Navalni in Rusland beschuldigd van fraude
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland begint een onderzoek tegen Aleksej Navalni, een van de meest uitgesproken critici van de Russische president Poetin. Hij zou geld dat is ingezameld voor goede doelen in eigen zak hebben gestoken, zegt een onderzoekscomité van de Russische overheid dinsdag. Het zou gaan om "grootschalige fraude".
Navalni wordt ervan verdacht 356 miljoen roebel (bijna 4 miljoen euro) te hebben uitgegeven dat eigenlijk was bestemd voor meerdere organisaties waarbij hij betrokken is. Het gaat onder meer om organisaties die zich inzetten voor mensenrechten en het bestrijden van corruptie.
Navalni werd eind augustus ernstig ziek aan boord van een Russische binnenlandse vlucht. Experts stelden later vast dat hij is vergiftigd met een novitsjok-zenuwgif. Hij overleefde die aanslag en kon na 32 dagen worden ontslagen uit een ziekenhuis in de Duitse hoofdstad Berlijn waar hij naartoe was gebracht.
De Kremlincriticus kreeg in 2014 al een voorwaardelijke celstraf van 3,5 jaar voor verduistering van geld bij ondernemingen. Volgens de Russische autoriteiten moest Navalni zich dinsdag in Moskou melden, wilde hij niet het risico lopen alsnog in de cel te belanden wegens schending van de voorwaarden van zijn straf. Maar volgens een woordvoerder van Navalni werkt hij nog in Duitsland aan zijn herstel.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
45 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
46 minuten geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
47 minuten geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
6 uur geleden