Nationale hitterecord uit 2019 blijft vermoedelijk staan
DE BILT (ANP) - De komende dagen wordt het tropisch warm, maar weerbureaus verwachten niet dat het hitterecord voor Nederland wordt verbroken. Dat record dateert van 25 juli 2019. In het Noord-Brabantse Gilze-Rijen steeg de temperatuur toen tot 40,7 graden Celsius. Het was voor het eerst dat de temperatuur in Nederland tot boven de 40 graden steeg, aldus het KNMI.
Ook in onder meer het Zeeuwse Westdorpe en de Brabantse plaatsen Eindhoven en Woensdrecht steeg het kwik die dag tot boven de 40 graden. Het oude hitterecord had 75 jaar stand gehouden. Op 23 augustus 1944 was in het Gelderse Warnsveld een temperatuur van 38,6 graden gemeten.
Een KNMI-woordvoerder laat weten dat de temperaturen maandag en dinsdag fors zullen stijgen, maar hij verwacht niet dat het hitterecord van drie jaar geleden sneuvelt. Volgens de weersverwachting van het KNMI kunnen de temperaturen dinsdag in de zuidelijke helft van het land tot ongeveer 35 graden oplopen en kan die lokaal mogelijk tot 38 graden stijgen. Andere weerbureaus als Weeronline en Weer.nl houden er rekening mee dat in het zuiden zelfs lokaal de 40 graden wordt aangetikt. Volgens Weer.nl is de kans daarop groter in België dan in Nederland.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israel (CIDI) wil dat het concert dat rapper Ye op 6 juni in het GelreDome in Arnhem geeft, wordt gecanceld. Die oproep doet het CIDI dinsdag op X. De organisatie roept "Tweede Kamer, media en burgemeester Ahmed Marcouch" op om "nee tegen haat" te zeggen en het concert van de artiest, die doorbrak onder de naam Kanye West, te schrappen.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Op de derde zittingsdag in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, verdacht van verkrachting en grootschalige sextortion, is naar voren gekomen dat S. kampt met een persoonlijkheidsstoornis met narcistische trekken. Gedragsdeskundigen adviseren een langdurige behandeling in de vorm van tbs met voorwaarden en mogelijk tbs met dwangverpleging.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Werkgevers, boerenorganisaties, de bouw en andere sectoren in en rond de Veluwe zijn kritisch over de plannen van het Gelderse provinciebestuur voor de zogeheten stikstofzones. Gelderland wil in stroken van 500 meter in en rond de Veluwe en drie andere kwetsbare natuurgebieden maatregelen nemen. Het doel is de stikstofuitstoot fors te verminderen en de staat van de natuur te verbeteren. Brancheorganisaties zeggen dat de plannen nu niet uitvoerbaar zijn. Ze bieden volgens hen geen garantie op het loskrijgen van de vergunningverlening en het legaliseren van PAS-melders.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds koningin Máxima zich heeft aangemeld als reservist bij de Koninklijke Landmacht, zijn meer mensen online op zoek gegaan naar informatie over werk bij Defensie. Dat laat een woordvoerder van het ministerie desgevraagd weten aan het ANP.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tot veertien jaar cel geëist tegen vier mannen in het proces rond de moord op Vincent Jalink. De 38-jarige Jalink werd op 27 mei 2016 bij zijn huis in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten in het bijzijn van zijn toen 9-jarige zoontje. De schutter kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft dinsdag vijftien mensen opgepakt omdat ze op TikTok anderen zouden hebben aangespoord tot terreuraanslagen. Ze worden ervan verdacht propaganda voor terreurgroep Islamitische Staat te hebben verspreid. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze ook het martelaarschap verheerlijkt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Scholen en werkgevers zouden ruimtes moeten inrichten om te bidden en flexibel om moeten gaan met religieuze feestdagen. Dat zijn enkele aanbevelingen die het Kennisplatform Inclusief Samenleven (KIS) dinsdag doet voor het tegengaan van discriminatie van moslimjongeren. Het platform deed onderzoek naar de ervaringen van jonge Nederlandse moslims.
7 uur geleden