Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Navalni: Rusland heeft jaar na invasie dieptepunt bereikt

Navalni: Rusland heeft jaar na invasie dieptepunt bereikt

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een jaar na de invasie in Oekraïne volgens de Kremlincriticus Aleksej Navalni een dieptepunt bereikt. De dissident schrijft vanuit zijn cel dat Rusland er pas weer bovenop kan komen als de "Poetin-dictatuur" ontmanteld is en Oekraïne gecompenseerd wordt voor alle schade die de troepen daar hebben aangericht.

In de ogen van Navalni is president Vladimir Poetin bezig Ruslands toekomst te vernietigen, puur voor zijn eigen gewin. De echte redenen voor deze oorlog zouden de politieke en economische problemen in Rusland zijn. De oppositiepoliticus wijst op "Poetins verlangen om de macht tegen elke prijs vast te houden en zijn obsessie met zijn eigen historische nalatenschap". Een verlies in Oekraïne lijkt Navalni onvermijdelijk.

Bovendien beschuldigt Navalni het Russische leger van het plegen van oorlogsmisdaden. "Tienduizenden onschuldige Oekraïners zijn vermoord en nog eens miljoenen lijden." Hij wil dat er een internationaal onderzoek komt om de misdaden te beoordelen.

Navalni heeft er inmiddels 2 van de 11,5 jaar gevangenisstraf opzitten. Hij blijft zich via sociale media uitspreken tegen Poetin en het Kremlin, maar wordt ook regelmatig in isoleercellen geplaatst. Hij mag momenteel naar verluidt een aantal maanden geen bezoek ontvangen.

Meer uit Buitenland

Oud-president Biden uit felle kritiek op geweld in Minneapolis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Joe Biden heeft het overheidsoptreden in Minneapolis (Minnesota) scherp veroordeeld. "Geweld en terreur hebben geen plek in de Verenigde Staten van Amerika, vooral niet wanneer onze eigen overheid achter Amerikaanse burgers aangaat", meldt hij op X.

54 minuten geleden
Carney ontkent kritiek op Trump en VS te hebben teruggenomen

OTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney ontkent zijn kritische uitspraken over Donald Trump en de VS te hebben teruggenomen. Maandag zei de Amerikaanse minister van Financiën nog dat Carney in een telefoongesprek met de Amerikaanse president zou zijn teruggekomen op zijn woorden.

2 uur geleden
Spanje wil opnieuw migranten legaliseren

MADRID (ANP/AFP) - De linkse Spaanse regering van premier Pedro Sánchez wil circa een half miljoen immigranten zonder papieren een verblijfsvergunning geven. Migratieminister Elma Saiz Delgado zei dat de mensen die hiervan profiteren dan bijvoorbeeld overal in Spanje legaal kunnen werken.

2 uur geleden
ICE-directeur moet schending gerechtelijke bevelen uitleggen

MINNEAPOLIS (ANP) - Een rechter heeft de waarnemend directeur van immigratiedienst ICE, Todd Lyons, bevolen om vrijdag in de rechtszaal te verschijnen. Hij moet daar uitleg komen geven over het schenden van "tientallen" gerechtelijke bevelen tijdens de handhavingsacties van ICE in de staat. "Het geduld van de rechtbank is op", schreef rechter Patrick J. Schiltz in een bevel waarover Amerikaanse media schrijven.

3 uur geleden
CNN: Washington wil sleutelrol CIA in relaties met Venezuela

WASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.

4 uur geleden
Duitsland looft miljoen uit voor gouden tip stroomuitval Berlijn

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.

7 uur geleden
EU-buitenlandchef: Holocaustherdenking dit jaar extra urgent

BRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.

8 uur geleden