Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Navalni pleit voor EU-sancties tegen Russische zakenlieden

Navalni pleit voor EU-sancties tegen Russische zakenlieden

BRUSSEL (ANP) - Kremlin-criticus Aleksej Navalni dringt er bij de Europese Unie op aan economische sancties in te stellen tegen rijke zakenlieden uit de kringen rond de Russische president Vladimir Poetin. Volgens de Rus zijn die oligarchen een zinniger doelwit voor strafmaatregelen als het bevriezen van hun bankrekeningen en een inreisverbod dan kolonels, generaals of andere minder welvarende functionarissen die ook niet naar de EU reizen.

Navalni zei dat tijdens een videoconferentie met leden van de commissie buitenlandse zaken van het Europees Parlement en vertegenwoordigers van de Russische oppositie. Hij is in Duitsland herstellende van een aanval met zenuwgas, volgens hem door de Russische geheime dienst op bevel van Poetin.

Volgens Navalni moet de EU het Russische volk warm omarmen maar de staat behandelen als "een bende criminelen". Hij gaf twee voorbeelden van mensen met investeringen in de EU op wie economische sancties zouden moeten worden gericht: oliemiljardair Roman Abramovitsj en zakenman Alisjer Oesmanov. Daarmee worden Poetins bondgenoten echt getroffen, bepleitte de oppositieleider.

Meer uit Buitenland

Iran: eerste inkomsten binnen van tol Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn eerste inkomsten ontvangen uit tolheffingen die het heeft opgelegd op de strategische Straat van Hormuz, aldus een hoge Iraanse parlementaire functionaris. De verklaring is gepubliceerd door verschillende Iraanse media.

12 minuten geleden
ICC gaat over tot vervolging Filipijnse ex-president Duterte

DEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft bekendgemaakt dat de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte wordt vervolgd voor misdaden tegen de menselijkheid. Duterte werd vorig jaar opgepakt en uitgeleverd aan het strafhof in Den Haag. Daar is nu vastgesteld dat er genoeg bewijs is om over te gaan tot vervolging.

26 minuten geleden
Senaat stemt in met financiering ICE, einde shutdown in zicht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met een financieringsplan voor immigratiedienst ICE en de grenswacht. Dat betekent dat er een einde kan komen aan de gedeeltelijke shutdown, als het Huis van Afgevaardigden ook akkoord gaat.

31 minuten geleden
Washington Post: maanden nodig voor ontmijning Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie denkt dat het tot een half jaar kan duren om de Straat van Hormuz volledig te ontdoen van Iraanse mijnen, meldt The Washington Post op basis van bronnen. De krant wijst erop dat de gas- en olieprijzen daardoor hoog kunnen blijven na een eventuele vredesdeal.

45 minuten geleden
Gewonden door frontale botsing tussen treinen in Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn zeventien gewonden gevallen. De toestand van vijf slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.

3 uur geleden
VS: 31 schepen tegengehouden bij blokkade Iraanse havens

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.

3 uur geleden
Meerdere doden en gewonden bij Russische aanval op Dnipro

DNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.

5 uur geleden