Natuurbrand ten zuiden van Athene jaagt mensen huis uit
ATHENE (ANP) - Een natuurbrand ten zuiden van Athene, aangewakkerd door harde wind, heeft zaterdagmiddag een onbekend aantal mensen hun huis uitgejaagd. De autoriteiten van de voorsteden Glyfada en Voula adviseerden uit voorzorg de evacuatie van de bewoners die het meeste gevaar liepen.
Volgens de Griekse krant Ekathimerini is er tot dusver alleen schade aangericht aan enkele huizen en auto's. Er zijn geen berichten over gewonden. Boven de streek hangen dikke rookwolken. De brandweer bestrijdt het vuur met meer dan honderd man. Zij worden geholpen door zes blusvliegtuigen en vier helikopters.
Vorige zomer werd Griekenland getroffen door een reeks bosbranden tijdens de ergste hittegolf in 30 jaar. Ruim 1200 vierkante kilometer natuur ging in vlammen op. In 2018 werd de badplaats Mati, ten oosten van Athene, zwaar getroffen door een vuurzee. In enkele uren tijd kwamen meer dan honderd mensen om het leven.
Meer uit Buitenland
HONG KONG (ANP) - Jimmy Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.
1 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.
6 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft maatregelen goedgekeurd die de Israëlische controle over de bezette Westelijke Jordaanoever versterken en de weg vrijmaken voor verdere uitbreiding van Joodse nederzettingen in het Palestijnse gebied. Dat melden minister van Financiën Bezalel Smotrich en minister van Defensie Israel Katz.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De al vaker veroordeelde Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi heeft nieuwe celstraffen gekregen, meldt haar advocaat. De activiste kreeg in 2023, toen ze in de gevangenis zat, de Nobelprijs voor de Vrede toegekend voor haar strijd tegen de onderdrukking van vrouwen in Iran en voor haar strijd voor mensenrechten en vrijheid. Het islamitische regime was uiterst kritisch over dat besluit.
10 uur geleden