'Navalni vergiftigd met waterfles in hotelkamer'
MOSKOU (ANP/RTR) - Het team van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni zegt dat sporen van een zenuwgif zijn aangetroffen op een lege waterfles uit zijn hotelkamer. Daar verzamelden medewerkers van de politicus zelf bewijsmateriaal nadat hij onwel was geworden.
Het team deelde op Instagram videobeelden van de doorzoeking van de hotelkamer op 20 augustus. Medewerkers met beschermende handschoenen stoppen flessen mineraalwater en andere spullen in zakken. Op zo'n fles zou twee weken later het zenuwgif novitsjok zijn aangetroffen in een Duits laboratorium.
Navalni ligt al geruime tijd in een Duits ziekenhuis. Hij was vorige maand plots erg ziek geworden aan boord van een Russische binnenlandse vlucht. Aanvankelijk bestond het vermoeden dat hij het gif kreeg toegediend op een Russisch vliegveld. Zijn team denkt nu dat hij is vergiftigd voordat hij naar de luchthaven vertrok.
Een team van de Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW) heeft biomedische monsters genomen van Navalni. De OPCW verklaart dat de resultaten binnenkort bekend worden. Op verzoek van de autoriteiten onderzoekt de OPCW, na Duitsland, Zweden en Frankrijk, ook wat voor vergif Navalni heeft binnengekregen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische uitzetting van tienduizenden Palestijnen uit drie vluchtelingenkampen op de Westelijke Jordaanoever begin 2025 komt neer op oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid, aldus Human Rights Watch. De organisatie roept op tot dringende internationale maatregelen om Israëlische functionarissen ter verantwoording te roepen en verdere misstanden te stoppen.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft in een verklaring president Donald Trump verdedigd, nadat deze in twee incidenten verbaal hard had uitgehaald naar vrouwelijke verslaggevers van ABC News en Bloomberg.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meer dan een op de vijf kinderen in lage- en middeninkomenslanden, oftewel 417 miljoen kinderen, leeft ernstig onder de armoedegrens op gebieden die cruciaal zijn voor hun gezondheid, ontwikkeling en welzijn. Dat staat in een rapport dat VN-kinderorganisatie UNICEF naar aanleiding van Wereldkinderdag heeft gepubliceerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij iets gaat doen om een einde te maken aan de gruwelen die in Soedan worden gepleegd. Hij zei dat niet lang na de ontvangst van de Saudische machthebber Mohammed bin Salman al-Saud in het Witte Huis. Hij wil met Arabische partners aan het werk. Trump noemde de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), Saudi-Arabië en Egypte.
10 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Ankara gepleit voor "een sterk en doelmatig leiderschap van de Verenigde Staten" om de oorlog te beëindigen. Hij zei dat na gesprekken met zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan over een eventuele hervatting van onderhandelingen met Rusland. Volgens Zelensky is het belangrijkste dat het bloedvergieten wordt gestopt en een duurzame vrede wordt bereikt "in samenspraak met onze partners" en een sterk en effectief Amerikaans leiderschap.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin ziet nog steeds geen goede voorbereiding voor een eventuele vruchtbare topontmoeting van de presidenten Donald Trump (VS) en Vladimir Poetin (Rusland) over het einde van de oorlog in Oekraïne. Het is een reactie op berichten over een 28-puntenplan van Trump voor de beëindiging van de vijandelijkheden aan het front.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De lidstaten willen de invoering van de Europese wet tegen ontbossing uitstellen tot 30 december 2026. Voor kleine handelaren gaat de wet vanaf medio 2027 in. Dat hebben de lidstaten woensdag afgesproken. De Europese Commissie wil de wet op 1 juli 2026 invoeren voor grote bedrijven en op 30 december 2026 voor kleine bedrijven.
12 uur geleden