Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Natuurbranden in Kroatië verjagen toeristen

Natuurbranden in Kroatië verjagen toeristen

SPLIT (ANP/DPA) - Inwoners van verscheidene dorpen aan de Kroatische kust en tientallen toeristen zijn zaterdag gevlucht voor felle natuurbranden. Deze zijn vooralsnog niet onder controle. Een populair gebied ten zuiden van Split wordt bedreigd door het vuur. Een deel van de snelweg langs de kust, tussen de plaatsen Omis en Dubce, is volgens de media afgesloten voor verkeer.

Op meerdere plekken is noodopvang geregeld voor de evacués. Het Rode Kruis heeft hulpverleners naar de streek gedirigeerd. Tot dusver zijn er vooral lichtgewonden gemeld. Later op de dag kreeg de brandweer ook handenvol werk in de nabijheid van Split.

De eerste brand brak uit tussen Pisak en Marusici, ongeveer 30 kilometer van Split. Dat laatste dorpje werd op last van de autoriteiten in allerijl ontruimd. Bewoners en toeristen werden onder meer met boten in veiligheid gebracht. Verscheidene huizen en auto's gingen in vlammen op. Droogte, hitte en harde wind bemoeilijken de bluswerkzaamheden, waarvoor ook vliegtuigen zijn ingezet.

De politie heeft een onderzoek ingesteld op verdenking van brandstichting. Er zijn sterke aanwijzingen dat in een relatief klein gebied verschillende brandhaarden vrijwel tegelijkertijd ontstonden.

Meer uit Buitenland

NBC: top Poetin - Trump voorlopig beoogd aan eind van de week

NEW YORK (ANP) - Het moment van een topontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump zou volgens de voorlopige plannen eind volgende week zijn. Dit heeft een bron in het Witte Huis tegen de nieuwszender NBC gezegd.

5 uur geleden
Media over Oekraïne-deal: Russen mogen veroverd gebied houden

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Internationale media brengen op basis van ingewijden steeds meer details naar buiten over het Amerikaanse voorstel dat een einde moet maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne. Het lijkt er steeds meer op dat de Russen al het veroverde gebied in het oosten van Oekraïne mogen blijven bezetten.

6 uur geleden
Voorzitter Europese Raad wil dat Israël afziet van inname Gaza

BRUSSEL (ANP/RTR) - De voorzitter van de Europese Raad, António Costa, heeft gezegd dat Israël het besluit de stad Gaza te veroveren zou moeten heroverwegen.

6 uur geleden
Von der Leyen vraagt Israël bezetting Gaza-Stad te heroverwegen

BRUSSEL (ANP) - Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen wil dat Israël het plan om Gaza-Stad te bezetten niet doorzet. "De beslissing van de Israëlische regering om de militaire operatie in Gaza uit te breiden moet worden heroverwogen", schrijft ze op X.

9 uur geleden
Chinese president Xi belt met Russische ambtgenoot Poetin

BEIJING/NEW DELHI (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin gebeld over de verwachte ontmoeting van Poetin en president Donald Trump.

9 uur geleden
België ontbiedt ambassadeur om Israëlisch plan voor Gaza-Stad

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België heeft de Israëlische ambassadeur Idit Rosenzweig-Abu ontboden. Minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot is van plan om haar te vertellen dat België tegenstander is van het besluit om Gaza-Stad te bezetten.

10 uur geleden
Hamas: Gaza-plan Israël is oorlogsmisdaad en offert gijzelaars op

GAZA-STAD (ANP) - Hamas noemt de Israëlische plannen om Gaza-Stad in te nemen een "oorlogsmisdaad", meldt Al Jazeera. Volgens de organisatie brengt Israël de levens van de gijzelaars in gevaar. "Ze weten dat uitbreiding van de agressie betekent dat zij worden geofferd."

11 uur geleden