Nationale Ballet moet verder zonder directeur Ted Brandsen
AMSTERDAM (ANP) - Ted Brandsen gaat na het theaterseizoen 2025-2026 met pensioen als directeur van Het Nationale Ballet. Hij heeft de functie dan 23 jaar vervuld. Tegelijk vertrekt de adjunct, voormalig sterdanseres Rachel Beaujean, die dan ook de pensioengerechtigde leeftijd bereikt.
Brandsen vernieuwde het repertoire en introduceerde diverse nieuwe topchoreografen bij het gezelschap. Hij stond ook aan de wieg van de Junior Company van Het Nationale Ballet, een brug van dansopleiding naar beroepspraktijk. Als choreograaf maakte hij voor Het Nationale Ballet onder meer de avondvullende producties Coppelia (2008) en het zeer succesvolle Mata Hari (2016).
"Onder het leiderschap van Ted Brandsen is Het Nationale Ballet uitgegroeid tot een gezelschap dat zich kan meten met de top van de internationale balletwereld. Met zijn passie en visie heeft hij een steeds breder publiek weten te enthousiasmeren voor de danskunst in Nederland. Zijn pensionering in 2026 zal dan ook een enorme verandering voor ons huis gaan betekenen", zegt Louise O. Fresco, voorzitter van de raad van toezicht van het gezelschap. Naar een opvolger wordt nog gezocht.
Rachel Beaujean, sinds 1977 verbonden aan Het Nationale Ballet, danste veel werk van Hans van Manen, die haar als een van de belangrijkste muzen van zijn artistieke leven ziet. Ze helpt nu nog veel gezelschappen zijn werk in te studeren. Na haar danscarrière werd ze tot balletmeester van Het Nationale Ballet benoemd en sinds 2017 is ze adjunct-artistiek directeur van het gezelschap. Bovendien maakte ze diverse bewerkingen van belangrijke 19e-eeuwse producties voor Het Nationale Ballet, zoals in 2022 een geheel nieuwe, zeer enthousiast ontvangen versie van Raymonda van Marius Petipa.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
1 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh omgezet naar een levenslange celstraf in Nederland. Singh kreeg in 1986 in de Verenigde Staten, waar hij destijds woonde, 56 jaar tot levenslang voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat tbs'er Malek F. (39) volledig ontoerekeningsvatbaar was toen hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt in de Groningse Mesdagkliniek neerstak. De officier van justitie heeft de rechtbank daarom gevraagd de verdachte te ontslaan van rechtsvervolging en om voortzetting van de eerder opgelegde tbs-maatregel.
4 uur geleden