Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nationale comités moeten sporters opnieuw aanwijzen voor Spelen

Nationale comités moeten sporters opnieuw aanwijzen voor Spelen

TOKIO (ANP/RTR) - Sporters die zich al hadden gekwalificeerd voor de Olympische Spelen, mogen volgend jaar niet automatisch meedoen. De nationale comités zullen de atleten opnieuw moeten aanwijzen om ook in 2021 zeker te zijn van een startbewijs.

Ongeveer 57 procent van de 11.000 deelnemende atleten hadden zich al gekwalificeerd voor de Spelen van Tokio voordat veel kwalificatietoernooien stil kwamen te liggen vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus. Het Internationaal Olympisch Comité besloot uiteindelijk de Olympische Spelen met een jaar uit te stellen.

"Elke atleet moet individueel worden geselecteerd omdat ze hun nationale comité vertegenwoordigen", zei Kit McConnell, sportdirecteur bij het IOC.

Het IOC is nu verder vooral druk met het olympisch dorp. De meeste appartementen van de atleten waren al verkocht. Daar moet nu een oplossing voor komen.

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

5 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

6 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

6 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

6 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

7 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

21 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

21 uur geleden