Navalni roept na veroordeling op verzet niet te staken
MOSKOU (ANP) - "Verlies niet de wil om je te verzetten." Die boodschap deelde Kremlin-criticus Aleksej Navalni op Facebook nadat hij eerder op de dag werd veroordeeld tot een gevangenisstraf tot 19 jaar.
"Je wordt gedwongen om je zonder slag of stoot over te geven aan een bende verraders, dieven en schurken die de macht hebben gegrepen", postte Navalni, die via zijn advocaat en medestanders toegang heeft tot sociale media. Hij roept Russen op om zich desondanks niet te laten verdrukken en de strijd voort te zetten.
Volgens de oppositieleider is het doel van de veroordeling "om jou bang te maken, niet mij". Op die manier wil Rusland mensen "de moed ontnemen om zich nog langer te verzetten", schreef hij.
Scherp gereageerd
Hij zei ook dat het aantal jaren dat hij kreeg eigenlijk niet uitmaakt. "Ik begrijp best wel dat het gaat om een levenslange straf". Maar dat leven kan zowel naar het zijne als naar dat van het regime verwijzen, stelt hij. Daarmee insinueert Navalni dat een einde van Poetin ook het einde van zijn straf zou kunnen betekenen.
De nieuwe gevangenisstraf van Navalni komt bovenop de straf van 11,5 jaar die hij momenteel uitzit. In het buitenland wordt scherp gereageerd op de veroordeling.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
6 uur geleden