Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Navalni gaat ondanks slechte gezondheid door met hongerstaking

Navalni gaat ondanks slechte gezondheid door met hongerstaking

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni is ondanks zijn slechte gezondheid niet van plan zijn hongerstaking na bijna drie weken te beëindigen. Dat heeft zijn advocaat maandag bekendgemaakt na een bezoek aan zijn cliënt in de gevangenis.

Het team van Navalni stelt al dagen dat hij ieder moment kan doodgaan. De politicus is in hongerstaking omdat hij vanwege gezondheidsklachten toegang wil tot een arts naar eigen keuze, maar dat wordt tot heden door de gevangenis geweigerd. Volgens de advocaat ziet Navalni er "slecht" uit en blijft zijn toestand verergeren.

De gevangenisautoriteiten verklaarden voor het bezoek dat het naar omstandigheden goed ging met Navalni, die is overgeplaatst naar de hospitaalafdeling van het strafkamp waar hij vastzit. Zij zeggen dat de politicus met goede zorg wordt omgeven. Volgens de gevangenis accepteert Navalni de vitamines die hem zijn voorgeschreven en wordt hij dagelijks onderzocht door een arts.

Demonstratie

Navalni werd in februari voor 2,5 jaar opgesloten in verband met een voorwaardelijke veroordeling van jaren geleden. Hij zou zich niet aan de voorwaarden gehouden hebben. Hij geldt vanwege zijn lange strijd via sociale media tegen corruptie als een van de voornaamste tegenstanders van het Kremlin en de miljardairs in en rond dat machtscentrum.

Rusland heeft maandag de oproepen van leiders in het Westen over de gezondheidstoestand van Navalni afgedaan als inmenging in zaken die ze niet aangaan. De gezondheid van veroordeelden in Rusland zou volgens een regeringswoordvoerder niet tot hun belang gerekend kunnen worden.

Aanhangers van Navalni willen woensdag weer gaan demonstreren voor zijn vrijlating. De politie heeft gewaarschuwd dat het zonder toestemming van de plaatselijke autoriteiten illegale activiteiten zijn. De regering zal alle troepen inzetten om de openbare orde te handhaven, aldus een waarschuwing van het ministerie van Binnenlandse Zaken.

Meer uit Buitenland

Minister VS: vandaag meest intensieve aanvallen op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth stelt dat zijn land de aanvallen op Iran verder opvoert, terwijl de Iraanse oorlogsinspanningen juist verzwakken. Hij zei op een persconferentie dat de VS dinsdag de meest intensieve aanvallen op Iran uitvoeren sinds het begin van de oorlog.

25 minuten geleden
Trump mogelijk bereid tot gesprek met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen Fox News gezegd dat hij mogelijk bereid is met Iran te praten, maar dat het afhangt van de voorwaarden. De VS en Iran onderhandelden over het nucleaire programma van het land totdat de VS en Israël vorige week zaterdag begonnen met hun aanvallen op Iran.

48 minuten geleden
VN-organisatie: al bijna 700.000 mensen gevlucht in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen zijn volgens de VN-vluchtelingenorganisatie in iets meer dan een week zeker 667.000 mensen in Libanon op de vlucht geslagen. De voorbije dag kwamen er weer 100.000 bij, aldus Karolina Lindholm Billing van UNHCR.

58 minuten geleden
Renovatie Belgisch Justitiepaleis loopt op tot 600 miljoen euro

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De renovatie van het Justitiepaleis in Brussel dreigt meer dan 600 miljoen euro te gaan kosten. Dat blijkt uit cijfers van minister Vanessa Matz, die over modernisering van de overheid gaat. Het Justitiepaleis is ruim 140 jaar oud en staat al meer dan 40 jaar in de steigers.

1 uur geleden
VN zien steeds meer ernstige schendingen in Zuid-Soedan

GENÈVE (ANP) - De Verenigde Naties zien steeds meer ernstige mensenrechtenschendingen tijdens het aanhoudende conflict in Zuid-Soedan, meldt VN-mensenrechtenchef Volker Türk in een verklaring. De afgelopen weken zijn meer dan 160 burgers gedood door gewapende groepen en regeringsstrijders.

2 uur geleden
Azerbeidzjan stuurt na oplopen spanningen hulpgoederen naar Iran

BAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft na een periode van oplopende spanningen hulp aangeboden aan Iran. Er gaan tonnen voedsel en medicijnen naar het buurland, heeft het ministerie van Noodsituaties aangekondigd. Dat besluit volgt op een telefoongesprek tussen de presidenten van de landen.

2 uur geleden
Costa waarschuwt: Rusland is tot nu enige winnaar in Iranoorlog

BRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.

3 uur geleden