Navalni pleit voor EU-sancties tegen Russische zakenlieden
BRUSSEL (ANP) - Kremlin-criticus Aleksej Navalni dringt er bij de Europese Unie op aan economische sancties in te stellen tegen rijke zakenlieden uit de kringen rond de Russische president Vladimir Poetin. Volgens de Rus zijn die oligarchen een zinniger doelwit voor strafmaatregelen als het bevriezen van hun bankrekeningen en een inreisverbod dan kolonels, generaals of andere minder welvarende functionarissen die ook niet naar de EU reizen.
Navalni zei dat tijdens een videoconferentie met leden van de commissie buitenlandse zaken van het Europees Parlement en vertegenwoordigers van de Russische oppositie. Hij is in Duitsland herstellende van een aanval met zenuwgas, volgens hem door de Russische geheime dienst op bevel van Poetin.
Volgens Navalni moet de EU het Russische volk warm omarmen maar de staat behandelen als "een bende criminelen". Hij gaf twee voorbeelden van mensen met investeringen in de EU op wie economische sancties zouden moeten worden gericht: oliemiljardair Roman Abramovitsj en zakenman Alisjer Oesmanov. Daarmee worden Poetins bondgenoten echt getroffen, bepleitte de oppositieleider.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
1 uur geledenBRUSSEL/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Europa in 2027 al grotendeels zichzelf verdedigt, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters. Dat is veel sneller dan waarop Europese NAVO-landen mikken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Politieke partijen in België hebben de Franstalige omroep RTBF opgeroepen tot een boycot van het Eurovisie Songfestival. Ecolo, PS en PTB-PVDA vinden dat België zich moet terugtrekken. In België wordt het festival om en om door de Vlaamse VRT en RTBF uitgezonden en in 2026 is RTBF aan de beurt. De Franstalige omroep heeft laten weten in de komende dagen een standpunt in te nemen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Bondsdag heeft met een nipte meerderheid een wet aangenomen die de dienstplicht weer invoert, zij het op vrijwillige basis. Van de 596 uitgebrachte stemmen waren er 323 voor.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen de komende jaren het verzet tegen de gevestigde orde in Europa aanwakkeren. De Europese Unie en zittende regeringen zetten de Europese beschaving op het spel, staat in de uitgangspunten voor het Amerikaanse buitenlandbeleid van de regering-Trump. Die ziet tevreden dat "patriottische partijen", doelend op radicaal-rechts, in opmars zijn.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.
5 uur geleden