Nauwelijks hulpvragen van Nederlanders in Portugal en Noorwegen
DEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales hebben zich vooralsnog slechts enkele Nederlanders gemeld vanwege het natuurgeweld in Portugal en Noorwegen. Eurocross heeft vanuit het door bosbranden getroffen zuidwesten van Portugal drie meldingen van gedupeerde Nederlanders binnengekregen. Vanuit Zuid-Noorwegen, waar storm Hans huishoudt, meldden rond de tien Nederlanders zich bij de alarmcentrale.
Volgens Eurocross gaat geen van de meldingen over persoonlijk letsel. De hulpvragen hebben vooral betrekking op extra reis- en verblijfskosten die gemaakt moeten worden, bijvoorbeeld omdat veerboten niet gaan of doordat de vakantiegangers een vervangende accommodatie nodig hebben. Ook kunnen sommige reizigers niet meer bij hun bagage komen.
De ANWB Alarmcentrale heeft tot nu toe geen enkele melding ontvangen uit de getroffen gebieden in Portugal en Noorwegen. Bij SOS International gaat het om "geen noemenswaardige aantallen", zegt een woordvoerder.
In Portugal woedt sinds afgelopen weekend een bosbrand in de omgeving van Odemira, in het zuidwesten van het land. De brand heeft zich sindsdien uitgebreid naar de noordrand van de toeristische regio Algarve. Er zijn al meer dan 1400 mensen geëvacueerd.
Het zuiden van Noorwegen heeft ondertussen al een paar dagen te maken met noodweer in de vorm van hevige regenval en aardverschuivingen. Volgens Noorse media zijn door deze storm Hans zo'n duizend inwoners van de getroffen gebieden geëvacueerd. Ook zijn veel rivieren overstroomd en straten ondergelopen. In Noorwegen geldt al twee dagen code rood, evenals in buurland Zweden.
Meer uit Binnenland
LEUSDEN (ANP) - Alle 144 grafstenen van het bekladde Sovjet Ereveld in Leusden zijn schoongemaakt. De erebegraafplaats is sinds maandag weer open voor publiek. De grafstenen werden op 9 en 10 juli beklad met rechts-extremistische leuzen in rode verf. Op de begraafplaats naast het Ereveld liggen meer dan honderd Sovjetsoldaten, die tijdens de Tweede Wereldoorlog als krijgsgevangenen naar Kamp Amersfoort zijn gebracht. Velen zijn daar gefusilleerd.
48 minuten geledenDEN HAAG/DEN BOSCH (ANP) - De provincies Noord-Brabant en Zuid-Holland begrijpen waarom er geen vrachtwagens meer mogen rijden over de Merwedebrug, maar ze hebben wel zorgen om de gevolgen daarvan. Sinds zaterdag zijn vrachtwagens verboden op de brug in de A27 die Brabant en Zuid-Holland verbindt, omdat de boogconstructie op meerdere plekken te zwak blijkt te zijn.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rob van Bree wordt de nieuwe chef van de Amsterdamse politie. Hij volgt per 14 december Peter Holla op, die met pensioen gaat. Van Bree werkte vijf jaar bij de Eenheid Landelijke Opsporing en Interventies, die zware en georganiseerde criminaliteit, terrorisme en buitenlandse inmenging bestrijdt. De politie meldt verder dat Van Bree zich heeft ingezet voor de verbetering van de werkcultuur bij de politie.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - "Het had eigenlijk nooit mogen gebeuren. Maar het is gebeurd en dat vind ik op zijn minst gezegd heel spijtig. Het heeft voor heel veel mensen een lange nasleep." Dat zei de 30-jarige Corné H. maandag aan het begin van de zitting bij de rechtbank in Den Bosch. H. staat daar terecht voor het gijzelen en bedreigen van een aantal medewerkers van de gevangenis in Vught, waar hij in december vorig jaar gedetineerd zat.
4 uur geledenUDENHOUT (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw op een industrieterrein in het Brabantse Udenhout is maandagochtend een grote brand uitgebroken. Het pand is niet meer te redden en de brandweer laat het gecontroleerd uitbranden. Er zijn voor zover bekend geen slachtoffers, meldt de veiligheidsregio.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie registreerde in de eerste zes maanden van 2026 ruim 9 procent meer drugsmisdrijven dan in dezelfde periode een jaar eerder. Afgelopen halfjaar waren er bijna 7900 geregistreerde gevallen van drugsmisdrijven, tegenover ruim 7200 in de eerste jaarhelft van 2025.
8 uur geledenDIRKSLAND (ANP) - Twee mannen zijn in de nacht van zondag op maandag om het leven gekomen bij "een zwaar enkelzijdig ongeval" op de Westdijk in Dirksland. Dat maakte de politie bekend op X. Het gaat om een 33-jarige man uit Middelharnis en een 18-jarige man uit Herkingen, bevestigt de politie na berichtgeving door Rijnmond. De oudste was de bestuurder van de auto, de ander de bijrijder.
9 uur geleden