Natuurrampen veroorzaakten 224 miljard dollar schade in 2025
MÜNCHEN (ANP) - Natuurrampen hebben vorig jaar voor 224 miljard dollar aan schade gezorgd, meldt herverzekeraar Munich Re. Omgerekend is dat zo'n 192 miljard euro. Dat is lager dan een jaar eerder, toen de schade als gevolg van natuurrampen 368 miljard dollar bedroeg.
Verzekeraars dekten 48 procent, ongeveer 108 miljard dollar, van het totale bedrag in 2025, volgens Munich Re. Een jaar eerder werd 40 procent van de geleden schade gedekt, 147 miljard dollar.
Bosbranden, overstromingen en zware onweersbuien hadden 166 miljard dollar schade als gevolg. De bosbranden rondom Los Angeles in januari waren de duurste natuurramp van 2025. De totale schade bedroeg zo'n 53 miljard dollar. Het is daarmee de duurste bosbrandramp tot nu toe, meldt Munich Re. Bij de bosbranden kwamen dertig mensen om het leven. De aardbeving in Myanmar in maart, met een kracht van 7.7, had 12 miljard dollar aan schade als gevolg. Daarbij kwamen 4500 mensen om het leven. Orkaan Melissa, die in oktober over Jamaica raasde, zorgde voor 12 miljard dollar schade.
Dodelijke slachtoffers
Wereldwijd verloren 17.200 mensen hun leven door natuurrampen vorig jaar. Dat is flink meer dan in 2024, toen 11.000 mensen door een natuurramp om het leven kwamen. Maar lager dan het 10-jarig gemiddelde van 17.800 slachtoffers en het 30-jarig gemiddelde van 41.900.
Dat de schade vorig jaar lager was dan een jaar eerder, wordt door de herverzekeraar toegeschreven aan "puur geluk". Omdat er, voor het eerst in tien jaar, geen orkaan het vasteland van de Verenigde Staten heeft getroffen. Voor de komende jaren verwacht Munich Re hevigere rampen. "Een warmere wereld maakt extreme weerrampen waarschijnlijker", zegt hoofd klimaatwetenschappen Tobias Grimm van Munich Re.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.
4 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
7 uur geleden