Navalni: Rusland heeft jaar na invasie dieptepunt bereikt
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een jaar na de invasie in Oekraïne volgens de Kremlincriticus Aleksej Navalni een dieptepunt bereikt. De dissident schrijft vanuit zijn cel dat Rusland er pas weer bovenop kan komen als de "Poetin-dictatuur" ontmanteld is en Oekraïne gecompenseerd wordt voor alle schade die de troepen daar hebben aangericht.
In de ogen van Navalni is president Vladimir Poetin bezig Ruslands toekomst te vernietigen, puur voor zijn eigen gewin. De echte redenen voor deze oorlog zouden de politieke en economische problemen in Rusland zijn. De oppositiepoliticus wijst op "Poetins verlangen om de macht tegen elke prijs vast te houden en zijn obsessie met zijn eigen historische nalatenschap". Een verlies in Oekraïne lijkt Navalni onvermijdelijk.
Bovendien beschuldigt Navalni het Russische leger van het plegen van oorlogsmisdaden. "Tienduizenden onschuldige Oekraïners zijn vermoord en nog eens miljoenen lijden." Hij wil dat er een internationaal onderzoek komt om de misdaden te beoordelen.
Navalni heeft er inmiddels 2 van de 11,5 jaar gevangenisstraf opzitten. Hij blijft zich via sociale media uitspreken tegen Poetin en het Kremlin, maar wordt ook regelmatig in isoleercellen geplaatst. Hij mag momenteel naar verluidt een aantal maanden geen bezoek ontvangen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
14 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
1 uur geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
2 uur geledenNABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.
3 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.
4 uur geleden