Natuurbrand ten zuiden van Athene jaagt mensen huis uit
ATHENE (ANP) - Een natuurbrand ten zuiden van Athene, aangewakkerd door harde wind, heeft zaterdagmiddag een onbekend aantal mensen hun huis uitgejaagd. De autoriteiten van de voorsteden Glyfada en Voula adviseerden uit voorzorg de evacuatie van de bewoners die het meeste gevaar liepen.
Volgens de Griekse krant Ekathimerini is er tot dusver alleen schade aangericht aan enkele huizen en auto's. Er zijn geen berichten over gewonden. Boven de streek hangen dikke rookwolken. De brandweer bestrijdt het vuur met meer dan honderd man. Zij worden geholpen door zes blusvliegtuigen en vier helikopters.
Vorige zomer werd Griekenland getroffen door een reeks bosbranden tijdens de ergste hittegolf in 30 jaar. Ruim 1200 vierkante kilometer natuur ging in vlammen op. In 2018 werd de badplaats Mati, ten oosten van Athene, zwaar getroffen door een vuurzee. In enkele uren tijd kwamen meer dan honderd mensen om het leven.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/DPA) - Starlink-terminals die in Oekraïne worden gebruikt door Rusland zijn uitgezet. Dat meldde de Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov nadat er contacten waren geweest met SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk en producent van het systeem voor satellietinternet.
13 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Het overleg tussen Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten heeft een nieuwe gevangenenruil tussen de twee landen in oorlog opgeleverd, meldt de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X. Het gaat volgens hem om 314 gevangenen en de eerste ruil in vijf maanden.
19 minuten geledenMILAAN (ANP/DPA) - De Italiaanse politie doet onderzoek naar mogelijke sabotage van badkamers in het olympisch dorp in Milaan, schrijft de krant Corriere della Sera. Tussen half december en half januari zijn zeventig douches beschadigd en dus wordt onderzocht of de veiligheid van het dorp wel op orde is.
21 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering gaat samen met Microsoft, academici en experts een systeem ontwikkelen waarmee deepfake-materiaal online kan worden opgespoord. Dit moet uiteindelijk misbruik van AI en schadelijke deepfakes tegengaan.
30 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin noemt het tijdverspilling om in te gaan op onbewezen berichten dat Jeffrey Epstein banden zou hebben gehad met de Russische inlichtingendiensten. Polen kondigde deze week aan daar een onderzoek naar in te stellen.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP/AFP) - Het Europees Parlement had de immuniteit van de Catalaanse politicus Carles Puigdemont niet mogen intrekken, oordeelt het Europese Hof van Justitie. Dat geldt ook voor zijn Catalaanse collega's Antoni Comín en Clara Ponsatí.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - In China zijn drie parlementariërs die banden hebben met de defensiesector uit hun ambt gezet. Dat berichten staatsmedia nadat eerder al een onderzoek was ingesteld naar de hoogste generaal van het land, Zhang Youxia.
1 uur geleden