Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Navalni gaat ondanks slechte gezondheid door met hongerstaking

Navalni gaat ondanks slechte gezondheid door met hongerstaking

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni is ondanks zijn slechte gezondheid niet van plan zijn hongerstaking na bijna drie weken te beëindigen. Dat heeft zijn advocaat maandag bekendgemaakt na een bezoek aan zijn cliënt in de gevangenis.

Het team van Navalni stelt al dagen dat hij ieder moment kan doodgaan. De politicus is in hongerstaking omdat hij vanwege gezondheidsklachten toegang wil tot een arts naar eigen keuze, maar dat wordt tot heden door de gevangenis geweigerd. Volgens de advocaat ziet Navalni er "slecht" uit en blijft zijn toestand verergeren.

De gevangenisautoriteiten verklaarden voor het bezoek dat het naar omstandigheden goed ging met Navalni, die is overgeplaatst naar de hospitaalafdeling van het strafkamp waar hij vastzit. Zij zeggen dat de politicus met goede zorg wordt omgeven. Volgens de gevangenis accepteert Navalni de vitamines die hem zijn voorgeschreven en wordt hij dagelijks onderzocht door een arts.

Demonstratie

Navalni werd in februari voor 2,5 jaar opgesloten in verband met een voorwaardelijke veroordeling van jaren geleden. Hij zou zich niet aan de voorwaarden gehouden hebben. Hij geldt vanwege zijn lange strijd via sociale media tegen corruptie als een van de voornaamste tegenstanders van het Kremlin en de miljardairs in en rond dat machtscentrum.

Rusland heeft maandag de oproepen van leiders in het Westen over de gezondheidstoestand van Navalni afgedaan als inmenging in zaken die ze niet aangaan. De gezondheid van veroordeelden in Rusland zou volgens een regeringswoordvoerder niet tot hun belang gerekend kunnen worden.

Aanhangers van Navalni willen woensdag weer gaan demonstreren voor zijn vrijlating. De politie heeft gewaarschuwd dat het zonder toestemming van de plaatselijke autoriteiten illegale activiteiten zijn. De regering zal alle troepen inzetten om de openbare orde te handhaven, aldus een waarschuwing van het ministerie van Binnenlandse Zaken.

Meer uit Buitenland

Iran waarschuwt VS: aanval zal leiden tot tegenaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio.

24 minuten geleden
Opnieuw nacht van felle protesten in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.

2 uur geleden
NYT: Trump beraadt zich op aanval tegen Iran om aanpak betogers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.

4 uur geleden
Zoon: Maduro zegt het 'goed te maken' in Amerikaanse cel

CARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.

6 uur geleden
VS voeren opnieuw aanvallen uit tegen IS in Syrië

TAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.

8 uur geleden
VS: meer sancties tegen Venezuela opheffen

WASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.

8 uur geleden
Beveiliger olympische bouwplaats dood, mogelijk door bevriezing

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.

9 uur geleden