Nationalistische partij steunt Kilicdaroglu tegen Erdogan
ANKARA (ANP/RTR) - De Turkse presidentskandidaat Kemal Kilicdaroglu heeft zich verzekerd van de steun van de rechts-nationalistische Overwinningspartij. Die partij was in de eerste ronde van de presidentsverkiezingen deel van de uiterst-rechtse alliantie die Sinan Ogan als kandidaat naar voren schoof, maar Ogan sprak maandag juist zijn steun uit voor Kilicdaroglu's tegenstander Recep Tayyip Erdogan.
Ogan eindigde als derde in de eerste ronde met ruim 5 procent van de stemmen, ongeveer gelijk aan het verschil tussen Erdogan en Kilicdaroglu. Wie van de twee de kiezers van Ogan weet binnen te halen zou dus doorslaggevend kunnen zijn in de tweede ronde.
De partijleider van de Overwinningspartij Ümit Özdag heeft met oppositieleider Kilicdaroglu gesproken en zegt dat ze een plan hebben gemaakt om migranten weg te sturen uit Turkije, een belangrijk thema voor zijn partij. Özdag heeft ook met Erdogan gesproken, maar was niet tevreden over zijn aanpak. Ogan liet juist weten dat Kilicdaroglu hem niet had weten te overtuigen en dat hij kiest voor Erdogan vanwege zijn voornemen migranten en Koerden harder aan te pakken.
Belang hechten
Het is de vraag of de kiezers meer belang hechten aan de steunbetuiging van Özdag of aan die van Ogan. De Overwinningspartij van Özdag kreeg bij de parlementsverkiezing, die net als de eerste ronde van de presidentsverkiezing vorige week zondag was, 2,2 procent van de stemmen.
Erdogan lijkt de beste papieren te hebben om de verkiezing van komende zondag te winnen. In de eerste ronde haalde hij 49,5 procent van de stemmen, tegen 44,9 procent voor Kilicdaroglu.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Tegen de gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw komen nieuwe aanklachten, meldt de Amerikaanse nieuwssite CNN. Het zou gaan om onder meer de vermeende marteling van Amerikanen die vastzaten in Venezuela toen Maduro daar aan de macht was.
22 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP) - De Saudische autoriteiten zeggen dat er drie mensen zijn omgekomen bij luchtaanvallen op internationale vliegvelden. Onder meer de luchthaven van de hoofdstad Riyad is geraakt. De Jemenitische Houthi's hebben de aanvallen opgeëist.
57 minuten geledenATHENE (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft Europa tijdens een toespraak in Athene opgeroepen om uit zijn "lange sluimerstand" te ontwaken en zichzelf te herpakken. Volgens hem staat de westerse beschaving op dit moment op een keerpunt tussen "nationale macht" en verval.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De 87-jarige Maricarmen Abascal is overleden, meldt de huurdersvereniging van Madrid. Abascal werd vorige maand na zo'n zeventig jaar haar huurwoning uitgezet. Dat was de aanleiding voor massale protesten in Spanje tegen hoge prijzen op de woningmarkt, en een politieke crisis. Premier Pedro Sánchez zag zich daardoor genoodzaakt om nieuwe verkiezingen uit te schrijven.
2 uur geledenNASHVILLE (ANP) - De advocaten van de ter dood veroordeelde Christa Pike kregen maandagavond te horen dat ze hersendood was en dat de beademing zou worden stopgezet. Een dag later werd ze wakker en begon ze te praten. Dat vertelde een van haar advocaten woensdag in een persconferentie. "Ik heb er geen verklaring voor."
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk mag niet "onverschillig" blijven over de zorgen van scholieren, wier protesten het land op zijn kop hebben gezet. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu gezegd in een televisietoespraak. Volgens hem komt de "woede van jongeren" niet uit de lucht vallen.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Rusland zou volgens een medewerkster van de Deense inlichtingendienst PET defensiebedrijven die producten voor Oekraïne maken, proberen te saboteren. Volgens Josefine Christensen van de PET is dit een belangrijke escalatie.
3 uur geleden