Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nationale Ballet moet verder zonder directeur Ted Brandsen

Nationale Ballet moet verder zonder directeur Ted Brandsen

AMSTERDAM (ANP) - Ted Brandsen gaat na het theaterseizoen 2025-2026 met pensioen als directeur van Het Nationale Ballet. Hij heeft de functie dan 23 jaar vervuld. Tegelijk vertrekt de adjunct, voormalig sterdanseres Rachel Beaujean, die dan ook de pensioengerechtigde leeftijd bereikt.

Brandsen vernieuwde het repertoire en introduceerde diverse nieuwe topchoreografen bij het gezelschap. Hij stond ook aan de wieg van de Junior Company van Het Nationale Ballet, een brug van dansopleiding naar beroepspraktijk. Als choreograaf maakte hij voor Het Nationale Ballet onder meer de avondvullende producties Coppelia (2008) en het zeer succesvolle Mata Hari (2016).

"Onder het leiderschap van Ted Brandsen is Het Nationale Ballet uitgegroeid tot een gezelschap dat zich kan meten met de top van de internationale balletwereld. Met zijn passie en visie heeft hij een steeds breder publiek weten te enthousiasmeren voor de danskunst in Nederland. Zijn pensionering in 2026 zal dan ook een enorme verandering voor ons huis gaan betekenen", zegt Louise O. Fresco, voorzitter van de raad van toezicht van het gezelschap. Naar een opvolger wordt nog gezocht.

Rachel Beaujean, sinds 1977 verbonden aan Het Nationale Ballet, danste veel werk van Hans van Manen, die haar als een van de belangrijkste muzen van zijn artistieke leven ziet. Ze helpt nu nog veel gezelschappen zijn werk in te studeren. Na haar danscarrière werd ze tot balletmeester van Het Nationale Ballet benoemd en sinds 2017 is ze adjunct-artistiek directeur van het gezelschap. Bovendien maakte ze diverse bewerkingen van belangrijke 19e-eeuwse producties voor Het Nationale Ballet, zoals in 2022 een geheel nieuwe, zeer enthousiast ontvangen versie van Raymonda van Marius Petipa.

Meer uit Binnenland

Code oranje in westen om gladheid, code geel in rest van het land

DEN HAAG (ANP) - In de provincies Noord- en Zuid-Holland geldt maandagochtend tot 10.00 uur code oranje, meldt het KNMI. Tijdens de ochtendspits kan hier plaatselijk 3 tot 5 centimeter of meer sneeuw vallen. Mogelijk kan code oranje later in de ochtend ook voor andere provincies gaan gelden.

1 uur geleden
Gewonde door steekincident in woning Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan de Botersloot in Rotterdam. Dat meldt de Politie Eenheid Rotterdam op X. Het incident vond rond 00.55 uur plaats.

5 uur geleden
Stiefdochter Otto Frank, Eva Schloss-Geiringer (96), overleden

AMSTERDAM (ANP) - Eva Schloss-Geiringer is zaterdag op 96-jarige leeftijd overleden in Londen, meldt de Anne Frank Stichting zondag. Ze was de stiefdochter van Otto Frank, de vader van Anne Frank en Holocaustoverlevende.

9 uur geleden
Praktijkexamens brommer en motor maandag uitgesteld om winterweer

RIJSWIJK (ANP) - Alle geplande praktijkexamens voor de motor en bromfiets gaan maandag niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het gaat in totaal om 616 examens die uit voorzorg worden uitgesteld, volgens het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).

10 uur geleden
Geen bussen meer in Utrecht om gladheid

UTRECHT (ANP) - Zowel in de stad als de provincie Utrecht blijven alle bussen de rest van de zondagavond stilstaan. "Door gladheid rijden er geen bussen meer. Trams blijven rijden", meldt U-OV, dat het bus-en tramvervoer in de provincie verzorgt. De vervoersbedrijven Transdev en Keolis zijn daar de uitvoerders van.

11 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt: maandagochtend druk en glad op wegen

DEN HAAG (ANP) - Door het aanhoudende winterweer en het einde van de kerstvakantie voorziet Rijkswaterstaat voor maandagochtend een drukke ochtendspits. "Daarnaast moeten weggebruikers rekening houden met gevaarlijke rijomstandigheden vanwege sneeuwval en gladheid door bevriezing van natte weggedeelten", waarschuwt de wegbeheerder.

15 uur geleden
NS: hou ook maandag rekening met hinder door de sneeuw

UTRECHT (ANP) - De NS en ProRail waarschuwen reizigers ook maandag rekening te houden met vertragingen. Het winterweer zal dan ook nog zorgen voor hinder in de treindiensten, verwachten ze. "Al valt nu niet te voorspellen waar precies", zegt een NS-woordvoerder.

16 uur geleden