Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Natuurherstelwet wankelt door boerenprotest en geruzie in Berlijn

Natuurherstelwet wankelt door boerenprotest en geruzie in Berlijn

BRUSSEL (ANP) - De omstreden Europese natuurherstelwet komt er mogelijk toch niet. Het draagvlak voor de wet brokkelt in het zicht van de eindstreep af en er blijven te weinig EU-landen over die de wet steunen, vrezen voorstanders.

Minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof) stemt in opdracht van de Tweede Kamer maandag tegen het wetsvoorstel, dat de kaalslag in de Europese natuur moet stoppen. Ook Italië, Polen, België, Zweden, Finland en Oostenrijk steunen het niet. Omdat een flinke minderheid van de lidstaten de wet volgens de Europese regels al kan blokkeren, sneuvelt de wet hoogstwaarschijnlijk als nog één voorstemmer zich bedenkt.

Dat is bepaald niet denkbeeldig. Zo is de voorstem van zwaargewicht Duitsland, dat in zijn eentje al voor een heel stel lidstaten telt, niet langer zeker. De regeringscoalitie in Berlijn is het niet eens, en heeft ooit afgesproken in zo'n geval in Brussel voor noch tegen te stemmen. Zonder de Duitse steun is de natuurherstelwet gezien.

Maar ook als Duitsland voor die uitkomst toch terugdeinst, komt de wet misschien niet met de schrik vrij. Ook een klein EU-land als Hongarije of Slowakije kan het voorstel de doodsteek geven. EU-diplomaten houden daar ernstig rekening mee, nu veel regeringen onder druk staan om boze boeren tegemoet te komen.

Meer uit Financieel

Aandelenbeurzen New York openen vlak, chipbedrijf AMD verliezer

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag bijna vlak geopend. Een dag eerder waren er verliezen door zorgen bij beleggers op Wall Street over de sterk gestegen waarderingen van grote techbedrijven door het optimisme over AI. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD), dat ook een belangrijke speler is op AI-gebied, meldde kwartaalcijfers en werd daarop 1,7 procent lager gezet.

3 minuten geleden
Acties en prijsverlagingen helpen McDonald's aan omzetgroei

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Hamburgerketen McDonald's heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald doordat klanten bij een bezoek gemiddeld meer uitgaven. De fastfoodketen profiteerde van acties en prijsverlagingen om meer klanten aan te trekken die op de kosten letten.

1 uur geleden
Protestacties in Parijs bij opening eerste winkel Chinese Shein

PARIJS (ANP/AFP) - De Chinese webwinkel Shein, bekritiseerd in Frankrijk wegens de verkoop van sekspoppen die op kinderen lijken, opende woensdag zijn allereerste fysieke winkel ter wereld in Parijs. De opening vond plaats onder strenge bewaking van oproerpolitie bij het luxe warenhuis tegenover het stadhuis van Parijs. Kinderrechtenactivisten protesteerden daar tegen de komst van de winkel.

3 uur geleden
Eneco neemt zakelijke energieleverancier Gulf Gas + Power over

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco neemt Gulf Gas + Power over. Dat bedrijf levert energie aan Nederlandse midden- en kleinbedrijven (mkb'ers) en heeft meer dan 30.000 klanten. Eneco en Gulf Gas + Power melden geen financiële details over de overname.

4 uur geleden
PostNL zet 1000 extra medewerkers in voor drukke feestdagen

DEN HAAG (ANP) - Met duizend extra medewerkers, extra busjes, uitgebreidere sorteercentra en meer bezorgdagen denkt PostNL klaar te zijn voor de drukke feestdagenperiode. In aanloop naar Black Friday, gevolgd door Sinterklaas, de kerstdagen en nieuwjaar, bezorgen bedrijven als PostNL en DHL ieder jaar miljoenen extra pakketten en poststukken.

4 uur geleden
Google schikt rechtszaak in VS rond appwinkel met Fortnite-maker

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Google heeft een schikking getroffen met de maker van de populaire game Fortnite, Epic Games. Het voorstel moet een einde maken aan de rechtszaak die Epic Games in 2020 aanspande.

5 uur geleden
Brussel wil dat internationale treinen flink sneller gaan rijden

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat hogesnelheidstreinen tussen EU-landen flink sneller gaan rijden, wat uren verschil in de reistijd moet opleveren. Dat staat in een actieplan voor hogesnelheidslijnen dat de Europese Commissie woensdag presenteert.

5 uur geleden