Nationale dag van rouw in Oekraïne om vliegramp
KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft donderdag een dag van nationale rouw afgekondigd na de vliegramp van woensdag. Bij de Iraanse hoofdstad Teheran stortte een vliegtuig van Ukraine International Airlines neer. Alle 176 inzittenden van de Boeing 737-800 kwamen om. De slachtoffers kwamen uit zeven landen.
De oorzaak van de crash is nog niet bekend. De Oekraïense ambassade in Teheran zei kort na de ramp dat het kwam door een technische oorzaak, maar later kwam de ambassade daar op terug. Zelenski zei donderdag dat de Oekraïense regering ook rekening houdt met andere oorzaken. Hij houdt contact met de Iraanse president Hassan Rohani met als doel "de waarheid te achterhalen".
Onder de 176 doden waren 63 Canadezen. De Canadese president Justin Trudeau verwacht een "inhoudelijke bijdrage" te kunnen leveren aan het onderzoek.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie moet naar eigen zeggen nog 5,2 miljoen pagina's doornemen uit de Epstein-files. Daarvoor zijn vierhonderd juristen extra nodig die vanuit andere ministeries te hulp moeten schieten. Het ministerie rekent op vrijwilligers die thuis kunnen werken. Het hele proces gaat een groot deel van januari in beslag nemen.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Chinese oorlogsbodems die betrokken zijn bij militaire manoeuvres in onder meer de Straat van Taiwan, hebben zich volgens de kustwacht van het eiland teruggetrokken uit de territoriale wateren van Taiwan. De manoeuvres lijken voorbij te zijn, meldt Taipei.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.
4 uur geledenBOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.
6 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.
6 uur geledenCONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.
8 uur geleden