Navalni na hongerstaking terug in strafkolonie
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische autoriteiten hebben oppositieleider Aleksej Navalni teruggebracht naar een strafkolonie. De bekende tegenstander van president Vladimir Poetin lag de afgelopen tijd in een gevangenisziekenhuis omdat hij tijdens zijn gevangenschap in hongerstaking was gegaan. Hij wilde zo betere medische zorg afdwingen.
Het team van Nalvani meldt op Twitter dat de politicus is overgebracht naar de strafkolonie in Pokrov, op zo'n 100 kilometer van Moskou. Hij moet daar een gevangenisstraf van 2,5 jaar uitzitten vanwege een eerdere veroordeling in een fraudezaak. De oppositieleider en zijn aanhangers zeggen dat de beschuldigingen politiek gemotiveerd waren.
Nalvani staat door zijn gevangenschap aan de zijlijn in de aanloop naar de parlementsverkiezingen van september. Ook zijn medestanders ondervinden tegenwerking. Poetin keurde afgelopen week een omstreden anti-extremismewet goed die naar verwachting zal worden gebruikt om te voorkomen sommige politieke tegenstanders zich straks kandidaat kunnen stellen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - In het centrum van de Oekraïense hoofdstad Kyiv is puin aangetroffen bij een westerse ambassade, meldt burgemeester Vitali Klytsjko op Telegram. Het is niet duidelijk om welke ambassade het gaat en of die zelf geraakt is of dat de brokstukken afkomstig zijn van raketten, drones of andere gebouwen.
8 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham zegt dat alle opties op tafel liggen bij zijn komende herziening van de Britse relatie met de Europese Unie. Een daarvan is dat het Verenigd Koninkrijk opnieuw toetreedt tot het landenblok, waar het land begin 2020 uit vertrok.
26 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft inmiddels een Amerikaans antwoord ontvangen op het voorstel dat het land vorige week deed om de Straat van Hormuz binnen zeven dagen te heropenen. De Amerikaanse president Donald Trump had dit weekend al publiekelijk laten weten het plan af te wijzen, maar de Iraniërs zeiden nog te wachten op een officiële reactie.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee mannen opgehangen voor deelname aan antiregeringsdemonstraties, meldt de Iraanse nieuwssite van de rechtspraak, Mizan Online. Ze zijn schuldig bevonden aan betrokkenheid bij "de rellen van januari die leidden tot de dood van vier leden van de veiligheidstroepen" in de noordoostelijke stad Mashhad.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft dinsdag een rechtszaak wegens smaad aangespannen tegen diverse grote Israëlische nieuwsmedia en journalisten. Dat melden Israëlische media waaronder Haaretz, de krant die het voornaamste doelwit is van de aanklacht.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth kondigt naar verwachting binnenkort aan dat het aantal topofficieren in de krijgsmacht met wel 20 procent wordt verminderd. Dat meldde Fox News eerder op dinsdag en is inmiddels ook door functionarissen bevestigd aan The Washington Post.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan vooralsnog migranten blijven uitzetten naar andere landen dan hun land van herkomst. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft daartoe de uitspraak van een lagere rechtbank opgeschort, die de uitzettingen onwettig had genoemd.
11 uur geleden