Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nauwelijks triatleten ziek door zwemmen in de Seine

Nauwelijks triatleten ziek door zwemmen in de Seine

PARIJS (ANP) - Het zwemmen in de Seine heeft vermoedelijk weinig invloed gehad op de gezondheid van de olympische triatleten. De Nederlandse triatleten zijn niet ziek geworden, zegt bondscoach Marcel Wouda. "We hebben het nagevraagd bij andere landen en er zijn twee triatleten die lichte klachten hebben, maar het is niet eens helemaal zeker of dat als gevolg is van het zwemmen in de Seine."

De waterkwaliteit van de Seine is, ondanks tal van zuiveringsmaatregelen, een aanhoudende bron van zorg op de Spelen van Parijs. De rivier was te vies om in te zwemmen na zware regenval in het openingsweekend, waardoor parcoursverkenningen niet mogelijk waren en de wedstrijd van de mannen een dag werd verzet. De mannen en de vrouwen konden wel afgelopen woensdag hun individuele wedstrijden afwerken, omdat de Seine na een paar warme en droge dagen net schoon genoeg was.

De Nederlandse Rachel Klamer noemde na afloop de stroming een groter issue dan de vervuiling. Ze had tijdens het zwemmen door golfslag veel water binnengekregen. "Ik heb genoeg gedronken, we zullen het wel merken of ik ziek word", vertelde ze.

Regenwater boosdoener

De waterkwaliteit is door stortbuien boven Parijs op donderdag weer verslechterd, waardoor de organisatie van de Spelen zaterdag de parcoursverkenning voor de gemengde landenwedstrijd schrapte. "Ik houd er serieus rekening mee dat de landenwedstrijd wordt uitgesteld van maandag naar dinsdag. De rivier heeft even nodig voordat ie weer goed is, dat hebben we de vorige keer ook gezien" aldus Wouda.

Klamer vormt in de mixed relay een team met Mitch Kolkman, Richard Murray en Maya Kingma.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt vanaf komend seizoen met nummer 3 in Formule 1

MONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.

1 uur geleden
Schaatsster Wüst geëerd met Carrièreprijs op Sportgala

ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.

14 uur geleden
Kogelstootster Schilder gekozen tot Sportvrouw van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.

14 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen opnieuw Sportman van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.

14 uur geleden
Tennisser Alcaraz neemt na zeven jaar afscheid van coach Ferrero

MADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.

22 uur geleden
Noppert klopt landgenoot Van der Velde in eerste ronde WK darts

LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.

1 dag geleden
Provincie Limburg voelt niets voor organiseren Vuelta-start

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.

1 dag geleden