
Navalni deelt foto uit ziekenhuis: ik kan weer zelf ademen
BERLIJN (ANP/RTR) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni heeft een vrolijke foto gedeeld vanuit het ziekenhuis in Berlijn. Hij zit overeind in bed en wordt omringd door gezinsleden. Navalni schrijft dat hij weer zonder ondersteuning kan ademen.
"Hallo, Navalni hier, ik mis jullie allemaal", schrijft de politicus op Instagram. "Ik kan nog maar weinig doen, maar gisteren kon ik wel de hele dag op eigen kracht ademen". Het ziekenhuis had al laten weten dat het beter ging met de Kremlincriticus, die ook zijn bed alweer voor korte periodes zou kunnen verlaten.
De bekende tegenstander van de Russische president Vladimir Poetin belandde in augustus in een Russisch ziekenhuis. Hij was plotseling erg ziek geworden aan boord van een binnenlandse vlucht en werd uiteindelijk naar Duitsland overgebracht om verder behandeld te worden. Daar constateerden onderzoekers dat Navalni is vergiftigd met novistjok-zenuwgif.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/AFP) - Het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat India "twee kernmachten dichter bij een groot conflict" brengt. De spanningen tussen de landen, die allebei over nucleaire wapens beschikken, zijn de afgelopen weken opgelopen tot het hoogste niveau in jaren.
13 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - In Noord-Engeland zijn twee mannen schuldig bevonden aan het omkappen van een beroemde boom, meldt de BBC. Het vellen van de 'Sycamore Gap Tree' leidde twee jaar geleden tot veel woede en verdriet.
22 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - De nieuwe paus Leo heeft in de Sixtijnse Kapel zijn eerste mis gehouden. Hij ging voor in het gebed voor alle kardinalen, die hem donderdag in diezelfde zaal kozen als leider van de Rooms-Katholieke Kerk.
52 minuten geledenOSLO (ANP) - Ook de Verenigde Staten vinden nu dat er een staakt-het-vuren moet komen voordat het overleg over het beëindigen van de oorlog van Rusland tegen Oekraïne verder kan, zeggen Noord-Europese leiders. Bovendien zouden de VS volgens hen bereid zijn tot sancties als Moskou niet instemt met een staakt-het-vuren. Oekraïne zegt al langer dat er pas te onderhandelen valt als Rusland akkoord gaat met het Amerikaanse plan voor een bestand van dertig dagen.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Mike Huckabee, de Amerikaanse ambassadeur in Israël, meldt dat er een nieuw mechanisme komt om humanitaire hulp te verlenen in de Gazastrook. Israël, dat al ruim twee maanden alle noodhulp blokkeert, zal geen rol spelen bij de leveringen, maar wel bij de veiligheid in het gebied. Ook Hamas zou buiten de regeling worden gehouden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland heeft drones getoond tijdens de militaire parade in Moskou, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het is volgens Russische staatsmedia voor het eerst dat dergelijke technologie op deze manier is gepresenteerd.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland viert dat tachtig jaar geleden nazi-Duitsland werd verslagen in de Tweede Wereldoorlog. Net als voorgaande jaren vindt de grootste militaire parade plaats in Moskou. Die optocht is inmiddels bezig in het bijzijn van president Vladimir Poetin en buitenlandse leiders.
3 uur geleden