Navalni: Rusland heeft jaar na invasie dieptepunt bereikt
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een jaar na de invasie in Oekraïne volgens de Kremlincriticus Aleksej Navalni een dieptepunt bereikt. De dissident schrijft vanuit zijn cel dat Rusland er pas weer bovenop kan komen als de "Poetin-dictatuur" ontmanteld is en Oekraïne gecompenseerd wordt voor alle schade die de troepen daar hebben aangericht.
In de ogen van Navalni is president Vladimir Poetin bezig Ruslands toekomst te vernietigen, puur voor zijn eigen gewin. De echte redenen voor deze oorlog zouden de politieke en economische problemen in Rusland zijn. De oppositiepoliticus wijst op "Poetins verlangen om de macht tegen elke prijs vast te houden en zijn obsessie met zijn eigen historische nalatenschap". Een verlies in Oekraïne lijkt Navalni onvermijdelijk.
Bovendien beschuldigt Navalni het Russische leger van het plegen van oorlogsmisdaden. "Tienduizenden onschuldige Oekraïners zijn vermoord en nog eens miljoenen lijden." Hij wil dat er een internationaal onderzoek komt om de misdaden te beoordelen.
Navalni heeft er inmiddels 2 van de 11,5 jaar gevangenisstraf opzitten. Hij blijft zich via sociale media uitspreken tegen Poetin en het Kremlin, maar wordt ook regelmatig in isoleercellen geplaatst. Hij mag momenteel naar verluidt een aantal maanden geen bezoek ontvangen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
2 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
7 uur geledenHAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
10 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.
10 uur geleden