Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nationale voetballegende Krankl ziet Oostenrijk EK-finale halen

Nationale voetballegende Krankl ziet Oostenrijk EK-finale halen

WENEN (ANP/DPA) - De Oostenrijkse voetballegende Hans Krankl denkt dat zijn landgenoten op het EK voetbal de finale kunnen halen. In de groepsfase was Oostenrijk onder meer met 3-2 te sterk voor het Nederlands elftal, waardoor het nog voor Frankrijk en Oranje als eerste eindigde.

"Oostenrijk hoeft voor niemand onder te doen. Alles is mogelijk op dit EK, zelfs de finale. Spanje is de beste ploeg die ik tot nu toe heb gezien. En dan komt Oostenrijk", aldus de 71-jarige Krankl in gesprek met het Duitse Sport1.

Voormalig aanvaller Krankl was op het WK van 1978 met een doelpunt verantwoordelijk voor de 3-2-zege op Duitsland, dat daardoor naar huis kon. Later werd Krankl trainer, ook van de Oostenrijkse nationale ploeg. Onder leiding van de huidige bondscoach Ralf Rangnick wordt dinsdag in Leipzig de achtste finale tegen Turkije gespeeld. Bij winst volgt mogelijk een weerzien met het Nederlands elftal.

Meer uit Voetbal

Egypte langer door met bondscoach Hassan na uitschakeling WK

CAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.

2 minuten geleden
Márquez volgt Aguirre op als bondscoach van Mexico na WK-exit

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.

38 minuten geleden
NEC verkoopt aanvaller Önal voor clubrecordbedrag aan Lille

NIJMEGEN (ANP) - Başar Önal verruilt NEC voor het Franse LOSC Lille. Dat maakte de club uit Nijmegen bekend. De 22-jarige aanvaller had nog een contract tot medio 2028. NEC spreekt van een transferrecord voor de club.

2 uur geleden
NEC-trainer Schreuder wint Rinus Michels Award

ARNHEM (ANP) - Dick Schreuder heeft de Rinus Michels Award voor de beste coach van het afgelopen Eredivisieseizoen gewonnen. De 54-jarige trainer van NEC was samen met Anthony Correia (voorheen Telstar, nu FC Utrecht) en Peter Bosz van PSV genomineerd. Bosz mocht de prijs de afgelopen twee jaar in ontvangst nemen.

2 uur geleden
FC Utrecht reageert met verslagenheid op overlijden Van Veen (80)

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft met "grote verslagenheid" gereageerd op het overlijden van clubicoon Leo van Veen. De oud-voetballer en -trainer overleed woensdag op 80-jarige leeftijd. Hij was al geruime tijd ziek.

2 uur geleden
Trainer Míchel wil spelers met winnaarsmentaliteit bij Ajax

GARDEREN (ANP) - Miguel Ángel Sánchez Muñoz, roepnaam Míchel, eist dat alle spelers van Ajax een winnaarsmentaliteit ontwikkelen. "Daarnaast is het voor mij belangrijk dat onze fans trots zijn op hoe we voetballen", zei de nieuwe trainer van de club uit Amsterdam tijdens zijn eerste gesprek met Nederlandse journalisten.

3 uur geleden
Verdediger Blind ziet droom uitkomen met terugkeer naar Ajax

GARDEREN (ANP) - Daley Blind twijfelde geen moment toen hij zijn carrière bij Ajax kon afsluiten. "Dit is wat ik wilde", vertelde hij na zijn eerste training voor het nieuwe seizoen. "De cirkel is rond, zoals ze zeggen. Voor mij is dit een droom die uitkomt."

3 uur geleden