
Natuurrampen veroorzaakten in 2024 ruim 300 miljard aan schade
ZÜRICH (ANP/AFP) - Natuurrampen hebben dit jaar wereldwijd meer economische schade veroorzaakt dan in 2023. Ook de verzekerde schade voor rampen zoals orkanen en overstromingen is dit jaar gestegen ten opzichte van vorig jaar, meldde herverzekeraar Swiss Re donderdag. De verzekeraar van verzekeringsmaatschappijen wees daarbij ook op de impact van klimaatverandering.
Natuurrampen hebben dit jaar naar schatting wereldwijd 310 miljard dollar (omgerekend ruim 294 miljard euro) aan schade veroorzaakt, een stijging van 6 procent ten opzichte van vorig jaar. Mensen en bedrijven waren voor minder dan de helft van die ravage verzekerd. De verzekerde schade steeg met 17 procent tot 135 miljard dollar, waarbij de kosten vooral opliepen door orkanen Helene en Milton. Het is het vijfde opeenvolgende jaar dat de verzekerde schade boven de 100 miljard dollar uitkomt, aldus het Zwitserse concern.
Swiss Re, dat optreedt als verzekeraar van verzekeringsmaatschappijen, benadrukte de impact van klimaatverandering, waarbij dit jaar naar verwachting het warmste jaar ooit wordt. "Door de omstandigheden te bevorderen die tot veel van de rampen van dit jaar hebben geleid, speelt klimaatverandering ook een steeds grotere rol," zei Balz Grollimund, hoofd catastrofes en risico's bij Swiss Re.
Helene en Milton
Het bedrijf wees in het bijzonder op de stijgende verzekeringskosten van overstromingen. Alleen de hevige overstromingen in Europa en de Verenigde Arabische Emiraten kostten verzekeraars 13 miljard dollar. Dit jaar was daarmee het op twee na duurste jaar wat betreft overstromingen wereldwijd.
De Verenigde Staten kenden de hoogste verzekerde schade. Orkanen Helene en Milton zorgden alleen al voor een geschatte verzekerde schade van bijna 50 miljard dollar.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - Het verbod van de rechter in Amsterdam van een staking van KLM-grondpersoneel op Schiphol komende woensdagmiddag is "positief voor alle passagiers die volgende week woensdag met ons reizen en voor KLM als bedrijf". Dat meldt de luchtvaartmaatschappij in een reactie. "We kunnen nu onze operatie veilig blijven uitvoeren."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Grondpersoneel van KLM mag aanstaande woensdagmiddag niet acht uur lang staken, oordeelt de kortgedingrechter in Amsterdam. Daarmee gaat de rechter mee in het betoog van zowel KLM als Schiphol dat de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde actie te veel veiligheidsrisico's met zich meebrengt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Martijn Snoep is herbenoemd als bestuursvoorzitter van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De ministerraad heeft ingestemd met zijn herbenoeming die per 1 september ingaat. Snoep vormt samen met bestuursleden Manon Leijten en Martijn Ridderbos het bestuur van de toezichthouder.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. Beleggers moesten het doen zonder richting uit Wall Street omdat de Amerikaanse aandelenmarkten dicht zijn voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten. Handelaren deden het verder voorzichtig aan nu de deadline voor de invoering van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump steeds dichterbij komt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil de financieringsinstellingen Invest-NL en Invest International onder één dak brengen. De samenvoeging, waar al op werd voorgesorteerd in het regeerprogramma, moet een organisatie opleveren met meer schaalgrootte en slagvaardigheid. Dat schrijven de ministers Eelco Heinen (Financiën, VVD), Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) en Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) en staatssecretaris Hanneke Boerma (Buitenlandse Handel, NSC) aan de Tweede Kamer.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol waarschuwt dat de aangekondigde staking van KLM-grondpersoneel komende woensdag tot "onaanvaardbare risico's" leidt. Volgens een advocaat van Schiphol heeft de luchthaven de plannen van de vakbonden geanalyseerd. Daaruit is onder meer naar voren gekomen dat de parkeerplekken voor vliegtuigen aan de gates kunnen vollopen.
12 uur geledenWENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat zaterdag waarschijnlijk besluiten de olieproductie in augustus opnieuw te verhogen, met 411.000 vaten per dag. Dat meldden bronnen bij de OPEC+ aan persbureau Reuters. Die onlinevergadering zou eigenlijk op zondag plaatsvinden, maar zou zijn vervroegd naar zaterdag.
12 uur geleden