 uur geledenGENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.
9 uur geleden