Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Natuurfederatie zeer teleurgesteld over doorgaan tracébesluit

Natuurfederatie zeer teleurgesteld over doorgaan tracébesluit

ARNHEM (ANP) - Bijzonder teleurgesteld. Dat is Natuur en Milieu Gelderland na de uitspraak van de Raad van State over het doorgaan van het tracébesluit A12/A15. De milieufederatie heeft lang geprocedeerd, bleef als enige bezwaarmaker over, maar daaraan is met die uitspraak een eind gekomen. De snelweg A15 mag worden verlengd.

Hoewel er dus een eind komt aan de bezwaarprocedure vindt Natuur en Milieu Gelderland dat het hele traject wel impact heeft gehad en resultaat heeft opgeleverd. In de al jaren durende zaak heeft de Raad van State diverse tussenuitspraken gedaan. Daarbij zijn "onze bezwaren deels gegrond verklaard", stelt Natuur en Milieu Gelderland.

Telkens is, met andere bezwaarmakers, gewezen op "onjuistheden en onvolkomenheden" in de plannen, die schendingen zouden hebben betekend van nationale en internationale wettelijke verplichtingen. "Bij tussentijdse uitspraken van de Raad van State zijn wij daarbij op diverse punten in het gelijk gesteld." Verder zijn volgens de organisatie de kaders waaraan de overheid zich moet houden, zoals over stikstof, duidelijker geworden.

Het was volgens de milieuorganisatie allemaal niet nodig geweest als in het tracé een tunnel was opgenomen onder het gebied, in plaats van een weg erdoorheen. "Wat blijft, zijn onze zorgen over het uitblijven van effectief stikstofbeleid en versnelling van natuurherstel. Pas dan kunnen we als samenleving echt stappen vooruit maken en dit soort decennialange procedures achter ons laten."

Meer uit Binnenland

Eerste officiële ijsdag van de winter

DE BILT (ANP) - In De Bilt bleef de temperatuur op eerste kerstdag de hele dag onder nul. Hierdoor is de eerste officiële ijsdag van de winter een feit. Dit maakt het de koudste eerste kerstdag sinds 1994. Volgens Weeronline werd het maximaal -0,2 graden.

21 minuten geleden
Kersttoespraak koning iets langer dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.

6 uur geleden
Koning Willem-Alexander: wees zuinig op wat ons verbindt

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.

7 uur geleden
Zeer grote brand in kraakpand in Zaandam

ZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.

8 uur geleden
Olifantje geboren op kerstavond in Artis

AMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.

8 uur geleden
Kans op hooikoorts door vroege bloei hazelaars

WAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."

8 uur geleden
Automobilist komt om door ongeval in Maasdijk

MAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.

9 uur geleden