Nationale comités moeten sporters opnieuw aanwijzen voor Spelen
TOKIO (ANP/RTR) - Sporters die zich al hadden gekwalificeerd voor de Olympische Spelen, mogen volgend jaar niet automatisch meedoen. De nationale comités zullen de atleten opnieuw moeten aanwijzen om ook in 2021 zeker te zijn van een startbewijs.
Ongeveer 57 procent van de 11.000 deelnemende atleten hadden zich al gekwalificeerd voor de Spelen van Tokio voordat veel kwalificatietoernooien stil kwamen te liggen vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus. Het Internationaal Olympisch Comité besloot uiteindelijk de Olympische Spelen met een jaar uit te stellen.
"Elke atleet moet individueel worden geselecteerd omdat ze hun nationale comité vertegenwoordigen", zei Kit McConnell, sportdirecteur bij het IOC.
Het IOC is nu verder vooral druk met het olympisch dorp. De meeste appartementen van de atleten waren al verkocht. Daar moet nu een oplossing voor komen.
Meer uit Sport
CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
18 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
1 dag geleden