Navalni in Rusland beschuldigd van fraude
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland begint een onderzoek tegen Aleksej Navalni, een van de meest uitgesproken critici van de Russische president Poetin. Hij zou geld dat is ingezameld voor goede doelen in eigen zak hebben gestoken, zegt een onderzoekscomité van de Russische overheid dinsdag. Het zou gaan om "grootschalige fraude".
Navalni wordt ervan verdacht 356 miljoen roebel (bijna 4 miljoen euro) te hebben uitgegeven dat eigenlijk was bestemd voor meerdere organisaties waarbij hij betrokken is. Het gaat onder meer om organisaties die zich inzetten voor mensenrechten en het bestrijden van corruptie.
Navalni werd eind augustus ernstig ziek aan boord van een Russische binnenlandse vlucht. Experts stelden later vast dat hij is vergiftigd met een novitsjok-zenuwgif. Hij overleefde die aanslag en kon na 32 dagen worden ontslagen uit een ziekenhuis in de Duitse hoofdstad Berlijn waar hij naartoe was gebracht.
De Kremlincriticus kreeg in 2014 al een voorwaardelijke celstraf van 3,5 jaar voor verduistering van geld bij ondernemingen. Volgens de Russische autoriteiten moest Navalni zich dinsdag in Moskou melden, wilde hij niet het risico lopen alsnog in de cel te belanden wegens schending van de voorwaarden van zijn straf. Maar volgens een woordvoerder van Navalni werkt hij nog in Duitsland aan zijn herstel.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.
8 uur geleden