Nauwelijks nog nieuwe coronabesmettingen in China
PEKING (ANP/RTR) - China ziet nauwelijks nog nieuwe besmettingen met het coronavirus. Het land meldde twee nieuwe besmettingen in het afgelopen etmaal en twintig gevallen zonder symptomen. Een dag eerder ging het om één nieuw coronageval en vijftien gevallen zonder symptomen.
De twee nieuwe gevallen waren zogenoemde geïmporteerde besmettingen waarbij reizigers uit het buitenland betrokken waren.
Het totale aantal bevestigde besmettingen met het coronavirus in China bedraagt nu 82.883, terwijl het dodental onveranderd bleef op 4633, zei de nationale gezondheidsautoriteit.
Wuhan
In de Chinese stad Wuhan zijn woensdag bijna alle scholen weer opengegaan. Die waren sinds januari gesloten vanwege de uitbraak van het coronavirus, die begon in Wuhan.
Het heropenen van de scholen toont aan dat het leven in Wuhan steeds meer normale vormen begint aan te nemen, nadat de stad maandenlang op slot heeft gezeten. Inwoners mochten lange tijd alleen maar hun huis verlaten om boodschappen te doen of naar de dokter te gaan.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/DPA) - Russische aanvallen hebben in Oekraïne het leven gekost aan zeker vier personen. Ook raakten op meerdere plekken in het land personen gewond. Door schade aan infrastructuur moest in delen van hoofdstad Kyiv de stroom worden uitgeschakeld.
23 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
9 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
10 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
12 uur geleden