Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nationalistische partij steunt Kilicdaroglu tegen Erdogan

Nationalistische partij steunt Kilicdaroglu tegen Erdogan

ANKARA (ANP/RTR) - De Turkse presidentskandidaat Kemal Kilicdaroglu heeft zich verzekerd van de steun van de rechts-nationalistische Overwinningspartij. Die partij was in de eerste ronde van de presidentsverkiezingen deel van de uiterst-rechtse alliantie die Sinan Ogan als kandidaat naar voren schoof, maar Ogan sprak maandag juist zijn steun uit voor Kilicdaroglu's tegenstander Recep Tayyip Erdogan.

Ogan eindigde als derde in de eerste ronde met ruim 5 procent van de stemmen, ongeveer gelijk aan het verschil tussen Erdogan en Kilicdaroglu. Wie van de twee de kiezers van Ogan weet binnen te halen zou dus doorslaggevend kunnen zijn in de tweede ronde.

De partijleider van de Overwinningspartij Ümit Özdag heeft met oppositieleider Kilicdaroglu gesproken en zegt dat ze een plan hebben gemaakt om migranten weg te sturen uit Turkije, een belangrijk thema voor zijn partij. Özdag heeft ook met Erdogan gesproken, maar was niet tevreden over zijn aanpak. Ogan liet juist weten dat Kilicdaroglu hem niet had weten te overtuigen en dat hij kiest voor Erdogan vanwege zijn voornemen migranten en Koerden harder aan te pakken.

Belang hechten

Het is de vraag of de kiezers meer belang hechten aan de steunbetuiging van Özdag of aan die van Ogan. De Overwinningspartij van Özdag kreeg bij de parlementsverkiezing, die net als de eerste ronde van de presidentsverkiezing vorige week zondag was, 2,2 procent van de stemmen.

Erdogan lijkt de beste papieren te hebben om de verkiezing van komende zondag te winnen. In de eerste ronde haalde hij 49,5 procent van de stemmen, tegen 44,9 procent voor Kilicdaroglu.

Meer uit Buitenland

Tienduizenden Duitsers demonstreren tegen verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.

1 uur geleden
Kremlin sluit ontmoeting Poetin en Zelensky bij G20-top uit

NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.

2 uur geleden
Jongste koning ter wereld begraven in Oeganda, strijd om opvolger

KAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.

2 uur geleden
Adoptie wordt makkelijker voor homoseksuelen in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.

4 uur geleden
Xi vraagt meer actie van BRICS-landen voor vrede in Midden-Oosten

NEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

5 uur geleden
Dodental bij veerbootbrand Filipijnen fors opgelopen

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.

7 uur geleden
Zelensky meldt langdurige Russische aanvallen op meerdere plekken

KYIV (ANP) - Langdurige Russische aanvallen hebben op meerdere plekken in Oekraïne geleid tot doden, gewonden en vermisten. "Onze steden en gemeenschappen zijn sinds gisteravond vrijwel voortdurend aangevallen", meldde president Volodymyr Zelensky zaterdag aan het begin van de middag op X. Op dat moment zouden er nog steeds Russische aanvalsdrones in de lucht vliegen.

7 uur geleden