Natuur- en brancheorganisaties willen snel groenere energieparken
UTRECHT (ANP) - Wind- en zonneparken moeten snel "natuurinclusiever" worden, vindt een coalitie van natuurorganisaties en brancheorganisaties als Bouwend Nederland en de Nederlandse Vereniging voor Duurzame Energie (NVDE). Ze roepen samen de overheid op om de combinatie van energie-opwekking en natuur tot regel te maken. Energieparken waarin ook maatregelen worden genomen om de natuur te versterken, kunnen volgens de organisaties rekenen op meer steun van de omgeving.
"Dat draagt bij aan de energietransitie en het behalen van de klimaatdoelen", legt directeur Annie van de Pas van de Natuur en Milieufederaties uit. Tot dusver staat bij duurzame-energieprojecten vooral de stroomopbrengst centraal. Dat moet volgens de organisaties dringend veranderen. Naast natuurmaatregelen zien ze ook volop mogelijkheden om bijvoorbeeld zonnepanelen te combineren met landbouw. Die combinatie wordt ook wel agri-PV genoemd.
Als voorbeeldproject wijzen de organisaties naar de zogeheten Energietuin in Assen, waar een zonnepark is verweven met het landschap, mensen uit de omgeving nauw zijn betrokken bij het project en ook "ruimte gegeven wordt aan toekomstige natuur". Dit soort projecten kan als voorbeeld dienen voor andere plaatsen. Nu zijn provincies en gemeenten nog vaak lokaal "aan het worstelen" met de combinatie van energie, woningbouw en natuur. "Het wiel hoeft niet telkens opnieuw uitgevonden te worden", stelt de directeur van de Natuur en Milieufederaties.
Belangrijk is dan wel dat er genoeg geld beschikbaar is. Daarom pleiten de organisaties bij minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) voor het verhogen van het budget voor "ecologie en landschapskwaliteit" bij wind- en zonneparken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
1 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliƫnt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.
3 uur geleden