Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nauwelijks triatleten ziek door zwemmen in de Seine

Nauwelijks triatleten ziek door zwemmen in de Seine

PARIJS (ANP) - Het zwemmen in de Seine heeft vermoedelijk weinig invloed gehad op de gezondheid van de olympische triatleten. De Nederlandse triatleten zijn niet ziek geworden, zegt bondscoach Marcel Wouda. "We hebben het nagevraagd bij andere landen en er zijn twee triatleten die lichte klachten hebben, maar het is niet eens helemaal zeker of dat als gevolg is van het zwemmen in de Seine."

De waterkwaliteit van de Seine is, ondanks tal van zuiveringsmaatregelen, een aanhoudende bron van zorg op de Spelen van Parijs. De rivier was te vies om in te zwemmen na zware regenval in het openingsweekend, waardoor parcoursverkenningen niet mogelijk waren en de wedstrijd van de mannen een dag werd verzet. De mannen en de vrouwen konden wel afgelopen woensdag hun individuele wedstrijden afwerken, omdat de Seine na een paar warme en droge dagen net schoon genoeg was.

De Nederlandse Rachel Klamer noemde na afloop de stroming een groter issue dan de vervuiling. Ze had tijdens het zwemmen door golfslag veel water binnengekregen. "Ik heb genoeg gedronken, we zullen het wel merken of ik ziek word", vertelde ze.

Regenwater boosdoener

De waterkwaliteit is door stortbuien boven Parijs op donderdag weer verslechterd, waardoor de organisatie van de Spelen zaterdag de parcoursverkenning voor de gemengde landenwedstrijd schrapte. "Ik houd er serieus rekening mee dat de landenwedstrijd wordt uitgesteld van maandag naar dinsdag. De rivier heeft even nodig voordat ie weer goed is, dat hebben we de vorige keer ook gezien" aldus Wouda.

Klamer vormt in de mixed relay een team met Mitch Kolkman, Richard Murray en Maya Kingma.

Meer uit Sport

Vingegaard grijpt met derde ritzege roze trui in Giro d'Italia

PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.

24 minuten geleden
Bredewold bezorgt SD Worx-Protime derde zege in Ronde van Burgos

MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.

1 uur geleden
Eerste titel voor Kroatische tennisster Marcinko

RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.

1 uur geleden
Hockeysters Amsterdam en Den Bosch spelen gelijk in eerste finale

AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.

3 uur geleden
Verstappen 'worstelt met auto' in kwalificatie sprintrace

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.

8 uur geleden
Titelhouder Oklahoma City neemt leiding in play-offs tegen Spurs

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.

8 uur geleden
Verstappen 7e in kwalificatie sprintrace Canada, Russell op pole

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.

17 uur geleden