Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Navalni uit kritiek op Franse presidentskandidaat Le Pen

Navalni uit kritiek op Franse presidentskandidaat Le Pen

PARIJS (ANP) - De Russische oppositieleider Alexei Navalni, die een jarenlange gevangenisstraf uitzit, heeft op Twitter kritiek geuit op de Franse presidentskandidaat Marine Le Pen. In een serie tweets schrijft de Kremlin-criticus dat de rechtse politica in het krijt staat bij de Russische president Vladimir Poetin door een lening die zij jaren geleden bij een Russische bank afsloot.

In de tweets, waar onder meer The Guardian over schrijft, spreekt Navalni van "het verkopen van politieke invloed aan Poetin". De lening die Le Pen in 2014 van een Russische bank kreeg, kwam woensdagavond tijdens het verkiezingsdebat met president Emmanuel Macron ook al ter sprake. "U bent afhankelijk van de Russische regering en u bent afhankelijk van de heer Poetin", verweet Macron zijn tegenstander.

Navalni stelt dat de bank waar Le Pen geld van leende "bekend staat als witwasbureau" dat zou zijn opgericht door Poetin, maar gaf geen bewijs voor die beweringen. Navalni riep Fransen op om zondag, als de verkiezingen worden gehouden, "op Macron te stemmen".

Le Pen benadrukte tijdens het verkiezingsdebat met Macron dat ze alle sancties tegen Moskou steunt die zijn doorgevoerd sinds Rusland op 24 februari Oekraïne binnen is gevallen. "De agressie waar Oekraïne het slachtoffer van is geworden, is onaanvaardbaar", zei de leider van Rassemblement National.

Meer uit Buitenland

Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

2 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

4 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

4 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

4 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

6 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

6 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

7 uur geleden