Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nationaal Hitteplan vanaf maandag actief voor hele land

Nationaal Hitteplan vanaf maandag actief voor hele land

BILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan is vanaf maandag 10.00 uur van kracht voor het hele land. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zondag na overleg met het KNMI. De hitte kan tot donderdag aanhouden. Dinsdag en woensdag lijken de heetste dagen te worden met temperaturen ver boven de dertig graden.

Vanaf zondag is het hitteplan al actief voor de provincies Limburg en Noord-Brabant, zo besloot het gezondheidsinstituut vrijdag. Met het plan waarschuwt het RIVM organisaties, mantelzorgers en mensen in de zorg voor de aanhoudende hitte, zodat zij passende maatregelen kunnen nemen.

Vooral 75-plussers vormen een kwetsbare groep bij hoge temperaturen. Op hogere leeftijd verslechtert de prikkel om te drinken en dus lopen ouderen meer risico om uit te drogen. Mensen met een chronische aandoening, mensen in een sociaal isolement, daklozen en jonge kinderen kunnen volgens het RIVM ook gezondheidsproblemen krijgen als geen maatregelen worden genomen. Maar ook mensen in goede gezondheid kunnen last krijgen van oververhitting of hitte-uitputting, waarschuwt het RIVM.

Kwetsbare mensen

Het RIVM roept mensen op extra aandacht te hebben voor degenen voor wie ze zorgen of voor kwetsbare mensen in hun omgeving tijdens de hitte. Ze kunnen bijvoorbeeld drinken bij anderen neerzetten en helpen het huis koel te houden door onder meer gordijnen dicht te doen.

Het KNMI adviseert op de website onder meer uit de zon te blijven, genoeg water te drinken en geen zware lichamelijke activiteiten te doen tussen 12.00 en 18.00 uur. Ook is het advies om geen kinderen en huisdieren achter te laten in een dichte auto, ook niet voor een paar minuten.

Aanhoudende hitte

De laatste keer dat het Nationaal Hitteplan van kracht was, was van 10 tot en met 16 augustus 2022. Een belangrijk criterium voor afkondiging van het plan is aanhoudende hitte van vier dagen of langer, waarbij het ook in de nachten heet is.

Een hitteplan is niet hetzelfde als een hittegolf. Van dat laatste is sprake als het in De Bilt minimaal vijf dagen achterelkaar ten minste 25 graden is geweest, waarvan minimaal drie dagen boven de 30 graden.

Meer uit Binnenland

Steekpartij in horecapand in Assen, twee gewonden

ASSEN (ANP) - Bij een steekpartij in een horecapand aan de Kerkstraat in Assen zijn twee mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Drenthe op X. De slachtoffers werden ter plaatse aangetroffen. Een van hen is ernstig gewond.

4 uur geleden
Gewonde bij steekincident in woning in Leende

LEENDE (ANP) - Bij een steekpartij in Leende is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het incident gebeurde rond 03.00 uur in een woning aan de Oostrikkerstraat. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X.

4 uur geleden
29 arrestaties bij onrust in Den Haag, twee agenten gewond

DEN HAAG (ANP) - In de Schilderswijk in Den Haag heeft de politie zaterdagavond 29 aanhoudingen verricht. Feestvreugde om de WK-zege van Marokko sloeg daar om in ongeregeldheden. Twee agenten en een verkeersregelaar raakten daarbij gewond. Dat meldt de politie.

6 uur geleden
Grote steden weer rustig na onrust rond WK-zege Marokko

DEN HAAG (ANP) - In Rotterdam, Utrecht en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) zaterdagavond moest optreden wegens onrust rond de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Fans van Marokko gingen in de grote steden de straat op om de winst te vieren.

6 uur geleden
Supporters Marokko rijden toeterend weg na feest in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn supporters van Marokko, die de winst van de WK-wedstrijd tegen Canada vierden, huiswaarts gekeerd.

7 uur geleden
Ook in Utrecht grijpt ME in wegens onrust na WK-wedstrijd Marokko

UTRECHT (ANP) - De Mobiele Eenheid (ME) heeft zaterdagavond ook ingegrepen in Utrecht doordat onrust ontstond na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Dat meldt een woordvoerder van de politie Midden-Nederland.

7 uur geleden
ME werkt onrustige menigte de Haagse Schilderswijk uit

DEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in bij de onrust in de Haagse Schilderswijk. Kort na 23.00 uur gaf burgemeester Jan van Zanen een noodbevel uit voor een deel van de wijk, waar het onrustig is geworden na de WK-overwinning van Marokko op Canada.

9 uur geleden