Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Natuurgebieden 'gezellig druk', Keukenhof uitverkocht

Natuurgebieden 'gezellig druk', Keukenhof uitverkocht

DEN HAAG (ANP) - In diverse natuurgebieden is het "gezellig druk" volgens een woordvoerster van Staatsbosbeheer, maar nergens ontstaan daardoor problemen. Onverwacht druk was het in bloemenpark Keukenhof. Het park in Lisse trok tijdens de paasdagen 35.000 bezoekers en was daarmee helemaal uitverkocht.

Anders dan de afgelopen twee jaar, toen Nederland in lockdown was en de vrees voor het coronavirus groot, is de natuur tijdens deze paasdagen lang niet de enige optie om iets buiten de deur te ondernemen. "De drukte verspreidt zich nu veel meer", constateert de woordvoerster.

Hoewel de natuur dus niet wordt overspoeld, weten mensen gebieden als de Schoorlse Duinen, de Veluwe en de Utrechtse Heuvelrug wel te vinden. Boswachters zien bijvoorbeeld vriendengroepen, wandelaars en mensen die gaan picknicken.

Drukte spreiden

Ook de 'druktemeter' die aangeeft hoe druk het is in de Brabantse bossen komt op tweede paasdag niet hoger uit dan 'gemiddeld'. Dat niveau geldt in de namiddag bijvoorbeeld voor de Loonse en Drunense Duinen en de Oisterwijkse Bossen en Vennen.

Bloemenpark Keukenhof beleeft ook geslaagde paasdagen. Hoewel de toeloop dus groot was, lukte het goed om die drukte te spreiden. Bezoekers moeten vooraf een tijdslot reserveren. Die methode, beproefd op veel andere plekken tijdens de coronapandemie, moet volgens Keukenhof "bijdragen aan een betere beleving van het bloemenpark". Dat hielp ook om het verkeer vlot door te laten stromen.

Veel meer dan normaal kwamen de bezoekers uit eigen land. Mensen uit Azië komen door coronamaatregelen nu nauwelijks naar het park in Lisse.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis: zorgen over de komende dagen in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is opgelucht dat een groep asielzoekers in de nacht van vrijdag op zaterdag een slaapplek had in het Groningse Stadskanaal. De hulporganisatie maakt zich wel zorgen over hoe het de komende dagen verdergaat rond het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Het Rode Kruis vindt het onbegrijpelijk dat er nog steeds geen echte oplossing is gevonden, zo is te lezen in een persbericht.

1 uur geleden
Twee doden door ernstig verkeersongeval in Eerbeek

EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.

6 uur geleden
Asielzoekers bij overvol Ter Apel gaan weer naar Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.

10 uur geleden
Tientallen asielzoekers voor de poort bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.

14 uur geleden
Drie Nederlanders van Gaza-flotilla aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.

15 uur geleden
ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

17 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

17 uur geleden