Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Natste februari sinds begin van de metingen'

'Natste februari sinds begin van de metingen'

DE BILT (ANP) - Februari 2020 gaat de boeken in als natste februarimaand sinds de weermetingen in 1901 begonnen. Volgens Weeronline viel tot nu toe in het hele land gemiddeld 142 millimeter neerslag. Normaal valt in februari 55 millimeter water. In 1946 viel ook veel regen: 138,6 millimeter. In 2002 was het 129,3 millimeter.

In onder andere Hoogwoud, Apeldoorn en Helmond viel de meeste regen met 180 millimeter. De minste neerslag viel in Zeeland met tot nu toe 70 tot 100 millimeter. De rest van de maand wordt nog zo’n 25 millimeter verwacht, zodat vrijwel overal in Nederland meer dan 100 millimeter is gevallen.

Het was ook de op één na zachtste februarimaand sinds 1901. Het was gemiddeld 7,2 graden, terwijl het normaal gemiddeld 3,3 graden is in februari. Nummer één blijft 1990 met 7,6 graden.

Op 16 februari werd de eerste officiële lentedag genoteerd met in De Bilt 16,7 graden. Deze temperatuur betekende ook het tweede warmterecord van dit jaar. In het Limburgse Arcen werd het die dag 18,3 graden.

Meer uit Binnenland

Maansverduistering door bewolking pas later zichtbaar

HOUTEN (ANP) - Bewolking heeft er zondagavond voor gezorgd dat de totale maansverduistering in Nederland pas later dan voorspeld te zien was. Even voor 21.00 uur was de zogeheten bloedmaan op veel plekken in Nederland eindelijk zichtbaar.

23 minuten geleden
Weeronline: niet eerder zo warm op 7 september in Nederland

HOUTEN (ANP) - Niet eerder was het op 7 september zo warm in Nederland. Dat meldt Weeronline zondagmiddag. Om 17.10 uur werd het in het Zeeuwse Westdorpe 30,7 graden. Het oude record stamde uit 1934, toen het in het zuiden van Limburg 30,5 graden werd.

4 uur geleden
Alle in Londen opgepakte Nederlandse betogers weer vrij

LONDEN (ANP) - Alle zeven Nederlanders die zaterdag in Londen werden opgepakt bij een steunprotest voor Palestine Action zijn weer vrij. Een woordvoerder van actiegroep Extinction Rebellion (XR), die contact heeft met de activisten, meldt dat ook de laatste activist die nog vastzat, een Zweeds-Nederlandse demonstrante, is vrijgelaten.

5 uur geleden
Strand Nesselande in Rotterdam zondag veiligheidsrisicogebied

ROTTERDAM (ANP) - Omdat er op sociale media een oproep is gedaan om zondagavond naar het strand Nesselande in Rotterdam te gaan, heeft de burgemeester het strand aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Dit betekent onder meer dat de politie preventief mag fouilleren aan het strand in het noordoosten van de Maasstad.

5 uur geleden
Koning Willem-Alexander bij jubileumviering Portugese Synagoge

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft zondag in Amsterdam de viering van het 350-jarig bestaan van de Portugese Synagoge bijgewoond. Het bezoek van de koning aan het gebeds- en gemeenschapshuis voor joden aan het Mr. Visserplein was om veiligheidsredenen vooraf niet aangekondigd.

7 uur geleden
Buitenlandse schoonmakers voeren actie tegen asielwetten

DEN HAAG (ANP) - Vele honderden schoonmakers en andere huishoudelijke medewerkers voeren zondag actie in Den Haag. Ze demonstreren tegen de asielvoorstellen van het demissionaire kabinet. De 'migrant domestic workers' kunnen door die aangescherpte regels worden blootgesteld aan "uitbuiting en rechteloosheid", zegt de organiserende vakbond FNV Schoonmaak.

8 uur geleden
Ernstig gewonde door steekpartij in Groningen, één aanhouding

GRONINGEN (ANP) - In Groningen is zondagochtend iemand ernstig gewond geraakt door een steekpartij. Een persoon is aangehouden, meldt de politie.

9 uur geleden