Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nationalistische partij steunt Kilicdaroglu tegen Erdogan

Nationalistische partij steunt Kilicdaroglu tegen Erdogan

ANKARA (ANP/RTR) - De Turkse presidentskandidaat Kemal Kilicdaroglu heeft zich verzekerd van de steun van de rechts-nationalistische Overwinningspartij. Die partij was in de eerste ronde van de presidentsverkiezingen deel van de uiterst-rechtse alliantie die Sinan Ogan als kandidaat naar voren schoof, maar Ogan sprak maandag juist zijn steun uit voor Kilicdaroglu's tegenstander Recep Tayyip Erdogan.

Ogan eindigde als derde in de eerste ronde met ruim 5 procent van de stemmen, ongeveer gelijk aan het verschil tussen Erdogan en Kilicdaroglu. Wie van de twee de kiezers van Ogan weet binnen te halen zou dus doorslaggevend kunnen zijn in de tweede ronde.

De partijleider van de Overwinningspartij Ümit Özdag heeft met oppositieleider Kilicdaroglu gesproken en zegt dat ze een plan hebben gemaakt om migranten weg te sturen uit Turkije, een belangrijk thema voor zijn partij. Özdag heeft ook met Erdogan gesproken, maar was niet tevreden over zijn aanpak. Ogan liet juist weten dat Kilicdaroglu hem niet had weten te overtuigen en dat hij kiest voor Erdogan vanwege zijn voornemen migranten en Koerden harder aan te pakken.

Belang hechten

Het is de vraag of de kiezers meer belang hechten aan de steunbetuiging van Özdag of aan die van Ogan. De Overwinningspartij van Özdag kreeg bij de parlementsverkiezing, die net als de eerste ronde van de presidentsverkiezing vorige week zondag was, 2,2 procent van de stemmen.

Erdogan lijkt de beste papieren te hebben om de verkiezing van komende zondag te winnen. In de eerste ronde haalde hij 49,5 procent van de stemmen, tegen 44,9 procent voor Kilicdaroglu.

Meer uit Buitenland

Arrestaties in centrum Parijs na nieuwe samenscholing

PARIJS (ANP) - Nadat zaterdag op grote schaal rellen waren uitgebroken in Parijs en de rest van Frankrijk, zijn zondag opnieuw mensen samengekomen in het centrum van de Franse hoofdstad. Op Place de la République, waar zaterdag protesten ook escaleerden, hebben ordediensten traangas ingezet en enkele arrestaties verricht, meldt Le Parisien.

17 minuten geleden
Paus gaat voor in gebed na longoperatie

VATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is voor het eerst sinds zijn longoperatie van afgelopen week weer in functie verschenen. Traditiegetrouw ging hij voor in het zogenoemde angelusgebed vanuit een raam in het Vaticaan, ten overstaan van een volgestroomd Sint-Pietersplein.

3 uur geleden
Franse minister: 1800 aanhoudingen bij protesten van zaterdag

PARIJS (ANP) - Bij de grote, uit de hand gelopen protesten en gewelddadigheden van zaterdag zijn in Frankrijk 1800 mensen aangehouden. Vijfhonderd politiemensen, gendarmes, ambulancemedewerkers en brandweerlieden zijn gewond geraakt, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez op X. "Helaas zijn dit voorlopige cijfers. De materiële schade is aanzienlijk, onder meer voor honderden ondernemers."

4 uur geleden
Zelensky: Rusland viel 76 keer aan na voorstel energiebestand VS

KYIV (ANP) - De Oekraïense stroom-, olie- en gasvoorzieningen zijn sinds de aankondiging van een energiebestand door Donald Trump 76 keer aangevallen door Rusland, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij zegt dat de Verenigde Staten moeten inzien dat sanctieverlichting en deals met Rusland er alleen maar toe leiden dat de oorlog langer duurt.

4 uur geleden
Canadese krijgsmacht zwijgt nog over aantal slachtoffers brand

WAINWRIGHT (ANP) - De Canadese krijgsmacht deelt nog altijd geen informatie over het aantal slachtoffers van de brand op de belangrijke militaire basis CFB Wainwright. Dat is omdat eerst de nabestaanden op de hoogte worden gebracht, meldt de omroep CBC op basis van een verklaring van de krijgsmacht. Duidelijk is wel dat er meerdere doden en gewonden zijn. Burgemeester Bruce Pugh van de gemeente Wainwright zegt dat er waarschijnlijk nog nooit zoveel slachtoffers zijn gevallen in zijn gemeente.

5 uur geleden
Brand stadhuis Limoges onder controle, justitie doet onderzoek

LIMOGES (ANP/AFP) - De brand in het stadhuis van Limoges is onder controle, zeggen de autoriteiten. "De brand werd bewust aangestoken", stelt bestuurder Maurice Barate, die spreekt van "een wilde horde". Justitie zegt tegen BFMTV dat in de stad zeventien mensen zijn aangehouden, onder wie zeven minderjarigen.

6 uur geleden
Tientallen aanhoudingen bij scholierenprotest Luik

LUIK (ANP/BELGA) - Bij scholierenprotesten in Luik zijn zaterdag 45 mensen aangehouden, meldt de politie zondag. Daar waren ook twaalf minderjarigen bij. In het Franstalige deel van België werd geprotesteerd tegen bezuinigingen op het onderwijs. Daarbij werden ook in Brussel volgens mediaberichten aanhoudingen verricht.

6 uur geleden