Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Natuurmonumenten wil geld voor gebruik natuur tijdens wielerkoers

Natuurmonumenten wil geld voor gebruik natuur tijdens wielerkoers

ARNHEM (ANP) - Natuurmonumenten wil geld zien van de organisatie van het NK Wielrennen en de gemeenten Arnhem, Rheden en Rozendaal voor het gebruik van hun natuurgebied tijdens het wielerevenement op 23 juni. Dat geld wil de natuurbeheerder gebruiken voor de structurele verbetering van de natuur in Nationaal Park Veluwezoom.

De gemeenten zijn echter niet van plan om de "aanzienlijke financiële bijdrage" te betalen, want dat zou een precedentwerking hebben voor andere evenementen. Dat schrijft de Arnhemse wethouder Bob Roelofs in een verslag over de ontwikkelingen rondom het NK Wielrennen.

De organisatie ligt al sinds begin dit jaar overhoop met Natuurmonumenten, dat grote bezwaren heeft tegen de massa mensen die op de wielerkoers afkomt en die mogelijk schade aan de natuur veroorzaakt. Dat Natuurmonumenten nu ook om een financiële vergoeding vraagt, is volgens Roelofs "een ongebruikelijke eis, waaraan we niet kunnen voldoen".

Broedseizoen

De vergoeding is één van de voorwaarden die Natuurmonumenten stelde voor het gebruik van hun natuurterrein. Nu niet aan alle voorwaarden wordt voldaan, verbiedt de natuurbeheerder het gebruik van hun grond op 23 juni. Als de organisatoren niet kunnen garanderen dat de grond, inclusief kilometers wegberm, niet wordt gebruikt wil Natuurmonumenten dat bij de rechter afdwingen.

De Posbank bij Rheden is het kwetsbaarste deel van de voorgenomen route. De renners moeten daar heuvels beklimmen. De gemeenten kunnen de natuurbeheerder niet garanderen dat er helemaal geen publiek op de Posbank zal zijn. Wel hebben ze beloofd dat er geen enkele publiekstrekker op de Posbank georganiseerd wordt en dat de gemeenten zullen proberen het publiek naar andere plekken te lokken. Eerder is de route van de wielerkoers al aangepast om het natuurgebied te ontzien. Er zullen geen helikopters boven het gebied vliegen. De hele route van de koers wordt afgesloten voor ander verkeer en organisatie en juryleden rijden alleen in elektrische auto's.

De gemeenten zijn van plan om binnenkort vergunningen af te geven voor het NK. Natuurmonumenten zal ook bezwaar maken tegen de vergunningen, als die worden verleend, zegt districtsbeheerder Maarten Bakker, aangezien het ook nog broedseizoen is als de koers wordt verreden.

Meer uit Binnenland

ASML draagt 100 miljoen bij aan Rijksmuseum Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.

2 uur geleden
Man aangehouden voor het vliegen met drone boven Eemshaven

EEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.

2 uur geleden
Koning ontvangt Zelensky met open armen

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.

4 uur geleden
OM ziet buitenlandse hand achter acties aangehouden Egyptenaar

DEN HAAG (ANP) - De verdenkingen tegen een Egyptenaar die eerder deze maand in Nederland is aangehouden voor mishandeling, zijn uitgebreid. Het Openbaar Ministerie meldt dat de man nu ook wordt verdacht "diensten te hebben verleend voor een buitenlandse mogendheid". Om welke diensten het precies gaat en voor welk land hij ze heeft verricht, zegt de woordvoerder van het OM niet omdat het strafrechtelijk onderzoek nog loopt.

4 uur geleden
Politie bekijkt deel onbehandelde aangiften uit 2024 opnieuw

DEN HAAG (ANP) - De politie gaat een deel van de ruim 10.000 onbehandelde aangiften en meldingen uit 2024 opnieuw beoordelen. Justitieminister David van Weel (VVD) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat het in eerste instantie gaat om de aangiften voor moord en doodslag, pogingen daartoe en ernstige zedenzaken.

6 uur geleden
Koningspaar betuigt steun aan betrokkenen na treinramp in Spanje

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk nabij Urda in Spanje. In een bericht op sociale media staat het koningspaar stil bij het dodelijke ongeluk van woensdagochtend, waarbij 68 mensen om het leven kwamen.

6 uur geleden
Dijkgraven willen meer investeringen in beschikbaarheid zoetwater

ROERMOND (ANP) - Meer regie, samenwerking en investeringen zijn nodig om Nederland van voldoende zoetwater te blijven voorzien. Die oproep doen de hoogste bestuurders van twaalf waterschappen. De extreme droogte van afgelopen zomer heeft laten zien hoe kwetsbaar het watersysteem is, zeggen de dijk- en watergraven. "Droogtemaatregelen dulden geen uitstel meer."

7 uur geleden