Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Navalni roept na veroordeling op verzet niet te staken

Navalni roept na veroordeling op verzet niet te staken

MOSKOU (ANP) - "Verlies niet de wil om je te verzetten." Die boodschap deelde Kremlin-criticus Aleksej Navalni op Facebook nadat hij eerder op de dag werd veroordeeld tot een gevangenisstraf tot 19 jaar.

"Je wordt gedwongen om je zonder slag of stoot over te geven aan een bende verraders, dieven en schurken die de macht hebben gegrepen", postte Navalni, die via zijn advocaat en medestanders toegang heeft tot sociale media. Hij roept Russen op om zich desondanks niet te laten verdrukken en de strijd voort te zetten.

Volgens de oppositieleider is het doel van de veroordeling "om jou bang te maken, niet mij". Op die manier wil Rusland mensen "de moed ontnemen om zich nog langer te verzetten", schreef hij.

Scherp gereageerd

Hij zei ook dat het aantal jaren dat hij kreeg eigenlijk niet uitmaakt. "Ik begrijp best wel dat het gaat om een levenslange straf". Maar dat leven kan zowel naar het zijne als naar dat van het regime verwijzen, stelt hij. Daarmee insinueert Navalni dat een einde van Poetin ook het einde van zijn straf zou kunnen betekenen.

De nieuwe gevangenisstraf van Navalni komt bovenop de straf van 11,5 jaar die hij momenteel uitzit. In het buitenland wordt scherp gereageerd op de veroordeling.

Meer uit Buitenland

Tientallen doden in Thailand na overstromingen

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.

1 uur geleden
Rusland: Europa ondermijnt vredesinspanningen VS voor Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een ​​vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.

2 uur geleden
Trump: geen deadline voor Oekraïne om in te stemmen met vrede

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.

7 uur geleden
VS-regering wil limieten dodelijke luchtvervuiling terugdraaien

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.

8 uur geleden
Forse toeslag voor buitenlanders in Amerikaanse nationale parken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.

11 uur geleden
Trump stuurt gezant naar Poetin voor overleg over vredesplan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.

12 uur geleden
Bolsonaro begint aan straf voor beramen van staatsgreep

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.

13 uur geleden