Natuurmonumenten zoekt vrijwilligers voor opruimen in Limburg
's GRAVELAND (ANP) - Natuurmonumenten zoekt vrijwilligers om maandag op twee plekken langs de Geleenbeek in Zuid-Limburg mee te helpen met opruimen. Het is de eerste keer dat een van de natuurbeheerders om vrijwillige hulp vraagt bij het weghalen van de enorme hoeveelheid rommel die na het hoge water in Limburg is achtergebleven. Heel veel mensen hebben zich in de afgelopen week al gemeld als vrijwilliger.
De oevers van de Maas en de Limburgse beken liggen bezaaid met hout, plastic en huishoudelijk afval. Er liggen ook kadavers van dode beesten, maar die ruimen de natuurbeheerders zo veel mogelijk zelf op. Boswachter Niki Jasper van Staatsbosbeheer sluit niet uit dat er ook lichamen aangespoeld zijn. In België worden na de watersnoodramp nog mensen vermist en het is mogelijk dat stoffelijke overschotten door de Maas zijn meegevoerd.
Natuurmonumenten, Staatsbosbeheer en Limburgs Landschap raden mensen sterk af om in het weekend zelf vast te gaan opruimen. Ze zouden dus een lugubere vondst kunnen doen, maar het is vooral niet veilig in gebieden die nog niet zijn vrijgegeven. De bodem is daar drassig en kan afkalven. Er kan drijfzand zijn ontstaan door wegtrekkend water. Ook wandelaars en fietsers moeten hekken op de dijken en in de uiterwaarden niet passeren, aldus de natuurbeheerders.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.
48 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.
5 uur geledenHURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
7 uur geleden