Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Navalni roept na veroordeling op verzet niet te staken

Navalni roept na veroordeling op verzet niet te staken

MOSKOU (ANP) - "Verlies niet de wil om je te verzetten." Die boodschap deelde Kremlin-criticus Aleksej Navalni op Facebook nadat hij eerder op de dag werd veroordeeld tot een gevangenisstraf tot 19 jaar.

"Je wordt gedwongen om je zonder slag of stoot over te geven aan een bende verraders, dieven en schurken die de macht hebben gegrepen", postte Navalni, die via zijn advocaat en medestanders toegang heeft tot sociale media. Hij roept Russen op om zich desondanks niet te laten verdrukken en de strijd voort te zetten.

Volgens de oppositieleider is het doel van de veroordeling "om jou bang te maken, niet mij". Op die manier wil Rusland mensen "de moed ontnemen om zich nog langer te verzetten", schreef hij.

Scherp gereageerd

Hij zei ook dat het aantal jaren dat hij kreeg eigenlijk niet uitmaakt. "Ik begrijp best wel dat het gaat om een levenslange straf". Maar dat leven kan zowel naar het zijne als naar dat van het regime verwijzen, stelt hij. Daarmee insinueert Navalni dat een einde van Poetin ook het einde van zijn straf zou kunnen betekenen.

De nieuwe gevangenisstraf van Navalni komt bovenop de straf van 11,5 jaar die hij momenteel uitzit. In het buitenland wordt scherp gereageerd op de veroordeling.

Meer uit Buitenland

Druk op Starmer neemt toe, kort overleg met potentiële uitdager

LONDEN (ANP/RTR) - De druk op de Britse premier Keir Starmer om af te treden neemt verder toe. Het aantal partijgenoten dat oproept tot zijn vertrek, is toegenomen tot circa negentig. Intussen heeft hij een kort overleg gehad met een potentiële uitdager, de minister van Volksgezondheid Wes Streeting.

19 minuten geleden
NAVO oefent voor het eerst met Servië

BRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.

2 uur geleden
Vier mensen die optreden Israël verstoorden uit zaal gezet

WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.

10 uur geleden
Israël en favorieten plaatsen zich voor songfestivalfinale

WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.

11 uur geleden
Golden Dome-project van Trump kost 1,2 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.

11 uur geleden
Peter Jackson krijgt op openingsavond Cannes ere-Palm voor oeuvre

CANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.

12 uur geleden
Reuters: Saudi-Arabië voerde geheime aanvallen uit op Iran

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.

13 uur geleden