Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nationaal veiligheidsadviseur van Donald Trump heeft coronavirus

Nationaal veiligheidsadviseur van Donald Trump heeft coronavirus

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nationale veiligheidsadviseur van de Amerikaanse president Donald Trump, Robert O'Brien, heeft positief getest op het coronavirus. Dat heeft het Witte Huis donderdag bevestigd.

O’Brien is sinds eind vorige week niet op kantoor, zeiden mensen die bekend zijn met de situatie. O’Brien kreeg het coronavirus na een familiebijeenkomst en isoleert zich nu thuis. Hij leidt nog steeds de Nationale Veiligheidsraad (NSC) en doet het grootste deel van zijn werk telefonisch. Het Witte Huis liet weten dat O'Brien milde symptomen heeft.

O’Brien en medewerkers van de NSC worden dagelijks getest op Covid-19. Zijn kantoor bevindt zich in de gang van het Oval Office van Trump en dichtbij het kantoor van vicepresident Mike Pence.

Er zijn wereldwijd 16,2 miljoen bevestigde besmettingsgevallen van het coronavirus sinds de pandemie eerder dit jaar begon, met meer dan 648.000 sterfgevallen, volgens gegevens verzameld door Johns Hopkins University. In de Verenigde Staten zijn er meer dan 4,2 miljoen besmettingen geregistreerd en 146.935 doden.

Meer uit Buitenland

Honderden nieuwe Epstein-stukken helemaal zwartgelakt

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een flink deel van de honderdduizenden pagina's uit het dossier rond zedendelinquent Jeffrey Epstein die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven, is zwartgelakt. Dat leidt tot kritiek en nieuwe twijfels over de transparantie van het onderzoek naar de overleden zakenman.

23 minuten geleden
Clinton vaak genoemd in nieuwe Epstein-stukken, Trump nauwelijks

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de honderdduizenden stukken die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein wordt nauwelijks verwezen naar president Donald Trump. Oud-president Bill Clinton komt er veelvuldig in voor.

6 uur geleden
Justitie VS deelt vrijdag deel van Epstein-documenten

WASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie gaat vrijdag alleen een deel van de documenten over zedendelinquent Jeffrey Epstein vrijgeven. Het Congres gaf vorige maand opdracht om alle documenten vrij te geven, met een deadline op 19 december.

10 uur geleden
VS voeren nieuwe sancties in tegen Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties ingevoerd als maatregel tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote, waarmee de druk op Caracas verder wordt verhoogd. De sancties gelden voor zeven familieleden en medewerkers.

10 uur geleden
Rubio mogelijk bij overleg met Oekraïne in VS

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is mogelijk zaterdag bij een deel van het overleg tussen de VS en Oekraïne. De tweedaagse gesprekken over het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland vinden plaats in Miami.

12 uur geleden
Parijs waarschuwt boeren: geen blokkades tijdens feestdagen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering waarschuwt boeren tijdens de feestdagen geen wegen te blokkeren. Er zijn ruim een week geleden boerenprotesten met wegblokkades uitgebroken, vooral in het zuiden, naar aanleiding van het in opdracht van de autoriteiten slachten van runderen naar aanleiding van een besmettelijke veeziekte. Volgens de veehouders reageert de overheid overdreven wreed op de plaatselijke uitbraak van de knobbelziekte of nodulaire dermatose.

13 uur geleden
Poetin zegt aanvallen op Oekraïne te stoppen bij verkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne verkiezingen houdt, zou Rusland mogelijk geen aanvallen op het land uitvoeren. Oekraïners die in Rusland of door Rusland beheerste gebieden wonen, zouden ook in Oekraïense verkiezingen moeten kunnen stemmen. President Vladimir Poetin heeft dit in zijn jaarlijkse persconferentie gezegd.

16 uur geleden