Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nationalisatie gasimporteur Uniper kost Duitsland miljarden extra

Nationalisatie gasimporteur Uniper kost Duitsland miljarden extra

BERLIJN (ANP/RTR) - De kosten voor de nationalisatie van gasimporteur Uniper door de Duitse regering vallen tientallen miljarden euro’s hoger uit. Een plan om de extra financiering op te halen uit fondsen is namelijk van de baan, waardoor de regering moet opdraaien voor de kosten.

Volgens de Duitse krant Handelsblatt kunnen die extra kosten oplopen tot 40 miljard euro. De Duitse regering stemde in september in om Uniper, de grootste gasimporteur van het land, over te nemen. Daarvoor had Scholz 29 miljard euro toegezegd. De regering was van plan om dat bedrag aan te vullen met fondsen verkregen uit een heffing op gas. Maar dat plan werd geschrapt, waardoor de regering het geld nu ergens anders vandaan moet halen.

Duitsland nam Uniper eind september over. De eigenaar van tal van elektriciteitscentrales kwam dit jaar in de problemen nadat Rusland de toevoer van gas naar Duitsland drastisch verlaagde, wat tot forse verliezen leidde. Met de miljardeninjectie wilde de regering Uniper voor omvallen behoeden.

Kritiek

Denktank E3G uitte donderdag kritiek op het Duitse beleid ten aanzien van gas. Volgens E3G verspilt Duitsland miljarden euro’s door onder meer het importeren van vloeibaar gas (lng). Dat geld kan volgens de denktank beter worden besteed aan verduurzaming waardoor de vraag naar de fossiele brandstof afneemt.

Uniper heeft ook in Nederland centrales, waaronder drie gasgestookte centrales in Zuid-Holland die elektriciteit en warmte leveren. Op de Maasvlakte heeft het bedrijf een grote kolen- en biomassacentrale.

Meer uit Financieel

Ondernemersvertrouwen blijft negatief

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse ondernemers blijven ook in het vierde kwartaal negatief gestemd. In vrijwel alle bedrijfstakken is het vertrouwen negatief, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in samenwerking met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW.

6 minuten geleden
Beperking vliegverkeer op grote luchthavens VS om shutdown

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het vliegverkeer op veertig grote Amerikaanse luchthavens moet worden beperkt om de shutdown in de Verenigde Staten. De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy heeft de opdracht gegeven het aantal vluchten vanaf vrijdag met 10 procent te verminderen.

7 uur geleden
Zorgen over opgeblazen techwaarderingen ebben weg op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De rust keerde woensdag terug op Amerikaanse aandelenbeurzen, na eerdere onrust en zorgen over opgeblazen waarderingen van technologieaandelen. De graadmeters in New York toonden weer enig herstel na de koersverliezen van dinsdag. Onder meer diverse chipfabrikanten, die het zwaarst werden getroffen door de recente verkoopgolf, zagen hun beurswaarde weer aandikken.

7 uur geleden
Rechters Hooggerechtshof VS uiten twijfels over heffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben woensdag twijfels geuit over de wettigheid van de importheffingen van president Donald Trump voor tal van producten. Zowel conservatieve als liberale rechters stelden kritische vragen aan de advocaat die de regering-Trump vertegenwoordigde.

8 uur geleden
Boeing schikt met meerdere nabestaanden crash Ethiopian Airlines

CHICAGO (AFN/AFP) - Boeing heeft nieuwe schikkingen getroffen in de rechtszaken van familieleden van slachtoffers van de Ethiopian Airlines-crash in maart 2019. Dit meldt de hoofdadvocaat van de nabestaanden.

11 uur geleden
Bloomberg: justitie VS kijkt ook naar ABN AMRO om sanctieskwestie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse justitie onderzoekt meerdere banken, waaronder ABN AMRO, vanwege mogelijke overtreding van internationale sancties door een Iraanse oliemagnaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De oliemagnaat zou dit hebben kunnen doen door gebruik te maken van meerdere banken.

11 uur geleden
Wolters Kluwer wint na kwartaalupdate op licht hoger Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers waren opgetogen over de kwartaalupdate die informatieleverancier Wolters Kluwer gaf. Chipbedrijven in de AEX behoorden tot de verliezers.

11 uur geleden