
Nationale Garde van Poetin krijgt zwaardere wapens zoals tanks
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Nationale Garde, opgericht door de Russische president Vladimir Poetin om tegenstanders te bestrijden, krijgt zwaardere wapens. Het gaat onder meer om tanks en ander militair materieel. De stap volgt op de kortstondige opstand van de Russische huurlingengroep Wagner vorige maand.
De Nationale Garde ontstond in 2016 en moet onrust bezweren en protesten breken. De troepenmacht kreeg geleidelijk een grotere rol en sloot zich aan bij het offensief van Moskou tegen Oekraïne dat februari vorig jaar begon.
Nadat Wagnerbaas Jevgeni Prigozjin zijn opstand had beëindigd, zei het hoofd van de Nationale Garde, Viktor Zolotov, al dat zijn strijdmacht de zware wapens van Wagner zou gaan overnemen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Zeker drie mensen zijn gewond geraakt toen in Parijs een auto inreed op voetbalfans die de overwinning vierden van Paris Saint-Germain in de halve finale van de Champions League. Dat meldt de Franse krant Le Figaro.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Het driedaagse bestand dat Rusland eenzijdig heeft uitgeroepen, is volgens staatsmedia ingegaan. Oekraïne heeft eerder laten weten niet mee te doen aan wat president Volodymyr Zelensky een "toneelstukje" van Poetin noemde. Hij stelde een onmiddellijk bestand van dertig dagen voor.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door twee Israëlische luchtaanvallen zijn volgens de Gazaanse burgerbescherming woensdag meer dan dertig doden gevallen en meer dan tachtig mensen gewond geraakt. Onder de getroffenen zouden veel kinderen zijn.
7 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - De eerste stemronde van het conclaaf heeft geen nieuwe paus opgeleverd. Uit de schoorsteen op de Sixtijnse Kapel kringelde woensdagavond rond 21.00 uur zwarte rook. Dat betekent normaal gesproken dat de kardinalen hun overleg voor vandaag staken en donderdagochtend weer samenkomen.
8 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/DPA) - Het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad is volgelopen met tienduizenden mensen die wachten op rook uit de schoorsteen van de Sixtijnse Kapel. Af en toe klapt de wachtende menigte in steeds sneller tempo alsof de mensen in een voetbalstadion zijn.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is voor de geleidelijke opheffing van EU-sancties tegen Syrië als de situatie daar blijft verbeteren. President Emmanuel Macron zei dat na overleg met de Syrische president Ahmed al-Sharaa in Parijs. Die is voor het eerst naar Europa afgereisd sinds de machtswisseling in Syrië.
9 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Het dodental door de raketaanvallen van India op buurland Pakistan is opgelopen tot meer dan dertig. Het Pakistaanse leger heeft dat gemeld en gaf daarbij aan dat 57 mensen gewond zijn geraakt.
9 uur geleden