Navalni gaat ondanks slechte gezondheid door met hongerstaking
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni is ondanks zijn slechte gezondheid niet van plan zijn hongerstaking na bijna drie weken te beëindigen. Dat heeft zijn advocaat maandag bekendgemaakt na een bezoek aan zijn cliënt in de gevangenis.
Het team van Navalni stelt al dagen dat hij ieder moment kan doodgaan. De politicus is in hongerstaking omdat hij vanwege gezondheidsklachten toegang wil tot een arts naar eigen keuze, maar dat wordt tot heden door de gevangenis geweigerd. Volgens de advocaat ziet Navalni er "slecht" uit en blijft zijn toestand verergeren.
De gevangenisautoriteiten verklaarden voor het bezoek dat het naar omstandigheden goed ging met Navalni, die is overgeplaatst naar de hospitaalafdeling van het strafkamp waar hij vastzit. Zij zeggen dat de politicus met goede zorg wordt omgeven. Volgens de gevangenis accepteert Navalni de vitamines die hem zijn voorgeschreven en wordt hij dagelijks onderzocht door een arts.
Demonstratie
Navalni werd in februari voor 2,5 jaar opgesloten in verband met een voorwaardelijke veroordeling van jaren geleden. Hij zou zich niet aan de voorwaarden gehouden hebben. Hij geldt vanwege zijn lange strijd via sociale media tegen corruptie als een van de voornaamste tegenstanders van het Kremlin en de miljardairs in en rond dat machtscentrum.
Rusland heeft maandag de oproepen van leiders in het Westen over de gezondheidstoestand van Navalni afgedaan als inmenging in zaken die ze niet aangaan. De gezondheid van veroordeelden in Rusland zou volgens een regeringswoordvoerder niet tot hun belang gerekend kunnen worden.
Aanhangers van Navalni willen woensdag weer gaan demonstreren voor zijn vrijlating. De politie heeft gewaarschuwd dat het zonder toestemming van de plaatselijke autoriteiten illegale activiteiten zijn. De regering zal alle troepen inzetten om de openbare orde te handhaven, aldus een waarschuwing van het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
14 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
56 minuten geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
2 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
2 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
5 uur geleden