Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Natuurgebieden 'gezellig druk', Keukenhof uitverkocht

Natuurgebieden 'gezellig druk', Keukenhof uitverkocht

DEN HAAG (ANP) - In diverse natuurgebieden is het "gezellig druk" volgens een woordvoerster van Staatsbosbeheer, maar nergens ontstaan daardoor problemen. Onverwacht druk was het in bloemenpark Keukenhof. Het park in Lisse trok tijdens de paasdagen 35.000 bezoekers en was daarmee helemaal uitverkocht.

Anders dan de afgelopen twee jaar, toen Nederland in lockdown was en de vrees voor het coronavirus groot, is de natuur tijdens deze paasdagen lang niet de enige optie om iets buiten de deur te ondernemen. "De drukte verspreidt zich nu veel meer", constateert de woordvoerster.

Hoewel de natuur dus niet wordt overspoeld, weten mensen gebieden als de Schoorlse Duinen, de Veluwe en de Utrechtse Heuvelrug wel te vinden. Boswachters zien bijvoorbeeld vriendengroepen, wandelaars en mensen die gaan picknicken.

Drukte spreiden

Ook de 'druktemeter' die aangeeft hoe druk het is in de Brabantse bossen komt op tweede paasdag niet hoger uit dan 'gemiddeld'. Dat niveau geldt in de namiddag bijvoorbeeld voor de Loonse en Drunense Duinen en de Oisterwijkse Bossen en Vennen.

Bloemenpark Keukenhof beleeft ook geslaagde paasdagen. Hoewel de toeloop dus groot was, lukte het goed om die drukte te spreiden. Bezoekers moeten vooraf een tijdslot reserveren. Die methode, beproefd op veel andere plekken tijdens de coronapandemie, moet volgens Keukenhof "bijdragen aan een betere beleving van het bloemenpark". Dat hielp ook om het verkeer vlot door te laten stromen.

Veel meer dan normaal kwamen de bezoekers uit eigen land. Mensen uit Azië komen door coronamaatregelen nu nauwelijks naar het park in Lisse.

Meer uit Binnenland

Milieustudie Schiphol schiet tekort voor omwonenden, luidt advies

UTRECHT (ANP) - Nieuwe regels vanuit het kabinet voor het vliegverkeer van en naar Schiphol hebben dusdanige tekortkomingen dat niet zeker is dat omwonenden ermee goed genoeg beschermd worden. Dat concludeert de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER) vrijdag in een advies aan het kabinet. De commissie stelt zelfs dat het rapport herzien zou moeten worden.

59 minuten geleden
Jetten bereid om samenwerking landen in koninkrijk aan te passen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is bereid om de samenwerkingsafspraken tussen de vier landen binnen het koninkrijk Nederland aan te passen. Tijdens het zevendaagse bezoek van de minister-president aan Sint Maarten, Sint Eustatius, Saba, Bonaire, Aruba en Curaçao zei de minister-president regelmatig dat hij het onderlinge gevoel binnen het koninkrijk wil versterken.

1 uur geleden
Dode bij schietincident in Vaals

VAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.

2 uur geleden
Vogelgriep vastgesteld bij pluimveebedrijf in Biddinghuizen

BIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.

2 uur geleden
Overheid Saba: zoektocht naar Nederlandse wandelaar duurt voort

THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.

5 uur geleden
Noodverordening deel Stadskanaal na uitkomen mishandelingszaak

STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.

8 uur geleden
Opnieuw anti-azc-protest en veel politie in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.

10 uur geleden