Nationalistische partij steunt Kilicdaroglu tegen Erdogan
ANKARA (ANP/RTR) - De Turkse presidentskandidaat Kemal Kilicdaroglu heeft zich verzekerd van de steun van de rechts-nationalistische Overwinningspartij. Die partij was in de eerste ronde van de presidentsverkiezingen deel van de uiterst-rechtse alliantie die Sinan Ogan als kandidaat naar voren schoof, maar Ogan sprak maandag juist zijn steun uit voor Kilicdaroglu's tegenstander Recep Tayyip Erdogan.
Ogan eindigde als derde in de eerste ronde met ruim 5 procent van de stemmen, ongeveer gelijk aan het verschil tussen Erdogan en Kilicdaroglu. Wie van de twee de kiezers van Ogan weet binnen te halen zou dus doorslaggevend kunnen zijn in de tweede ronde.
De partijleider van de Overwinningspartij Ümit Özdag heeft met oppositieleider Kilicdaroglu gesproken en zegt dat ze een plan hebben gemaakt om migranten weg te sturen uit Turkije, een belangrijk thema voor zijn partij. Özdag heeft ook met Erdogan gesproken, maar was niet tevreden over zijn aanpak. Ogan liet juist weten dat Kilicdaroglu hem niet had weten te overtuigen en dat hij kiest voor Erdogan vanwege zijn voornemen migranten en Koerden harder aan te pakken.
Belang hechten
Het is de vraag of de kiezers meer belang hechten aan de steunbetuiging van Özdag of aan die van Ogan. De Overwinningspartij van Özdag kreeg bij de parlementsverkiezing, die net als de eerste ronde van de presidentsverkiezing vorige week zondag was, 2,2 procent van de stemmen.
Erdogan lijkt de beste papieren te hebben om de verkiezing van komende zondag te winnen. In de eerste ronde haalde hij 49,5 procent van de stemmen, tegen 44,9 procent voor Kilicdaroglu.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Betogers hebben in Washington een menselijke keten gevormd rond het Kennedy Center. Aan de actie bij het beroemde culturele centrum deden volgens Amerikaanse media honderden mensen mee.
33 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.
12 uur geledenJOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.
12 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.
13 uur geleden