Nationaal veiligheidsadviseur van Donald Trump heeft coronavirus
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nationale veiligheidsadviseur van de Amerikaanse president Donald Trump, Robert O'Brien, heeft positief getest op het coronavirus. Dat heeft het Witte Huis donderdag bevestigd.
O’Brien is sinds eind vorige week niet op kantoor, zeiden mensen die bekend zijn met de situatie. O’Brien kreeg het coronavirus na een familiebijeenkomst en isoleert zich nu thuis. Hij leidt nog steeds de Nationale Veiligheidsraad (NSC) en doet het grootste deel van zijn werk telefonisch. Het Witte Huis liet weten dat O'Brien milde symptomen heeft.
O’Brien en medewerkers van de NSC worden dagelijks getest op Covid-19. Zijn kantoor bevindt zich in de gang van het Oval Office van Trump en dichtbij het kantoor van vicepresident Mike Pence.
Er zijn wereldwijd 16,2 miljoen bevestigde besmettingsgevallen van het coronavirus sinds de pandemie eerder dit jaar begon, met meer dan 648.000 sterfgevallen, volgens gegevens verzameld door Johns Hopkins University. In de Verenigde Staten zijn er meer dan 4,2 miljoen besmettingen geregistreerd en 146.935 doden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezondheidsautoriteiten gaan scherper letten op reizigers die vanuit Congo-Kinshasa, Oeganda en Zuid-Soedan naar de Verenigde Staten komen, of daar onlangs verbleven. Dit naar aanleiding van de uitbraak van ebola in die regio.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een deel van het bewijs aangevoerd tegen de van moord verdachte Luigi Mangione (28) is volgens een rechter in New York onwettig verkregen en niet toelaatbaar in het proces. Dat moet 8 september beginnen. Mangione wordt ervan beschuldigd eind 2024 in New York de baas van de zorgverzekeringsonderneming UnitedHealthcare, Brian Thompson, te hebben vermoord.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De chauffeur van een vrachtwagen met daarin voor omgerekend 8 miljoen euro aan cocaïne, is in het Verenigd Koninkrijk veroordeeld tot dertien jaar en zes maanden cel. Dat meldt de National Crime Agency (NCA), het Britse agentschap dat zich bezighoudt met georganiseerde misdaad.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC) gaat experts sturen vanwege de recentste ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC). De experts uit de EU gaan op verzoek van het Afrikaanse Centrum voor Ziektebestrijding en Preventie naar hun hoofdkantoor in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Ze gaan daar helpen bij coördinatie van de ziektebestrijding.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de onderhandelingen over de toekomst van Groenland sorteren de Verenigde Staten voor op een grotere rol dan slechts militair. Dat schrijft The New York Times, dat zich baseert op vele gesprekken met Amerikaanse, Deense en Groenlandse bronnen.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan heeft als onderdeel van een defensiepact met Saudi-Arabië 8000 militairen, zo'n zestien gevechtsvliegtuigen en een luchtafweersysteem naar het land gestuurd, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Dat moet bescherming bieden als Saudi-Arabië wordt aangevallen, wat herhaaldelijk gebeurde als onderdeel van de oorlog tussen Iran, Israël en de Verenigde Staten. Tegelijkertijd treedt Pakistan op als bemiddelaar in dat conflict.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse president Tamás Sulyok is niet van plan af te treden, zegt hij in een interview met de Hongaarse nieuwssite Index.hu. Eerder had de onlangs verkozen premier Péter Magyar hem tot eind mei gegeven om zijn functie neer te leggen.
4 uur geleden