Navalni pleit voor EU-sancties tegen Russische zakenlieden
BRUSSEL (ANP) - Kremlin-criticus Aleksej Navalni dringt er bij de Europese Unie op aan economische sancties in te stellen tegen rijke zakenlieden uit de kringen rond de Russische president Vladimir Poetin. Volgens de Rus zijn die oligarchen een zinniger doelwit voor strafmaatregelen als het bevriezen van hun bankrekeningen en een inreisverbod dan kolonels, generaals of andere minder welvarende functionarissen die ook niet naar de EU reizen.
Navalni zei dat tijdens een videoconferentie met leden van de commissie buitenlandse zaken van het Europees Parlement en vertegenwoordigers van de Russische oppositie. Hij is in Duitsland herstellende van een aanval met zenuwgas, volgens hem door de Russische geheime dienst op bevel van Poetin.
Volgens Navalni moet de EU het Russische volk warm omarmen maar de staat behandelen als "een bende criminelen". Hij gaf twee voorbeelden van mensen met investeringen in de EU op wie economische sancties zouden moeten worden gericht: oliemiljardair Roman Abramovitsj en zakenman Alisjer Oesmanov. Daarmee worden Poetins bondgenoten echt getroffen, bepleitte de oppositieleider.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een week van rouw afgekondigd voor de slachtoffers van de Amerikaanse aanval die leidde tot de gevangenneming en wegvoering van president Nicolás Maduro.
2 uur geledenBOSTON (ANP/AFP) - De 48-jarige man die zichzelf een "beest" noemde en verantwoordelijk was voor een massale schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown University bekende zijn misdaden in een video die hij na de schietpartij maakte. Dat meldt het ministerie van Justitie. In de video gaf hij geen motief voor zijn daden. Ook toonde hij geen berouw over zijn daden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Venezuela draagt 30 tot 50 miljoen vaten gesanctioneerde olie over aan de Verenigde Staten. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. De Venezolaanse "interim-autoriteiten" zouden akkoord zijn met de overdracht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump onderzoekt hoe hij de controle over Groenland kan verkrijgen en het gebruik van het Amerikaanse leger is "altijd een optie", aldus het Witte Huis. Woordvoerster Karoline Leavitt zei dat "de verwerving van Groenland een prioriteit is voor onze nationale veiligheid".
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft in een tv-toespraak benadrukt dat het land niet wordt bestuurd door een "buitenlandse partij". Volgens Rodríguez wordt het land bestuurd "door de Venezolaanse overheid en door niemand anders". Ook noemde Rodríguez het aanhouden van president Nicolás Maduro door de VS afgelopen weekend opnieuw "absoluut illegaal" en een "schending van het internationaal recht".
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne hebben een principeovereenkomst getekend voor troepeninzet in Oekraïne na afloop van de oorlog in dat land. Dat gebeurde na afloop van een bijeenkomst van de Coalitie van Bereidwilligen in Parijs, waar werd onderhandeld over het toezicht op een mogelijke vrede in Oekraïne. De vredesmacht moet gaan bestaan uit militairen uit verschillende landen.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanval op Venezuela, waarbij afgelopen weekend president Nicolás Maduro werd gevangengenomen, zijn 55 militairen om het leven gekomen. Dat melden Cuba en Venezuela in een gezamenlijke telling. Eerder zei dat laatste land al dat 32 Cubanen waren omgekomen. Zij zouden op verzoek van Caracas in Venezuela zijn geweest.
10 uur geleden