Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nauwelijks triatleten ziek door zwemmen in de Seine

Nauwelijks triatleten ziek door zwemmen in de Seine

PARIJS (ANP) - Het zwemmen in de Seine heeft vermoedelijk weinig invloed gehad op de gezondheid van de olympische triatleten. De Nederlandse triatleten zijn niet ziek geworden, zegt bondscoach Marcel Wouda. "We hebben het nagevraagd bij andere landen en er zijn twee triatleten die lichte klachten hebben, maar het is niet eens helemaal zeker of dat als gevolg is van het zwemmen in de Seine."

De waterkwaliteit van de Seine is, ondanks tal van zuiveringsmaatregelen, een aanhoudende bron van zorg op de Spelen van Parijs. De rivier was te vies om in te zwemmen na zware regenval in het openingsweekend, waardoor parcoursverkenningen niet mogelijk waren en de wedstrijd van de mannen een dag werd verzet. De mannen en de vrouwen konden wel afgelopen woensdag hun individuele wedstrijden afwerken, omdat de Seine na een paar warme en droge dagen net schoon genoeg was.

De Nederlandse Rachel Klamer noemde na afloop de stroming een groter issue dan de vervuiling. Ze had tijdens het zwemmen door golfslag veel water binnengekregen. "Ik heb genoeg gedronken, we zullen het wel merken of ik ziek word", vertelde ze.

Regenwater boosdoener

De waterkwaliteit is door stortbuien boven Parijs op donderdag weer verslechterd, waardoor de organisatie van de Spelen zaterdag de parcoursverkenning voor de gemengde landenwedstrijd schrapte. "Ik houd er serieus rekening mee dat de landenwedstrijd wordt uitgesteld van maandag naar dinsdag. De rivier heeft even nodig voordat ie weer goed is, dat hebben we de vorige keer ook gezien" aldus Wouda.

Klamer vormt in de mixed relay een team met Mitch Kolkman, Richard Murray en Maya Kingma.

Meer uit Sport

Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

7 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

12 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

1 dag geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

1 dag geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

1 dag geleden