Nauwelijks triatleten ziek door zwemmen in de Seine
PARIJS (ANP) - Het zwemmen in de Seine heeft vermoedelijk weinig invloed gehad op de gezondheid van de olympische triatleten. De Nederlandse triatleten zijn niet ziek geworden, zegt bondscoach Marcel Wouda. "We hebben het nagevraagd bij andere landen en er zijn twee triatleten die lichte klachten hebben, maar het is niet eens helemaal zeker of dat als gevolg is van het zwemmen in de Seine."
De waterkwaliteit van de Seine is, ondanks tal van zuiveringsmaatregelen, een aanhoudende bron van zorg op de Spelen van Parijs. De rivier was te vies om in te zwemmen na zware regenval in het openingsweekend, waardoor parcoursverkenningen niet mogelijk waren en de wedstrijd van de mannen een dag werd verzet. De mannen en de vrouwen konden wel afgelopen woensdag hun individuele wedstrijden afwerken, omdat de Seine na een paar warme en droge dagen net schoon genoeg was.
De Nederlandse Rachel Klamer noemde na afloop de stroming een groter issue dan de vervuiling. Ze had tijdens het zwemmen door golfslag veel water binnengekregen. "Ik heb genoeg gedronken, we zullen het wel merken of ik ziek word", vertelde ze.
Regenwater boosdoener
De waterkwaliteit is door stortbuien boven Parijs op donderdag weer verslechterd, waardoor de organisatie van de Spelen zaterdag de parcoursverkenning voor de gemengde landenwedstrijd schrapte. "Ik houd er serieus rekening mee dat de landenwedstrijd wordt uitgesteld van maandag naar dinsdag. De rivier heeft even nodig voordat ie weer goed is, dat hebben we de vorige keer ook gezien" aldus Wouda.
Klamer vormt in de mixed relay een team met Mitch Kolkman, Richard Murray en Maya Kingma.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Jesper de Jong tennist zondagmiddag niet voor 15.30 uur op het Court Philippe-Chatrier tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de kwartfinales op Roland Garros. De partij tussen de nummers 106 en 3 van de wereld is de derde van de dag op de hoofdbaan van het tenniscomplex in Parijs, die een capaciteit heeft van 15.000 toeschouwers.
4 minuten geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn komende tegenstander Jesper de Jong op Roland Garros verward met voetballer Frenkie de Jong. De nummer 3 van de wereld werd na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen de Fransman Quentin Halys gevraagd naar zijn nieuwe rol als favoriet, na de uitschakeling van Jannik Sinner en Novak Djokovic. "Ik weet niet hoe vaak ik het nog moet zeggen, maar ik speel mijn volgende partij tegen Frenkie de Jong en de rest interesseert me niet."
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.
15 uur geledenPIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.
18 uur geledenCHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.
18 uur geleden