Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Navalni verliest hoger beroep en blijft nog acht jaar vastzitten

Navalni verliest hoger beroep en blijft nog acht jaar vastzitten

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni moet nog acht jaar in de gevangenis blijven. De Russische rechtbank heeft dinsdag zijn hoger beroep verworpen en houdt vast aan de eerder gegeven straf. Navalni was in maart al veroordeeld voor het verduisteren van donaties.

De belangrijkste tegenstander van president Vladimir Poetin ging in beroep omdat hij vond dat het een politiek proces was en hij niets verkeerd heeft gedaan. Navalni was via een videoverbinding aanwezig in de rechtszaal in Moskou.

Los van zijn eigen rechtszaak sprak hij zich uit over de Russische inval in Oekraïne. Hij noemde het een "stompzinnige oorlog", en begrijpt niet wat Poetin er wil bereiken. Volgens Navalni is de Russische president een gek die de oorlog "op leugens heeft gebouwd".

Momenteel zit de Kremlincriticus een celstraf uit van 2,5 jaar. Die straf wordt vervangen door een nieuwe straf van negen jaar, verminderd met de tijd die hij al vastgezeten heeft. Navalni moet nu ook naar een strengere strafkolonie, waar hij minder contact met de buitenwereld mag hebben. Daar kan hij zich bijvoorbeeld minder uitspreken over de situatie in Oekraïne. Navalni keerde zich al op de eerste dag tegen de oorlog en riep meerdere malen op tot protest.

Meer uit Buitenland

Iran meldt doden bij aanvallen op woningen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.

33 minuten geleden
President Zuid-Korea betuigt spijt over drone richting noorden

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.

2 uur geleden
Axios: gesprekken VS en Iran gaande over staakt-het-vuren

ARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.

2 uur geleden
Iran: Straat van Hormuz pas open bij compensatie oorlogsschade

TEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.

3 uur geleden
Doden bij kidnappoging tijdens paasviering in Nigeria

ABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.

4 uur geleden
Vijftien doden bij Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn zondag zeker vijftien mensen omgekomen. Naast eerder aangekondigde doden bij aanvallen in Kfarhata in Zuid-Libanon en in de wijk Jnah in Beiroet, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid dat er ook drie mensen zijn omgekomen bij een aanval op een flatgebouw in Ain Saadeh, ten oosten van de hoofdstad.

4 uur geleden
Duitsers zoeken paaseieren, vinden mogelijk radioactieve stof

STUTTGART (ANP) - Twee Duitse mannen die zondag naar paaseieren aan het zoeken waren, stuitten op een flacon met de opdruk 'Polonium 210'. Dat is een zeer radioactieve stof.

7 uur geleden