Nations League voor vrouwen komende vier jaar bij NOS te zien
HILVERSUM (ANP) - De NOS heeft voor de komende vier jaar de uitzendrechten van de wedstrijden van de Oranjeleeuwinnen in de Nations League verworven. Dat betekent dat de komende edities van het landentoernooi bij de omroep te zien zijn. Ook heeft de NOS de uitzendrechten van de kwalificatiewedstrijden voor het WK 2027 binnengehaald. Het gaat dan om de uitzendrechten op alle platforms (televisie, online en radio).
De eerste editie van de Nations League voor vrouwen start dit jaar. Vrijdag spelen de Nederlandse voetbalsters de eerste groepswedstrijd in en tegen België. Oranje komt uit in de A-divisie, de hoogste van de drie. Hierin zijn vier poules waarvan de winnaar doorgaat naar het finaletoernooi, dat bestaat uit een halve finale en een finale. De twee finalisten kwalificeren zich automatisch voor de Olympische Spelen in Parijs volgend jaar.
"Op het WK deze zomer zagen we al dat wedstrijden van Oranje massaal werden beleefd. Zelfs Oranjeduels midden in de nacht hadden meer dan 700.000 kijkers", zegt hoofdredacteur Gert-Jaap Hoekman van NOS Sport. "Met de Nations League is er een nieuw toernooi, waar zelfs olympische tickets te verdienen zijn. Dat is journalistiek gezien interessant en relevant. Het is heel goed dat de komende jaren deze belangrijke Oranjewedstrijden bij de NOS, bij de publieke omroep, te volgen zijn."
De Nations League-wedstrijden voor mannen waren al bij de NOS te zien.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
13 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
17 uur geleden