Navalni dankbaar voor mensenrechtenprijs Europees Parlement
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni is het Europees Parlement dankbaar dat het hem de Sacharovprijs voor vrijheid van denken heeft toegekend. Hij is "vereerd" met de mensenrechtenprijs, die volgens de gevangen politicus ook "grote verantwoordelijkheid" met zich meebrengt. Het team van Navalni heeft zijn reactie op Twitter gezet. "Ik ben het Europees Parlement heel dankbaar voor het waarderen van ons werk."
De 45-jarige Navalni zit sinds begin dit jaar in een Russisch strafkamp, nadat hij in Duitsland was hersteld van een vergiftigingspoging waar volgens hem de Russische president Poetin opdracht voor had gegeven. Het parlement kende de Kremlin-criticaster de Sacharovprijs toe voor de "immense moed" waarmee hij strijdt tegen de corruptie van het Poetin-regime en "omdat hij misstanden blootlegt en miljoenen Russen op de been krijgt".
De Russische regering is niet onder de indruk. "We respecteren dit orgaan, maar niemand kan ons dwingen om dit soort beslissingen te respecteren."
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
1 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
4 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
5 uur geleden