Natuurbrand Griekenland verwoest gebied groter dan New York
BRUSSEL (ANP) - Een enorme natuurbrand heeft in het noordoosten van Griekenland een gebied verwoest dat groter is dan de Amerikaanse stad New York. Dat meldt de Europese klimaatdienst Copernicus, die via berichtendienst X bekendmaakte dat al 808 vierkante kilometer in de as is gelegd.
De brand brak elf dagen geleden uit bij de Griekse stad Alexandroupolis. Het vuur kon door de hitte en harde wind snel om zich heen grijpen. Het natuurgeweld heeft tot dusver het leven gekost aan zeker twintig mensen. Daarmee is het voor zover bekend ook de dodelijkste brand in Europa van deze zomer.
De Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie, sprak over de grootste natuurbrand die ooit is waargenomen in de EU. Die informatie wordt sinds 2000 bijgehouden. De Grieken krijgen bij het bestrijden van de brand ook Europese hulp. Er zijn elf blusvliegtuigen en een helikopter gestuurd om het vuur vanuit de lucht te bestrijden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.
4 uur geledenST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.
5 uur geleden