 
                    Nationale ombudsman kritisch op aanpak Overijssel van kanaaldrama
ZWOLLE (ANP) - De Nationale ombudsman heeft kritiek op de manier waarop de provincie Overijssel de schade afhandelt die is ontstaan langs Kanaal Almelo-De Haandrik. Volgens ombudsman Reinier van Zutphen is de provincie nog altijd "zeer terughoudend met het vergoeden van schade en onkosten", worden afspraken "niet altijd nagekomen", ervaren omwonenden van het kanaal "ongelijke behandeling" en is er "geen of een onduidelijk toekomstperspectief" voor de gedupeerden. De ombudsman schrijft dit in een brief aan gedeputeerde Martijn Dadema, binnen het provinciebestuur verantwoordelijk voor de afhandeling van het 'kanaaldrama'.
Dadema zegt alle adviezen van de ombudsman "zeer ter harte" te nemen. "De insteek van de provincie is om het menselijker, makkelijker en milder te doen. Sinds het bezoek van de ombudsman aan het einde van dit voorjaar, hebben we flink wat stappen gezet."
Nadat het 34 kilometer lange Kanaal Almelo-De Haandrik tussen 2011 en 2016 was uitgediept om het water toegankelijk te maken voor grotere schepen, kreeg de provincie ruim vierhonderd schademeldingen binnen van omwonenden. Zo verzakten huizen en ontstonden scheuren in muren. Over de afhandeling van de schades wordt al jarenlang gediscussieerd. Na bemiddeling door Mona Keijzer stelde Overijssel eind vorig jaar een andere, ruimhartigere aanpak op.
Aanstelling oud-minister Slob
Oud-minister Arie Slob is dit voorjaar aangesteld als bestuurlijk kopstuk. Hij geeft zwaarwegend advies als een gedupeerde er met de provincie niet uitkomt over de schadeafhandeling. De provincie heeft extra geld uitgetrokken om schades te vergoeden, in totaal ongeveer 60 miljoen euro.
De Nationale ombudsman volgt het dossier al geruime tijd. Medewerkers van Van Zutphen bezochten in de afgelopen maanden het gebied en spraken twaalf bewoners, om een beeld te vormen van wat er leeft. De ombudsman heeft op basis daarvan de nodige aandachtspunten voor de provincie opgesteld. "De brief die nu is verstuurd, is vooral wat de ombudsman uit de huisbezoeken heeft opgehaald", aldus een woordvoerster.
Meer uit Politiek
VENRAY (ANP) - Net als in 2023 is de PVV de grootste partij geworden in Venray, de laatste gemeente die de verkiezingsuitslag nog bekend moest maken. De partij van Geert Wilders leverde 7,8 procentpunt in ten opzichte van vorige keer en eindigde op 20,1 procent. Grote winnaar, ook in de Limburgse gemeente, was D66. Die partij steeg van 5,6 procent van de stemmen in 2023 naar 15,7 procent nu. Na het tellen van de stemmen van alle Nederlandse gemeenten staat D66 nog altijd bovenaan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kiesraad meldt dat bij hen bekend is dat er ongeldige stemmen zijn geconstateerd in de gemeenten Stein en Westerwolde. "In het algemeen geldt dat dergelijke bijzonderheden terechtkomen in het proces-verbaal van het gemeentelijk stembureau", schrijft de Kiesraad op X. "De komende week onderzoekt de Kiesraad de processen-verbaal uit de gemeenten."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 heeft de verkiezingen gewonnen. De partij kan niet meer worden ingehaald door de PVV. Dat blijkt uit een analyse van de ANP Verkiezingsdienst, op basis van de uitslagen van de gemeenten. De kans is volgens de Verkiezingsdienst aanwezig dat de partij van lijsttrekker Rob Jetten ook een restzetel krijgt en daarmee op zetels groter wordt dan de partij van Geert Wilders.
9 uur geledenVENRAY (ANP) - In Venray zijn medewerkers van de Limburgse gemeente vrijdagochtend nog druk bezig met het tellen van de stemmen. Bij het tellen is gebleken dat de stemmen van een van de grotere stembureaus herteld moeten worden. "Dat gaat naar verwachting twee tot drie uur duren", zegt een woordvoerder van de gemeente.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is het demissionaire kabinet niet gelukt een bedrijf te vinden dat zonder subsidie een groot windmolenpark voor de kust van Texel wil bouwen. Dat komt doordat de marktomstandigheden de afgelopen jaren sterk zijn verslechterd. Die situatie is "niet uniek voor Nederland", benadrukte klimaat- en energieminister Sophie Hermans voor aanvang van de ministerraad.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister Foort van Oosten (VVD) is van plan om binnenkort af te reizen naar West-Afrika, onder andere om druk uit te oefenen op Sierra Leone en omliggende landen om Jos Leijdekkers te helpen uitleveren. Nederland heeft Sierra Leone gevraagd om uitlevering van de voortvluchtige drugscrimineel die beter bekend is als Bolle Jos, maar krijgt tot nu toe geen gehoor.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wacht een "ingewikkelde klus" om na zijn waarschijnlijke overwinning bij de Tweede Kamerverkiezingen een nieuwe regeringscoalitie te smeden. Dat heeft demissionair minister-president Dick Schoof gezegd voor aanvang van de ministerraad. "Ik verwacht dat ik met kerst nog gewoon premier ben", zei hij.
12 uur geleden 
             
                             
                             
                             
                             
                             
                            