Natuurbrand Griekenland verwoest gebied groter dan New York
BRUSSEL (ANP) - Een enorme natuurbrand heeft in het noordoosten van Griekenland een gebied verwoest dat groter is dan de Amerikaanse stad New York. Dat meldt de Europese klimaatdienst Copernicus, die via berichtendienst X bekendmaakte dat al 808 vierkante kilometer in de as is gelegd.
De brand brak elf dagen geleden uit bij de Griekse stad Alexandroupolis. Het vuur kon door de hitte en harde wind snel om zich heen grijpen. Het natuurgeweld heeft tot dusver het leven gekost aan zeker twintig mensen. Daarmee is het voor zover bekend ook de dodelijkste brand in Europa van deze zomer.
De Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie, sprak over de grootste natuurbrand die ooit is waargenomen in de EU. Die informatie wordt sinds 2000 bijgehouden. De Grieken krijgen bij het bestrijden van de brand ook Europese hulp. Er zijn elf blusvliegtuigen en een helikopter gestuurd om het vuur vanuit de lucht te bestrijden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat Ye nooit uitgenodigd had moeten worden om op te treden op het Wireless Festival in Londen. Dat schrijft Starmer op X, nadat bekend was geworden dat de omstreden rapper de toegang tot het Verenigd Koninkrijk is geweigerd.
11 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Als de Amerikaanse president Donald Trump uitvoering geeft aan zijn dreigement om "een hele beschaving" te laten sterven, komt dat neer op "de ernstigste misdaden" onder het internationaal recht, zegt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Hij benadrukt dat het aanvallen van burgers een oorlogsmisdaad is.
12 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden mensen, begeleid door blaasmuziek van de militaire kapel, bewezen dinsdag de laatste eer aan de ex-president van Suriname, Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart plotseling overleed op 67-jarige leeftijd. De uitvaartdienst met staatseer wordt gehouden in De Olifant, het partijcentrum van de Vooruitstrevende Hervormings Partij waarvan hij voorzitter was.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft dinsdag bruggen en spoorwegen aangevallen in Iran, meldt premier Benjamin Netanyahu. Die zouden worden gebruikt door het Iraanse regime om wapens te vervoeren.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - De pro-Iraanse militie Kataib Hezbollah zegt de ontvoerde Amerikaanse journalist Shelly Kittleson vrij te laten. Zij werd vorige week ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad. De militie eist daarbij dat de journalist Irak direct verlaat. Kittleson schrijft onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties is er niet in geslaagd om een resolutie aan te nemen over het heropenen van de Straat van Hormuz. China heeft zijn vetorecht gebruikt om de resolutie, die was ingediend door Bahrein, te blokkeren.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Mensen in Iran zijn naar bruggen en energiecentrales gekomen uit protest tegen mogelijke aanvallen van de Verenigde Staten en Israël, melden internationale media op basis van beelden van de Iraanse staatstelevisie. De Iraniërs vormen een menselijke ketting rond de bouwwerken, die de Amerikaanse president Donald Trump heeft genoemd als doelwitten voor aanvallen na het verstrijken van zijn deadline.
2 uur geleden