Navalni uit kritiek op Franse presidentskandidaat Le Pen
PARIJS (ANP) - De Russische oppositieleider Alexei Navalni, die een jarenlange gevangenisstraf uitzit, heeft op Twitter kritiek geuit op de Franse presidentskandidaat Marine Le Pen. In een serie tweets schrijft de Kremlin-criticus dat de rechtse politica in het krijt staat bij de Russische president Vladimir Poetin door een lening die zij jaren geleden bij een Russische bank afsloot.
In de tweets, waar onder meer The Guardian over schrijft, spreekt Navalni van "het verkopen van politieke invloed aan Poetin". De lening die Le Pen in 2014 van een Russische bank kreeg, kwam woensdagavond tijdens het verkiezingsdebat met president Emmanuel Macron ook al ter sprake. "U bent afhankelijk van de Russische regering en u bent afhankelijk van de heer Poetin", verweet Macron zijn tegenstander.
Navalni stelt dat de bank waar Le Pen geld van leende "bekend staat als witwasbureau" dat zou zijn opgericht door Poetin, maar gaf geen bewijs voor die beweringen. Navalni riep Fransen op om zondag, als de verkiezingen worden gehouden, "op Macron te stemmen".
Le Pen benadrukte tijdens het verkiezingsdebat met Macron dat ze alle sancties tegen Moskou steunt die zijn doorgevoerd sinds Rusland op 24 februari Oekraïne binnen is gevallen. "De agressie waar Oekraïne het slachtoffer van is geworden, is onaanvaardbaar", zei de leider van Rassemblement National.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
1 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
5 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
6 uur geleden