Navalni in Rusland beschuldigd van fraude
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland begint een onderzoek tegen Aleksej Navalni, een van de meest uitgesproken critici van de Russische president Poetin. Hij zou geld dat is ingezameld voor goede doelen in eigen zak hebben gestoken, zegt een onderzoekscomité van de Russische overheid dinsdag. Het zou gaan om "grootschalige fraude".
Navalni wordt ervan verdacht 356 miljoen roebel (bijna 4 miljoen euro) te hebben uitgegeven dat eigenlijk was bestemd voor meerdere organisaties waarbij hij betrokken is. Het gaat onder meer om organisaties die zich inzetten voor mensenrechten en het bestrijden van corruptie.
Navalni werd eind augustus ernstig ziek aan boord van een Russische binnenlandse vlucht. Experts stelden later vast dat hij is vergiftigd met een novitsjok-zenuwgif. Hij overleefde die aanslag en kon na 32 dagen worden ontslagen uit een ziekenhuis in de Duitse hoofdstad Berlijn waar hij naartoe was gebracht.
De Kremlincriticus kreeg in 2014 al een voorwaardelijke celstraf van 3,5 jaar voor verduistering van geld bij ondernemingen. Volgens de Russische autoriteiten moest Navalni zich dinsdag in Moskou melden, wilde hij niet het risico lopen alsnog in de cel te belanden wegens schending van de voorwaarden van zijn straf. Maar volgens een woordvoerder van Navalni werkt hij nog in Duitsland aan zijn herstel.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan heeft de Verenigde Staten en Iran gevraagd om een wapenstilstand van twee weken. Het land verzoekt Iran de Straat van Hormuz die periode te openen en vraagt aan de Amerikaanse president Trump om de deadline voor een akkoord te verlengen.
4 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De drie VN-militairen die vorige maand omkwamen bij twee losse aanvallen in Libanon, zijn volgens VN-onderzoek gedood door Israël en Hezbollah. Een van de incidenten kwam door een explosief van Hezbollah, het andere door een Israëlische beschieting.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat Ye nooit uitgenodigd had moeten worden om op te treden op het Wireless Festival in Londen. Dat schrijft Starmer op X, nadat bekend was geworden dat de omstreden rapper de toegang tot het Verenigd Koninkrijk is geweigerd.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Als de Amerikaanse president Donald Trump uitvoering geeft aan zijn dreigement om "een hele beschaving" te laten sterven, komt dat neer op "de ernstigste misdaden" onder het internationaal recht, zegt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Hij benadrukt dat het aanvallen van burgers een oorlogsmisdaad is.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden mensen, begeleid door blaasmuziek van de militaire kapel, bewezen dinsdag de laatste eer aan de ex-president van Suriname, Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart plotseling overleed op 67-jarige leeftijd. De uitvaartdienst met staatseer wordt gehouden in De Olifant, het partijcentrum van de Vooruitstrevende Hervormings Partij waarvan hij voorzitter was.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft dinsdag bruggen en spoorwegen aangevallen in Iran, meldt premier Benjamin Netanyahu. Die zouden worden gebruikt door het Iraanse regime om wapens te vervoeren.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - De pro-Iraanse militie Kataib Hezbollah zegt de ontvoerde Amerikaanse journalist Shelly Kittleson vrij te laten. Zij werd vorige week ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad. De militie eist daarbij dat de journalist Irak direct verlaat. Kittleson schrijft onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico.
3 uur geleden