Natuur & Milieu: veel zonnestroom mogelijk op distributiecentra
UTRECHT (ANP) - Als distributiecentra massaal zonnepanelen op hun dak leggen, dan kunnen ze volgens Natuur & Milieu genoeg stroom opwekken om de helft van al het Nederlandse vrachtvervoer elektrisch aan te drijven. Volgens de organisatie doen bedrijven er verstandig aan om het opwekken van energie en de overstap op elektrische vrachtwagens tegelijk aan te pakken. Zeker aangezien vrachtwagens die op fossiele brandstoffen rijden over enkele jaren al niet meer welkom zijn in tientallen stadscentra.
De organisatie wijst erop dat steeds meer gemeenten zogeheten zero-emissiezones aankondigen, gebieden waarin geen schadelijke stoffen meer in de lucht mogen komen. De bevoorrading van dertig tot veertig stadscentra zal vanaf 2025 moeten gebeuren met schone voertuigen die op elektriciteit of waterstof rijden. De stroom die hiervoor nodig is, kunnen bedrijven volgens berekeningen van de milieuorganisatie dus grotendeels zelf opwekken.
Nu laten bedrijven volgens Natuur & Milieu hierin nog veel kansen liggen. Ze voelen "niet altijd de urgentie" of lopen tegen praktische problemen aan, schrijft de milieuorganisatie in een rapport. Van de bedrijfsdaken met een oppervlakte boven de 1000 vierkante meter was begin vorig jaar nog 88 procent leeg, becijferen de onderzoekers. "Deze daken bieden dus nog ruimte voor een substantiƫle hoeveelheid opwek duurzame energie."
Bijkomend voordeel van zonnestroom opwekken bij distributiecentra is dat elektriciteitsnetten dan minder verzwaard hoeven te worden. Het Nederlandse elektriciteitsnet loopt nu al op veel plaatsen tegen zijn grenzen aan. Daardoor kan groene stroom niet meer overal aan het net worden geleverd. Dit probleem doet zich niet voor als de stroom ter plekke wordt gebruikt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
4 minuten geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beƫindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum samen met enkele partnerorganisaties.
2 uur geleden